Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket ajánlani ami a férfiségről szól?

Figyelt kérdés
16 mindjárt 17 éves fejjel cask most jövök nagyon sok dologra rá és szeretnék változni , nagyon. Szűlői hátterem nem nagyon fényes mellettük nőttem fel, mindkettőjüket nagyon szeretem de nem úgy érzem hogy hogy példaértékű képet kaptam volna tőlük ( mármint apa képet ) . Mondjuk úgy hogy szüleim nem a leg-szociálisabbak, előszeretettel veszekednek és nekik sem volt képük szülejükről. Nem akarom most azt mondani hogy azért van csak a béka segge alatt az önbizalmam, magabiztosságom meg hogy nem nagyon értem hogyan kéne felnőttként viselkedni de ez is egy része... Szeretnék többet megtudni magamról meg arról hogy milyen egy igazi, példaértékű férfi hogyan válhatok azzá. Egyre többet csinálok komfortzónámon való dolgokat, lesz egy gyerek csoportom (cserkészet) amivel fejlesztem magam ... és szeretnék többet megtudni, szóval ha vannak ilyen könyvek kérlek ne fogd vissza magad! Előre is köszi :)

2019. jan. 14. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Keresztapa könyvek.

Nézd meg hogyan viselkednek a férfi szereplők és miből van a konfliktus.

2019. jan. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Én Gary Chapman 5 szeretetnyelvről szóló könyveit ajánlom figyelmedbe, mert sokat tanulhatsz az érzelem világról, a szeretetről, a szeretet kifejezéséről és arról, hogy másoktól kapott dolgokat hogyan tudd értékelni.


Nem csak párkapcsolatban hasznos.

A szeretet, mint életforma című könyve pedig általánosságban szól ilyenről.


Nem attól leszel férfi, mert más kanokkal versengesz akár kakaskodsz.

2019. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Csernus Imre: A férfi

Csernus Imre: A férfi- Srácoknak

2019. jan. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
2019. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ennyi. Ez az 1 bőven elég!

2019. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Mai világban elmarad a férfi beavatás.. jól érzed a hiányt. Férfinek lenni nem azon múlik, mennyire lesz a falu bikája, hanem hogy a szava igaz, a jelleme nemes, az akarata heroikus

[link]

ajánlom még, mert rendkívül segítő:

[link]

Marcus Aurelius naplója - magának írta, de egy örök érvényű lelkigyakorlatos könyv. A vezérlő értelmemtől függ, milyen ember vagyok. Azon meg lehet dolgozni, fejleszteni, önerővel, akarattal. Amiről József Attila ír:

Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!

2019. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem gondolom hogy a férfivá válást könyvekből kellene megtanulnod...Ahogy olvastam soraidat,látom magadtól is tudod mi a teendő.Keresd a korlátaid,viselkedj példaértékűen,és ezt ne csak kifelé mutasd.Egy férfit a tettei határoznak meg,hogy a kritikus pillanatokban hogyan reagál.A férfi ma már egészen mást jelent mint régen,talán mára már elkorcsosult a jelentése,talán mert a családi szerepek is felhígultak.Mostanában inkább a metrószexualitás a "divat" fiúk járnak csajos nadrágokban,hosszú ecsetfrizurával stb.Nekem hál istennek szerencsém volt a példaképet illetően,bár a közelébe se érek drága jó apámnak.Még annyit hogy"„Az, hogy valaki hímnemű, a születéskor lesz nyilvánvaló. A férfivá válás viszont döntés kérdése.“
2019. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi srácok mindenkinek aki írt , tök motivált lettem, nehéz lesz de megéri ;)
2019. jan. 14. 18:46
 9/9 Yoda m. válasza:

Hát igen, kedves Kérdező!


Jól mondták az előttem szólók. A könyveket, filmeket, de Csernus doktor videóit is mind-mind útjelző táblának használd. Annak kiválóak... Amit még javasolok:

Bármilyen Ember-Ember (Apa-fiú, fiú-fiú, lány-fiú, stb.) konfliktust is tapasztalsz az életben magad körül... ne zuhanj kétségbe, hogy ez most miért????? És ne menekülj el, hogy erre Te nem vagy kíváncsi. Mert esetleg irritál Téged. Az jusson eszedbe: SENKI nem TÖKÉLETES! De olyannyira, hogy még Te sem.

Ha így tekintesz másokra, de magadra is, akkor rá fogsz ébredni, hogy (éppen ezért) követhet el hibát az ember az életében. (Anyád, Apád is... mindenki)

És épp azért irritál minden ilyen konfliktus, mert nem vagy tökéletes...

Ne az legyen a FONTOS SZÁMODRA, hogy hibátlanul teljesíts, (vagy teljesítsen más)... bármibe is belefogsz, hanem az legyen fontos számodra, hogy HITELES LEGYÉL!

Például hiteles vagy akkor, ha bármikor, bárkinél is elismered, hogy hibáztál (ha valóban hibáztál)... mert akkor legközelebb képes leszel magadon javítani.

És HITELES vagy akkor, amikor NEM prédikálsz vizet, miközben bort iszol!

Más szavakkal: Nem vársz el Mástól sem semmi olyat, amit (még) magad sem vagy képes megtenni.

Mondom: ...MA(!) MÉG MEGTENNI. Mert idővel MINDEN és MINDENKI változik...


Az ERŐ legyen Veled!

2019. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!