Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elvárások nélkül könyv?

Elvárások nélkül könyv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit szeretném más szemszögből nézni a világot, más felfogással gondolkozni, mivel úgy érzem, nem vagyok igazán boldog. Alapvető probléma, hogy nagyon sok (kicsi) csalódás ér a párom miatt, hogy alaptalanul várok el tőle olyan dolgokat,amit amúgy sem tenne meg, de valahogy mégis mindig reménykedem. (egy bugyuta példa: elmegy a boltba, megbeszéljük, hogy mit vásároljon, de én emelett reménykedek, hogy meglepiből, kedveskedésből hoz mondjuk egy szelet csokit. Ami persze sose jön össze.. Én meg csak várok, reménykedek, hogy hátha most eszébe jutottam.. megérkezik, pakolom ki a táskát.. és persze semmi)

Szóval az ilyen képzelgésekről, álmodozásról, vágyakozásról,elvárásról kellene valahogy lemondanom, mivel ő sosem fog megváltozni (már beszéltünk erről), gondoltam megpróbálom én átformálni a kis agyamat.. ehhez keresnék valami könyvet. Nem feltétlenül ilyen agymosós könyvet a nem tudom milyen professzortól, egy szuper regény is jó lenne, aminek hasonló a témája.


Előre is köszönöm :)



2019. jan. 11. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Nem hiszem, hogy találnál ilyen könyvet. Az, hogy egy önző hisztérika vagy, aki nem mondja meg egyenesen, mit akar, utána meg besértődik a semmin, nem fog megváltozni attól, mert elolvasol egy könyvet. A párod Stockholm-szindróma-gyanús, amiért még mindig veled van.
2019. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha arról akarsz meggyőződni, hogy lehetne az életed szarabb is, akkor egy megfelelő könyv mindenképpen van.

Hubert Selby: Rekviem egy álomért



Ha használni akarod a fantáziádat, kicsit elvándorolni, lazítani és közben komoly lélektani + társadalmi + emberi kérdéseken gondolkozni, akkor is.

JK Rowling: Harry Potter

Vagy ha kicsit elmenekülnél a valóságból de szeretnél visszajönni,, pozitív élményekkel (is): Michael Ende:Végtelen történet


Ha kicsit borzongani, érdekel a horror, de közben átgondolni az életedet, lélektani kérdéseket hidegzuhanyként olvasni akkor is.

Stephen King: Az. (Egyébként bármelyik további Stephen King könyv)


Ha nyomozósdi és borzongás érdekel, tehát kicsit krimis thrilleres akkor:

Agatha Christie (ki más), John Sandford préda-sorozat vagy hogy nevezzem, de bármi más, vagy Martina Cole krimik, Sarah Pinborough thrillerei.


Ha izgibizgi könyveket keresel, inkább csak kikapcsolódnál, akkor:

Rohinton Mistry bármelyik kalandregénye vagy Duncan Shelley bármelyik könyve.


Ha formálni a világképedet, gondolatokat hallani, véleményt formálni, vagy abban segítséget, kicsit világosodni akkor viszont még annyi támpont sincs mint előbb. Csak írók. Kosztolányi, Kassák, Szabó Magda, Tolsztoj, Dosztojevszkij, Puskin, Stendhal, Chourts-Mahler, Victor Hugo, Charles Dickens, Flaubert, Thomas Mann,Goethe, Shakespeare, Ibsen. Én őket javaslom elsősorban, persze többet is tudnék. De ez a következő hétre elég. :)

2019. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Márciuska ***** válasza:
Eleanor H. Porter: Az élet játéka.
2019. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!