Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen (főként, jellemzően)...

Milyen (főként, jellemzően) iskolában játszódó könyveket, filmeket ismersz?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Erdős Zsuzsanna: Vedd már észre!
2019. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Leiner Laura: A Szent Johanna Gimi sorozat

Beck Andrea: Be positive

J. K. Rowling: Harry Potter

LOL könyvek

2019. jan. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!


Esetleg azt is odaírhatnátok majd a következőkhöz, hogy

- hány éves iskolásokról szól

- mikor játszódik és

- hol játszódik.

Főleg a 13-18 éves korosztály érdekel, de minden helyszín és minden időszak, tehát akár a háborús évek, mint az Abigélben, vagy még régebben, vagy napjaink Amerikája, bármi jöhet.

2019. jan. 31. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Leiner Laura: Szent Johanna Gimi

(14-18ig 4 gimis évet ír le, 2010es évek eleje, budai fancy magán gimi)

Rachel Hawkins: Hax hall

(Ez részben fantasy is, kb az a korosztály amit írtál olyan 15 körül lehet, pontosan nem emlékszem, ez is 21 századi a hely termeszetesen fiktív valahol az Egyesült Királyságok környékén talán, de lehet USA)

Természetesen a Harry Potter

(11-18, 90es évek és az Egyesült Királyságban)

Bosnyak Viktória: Tünderboszorkány trillógia

(Itt ugyan fiatalabbak nagyjábol 11-12 év, de fantasztikus könyv főleg a második rész, Budapest 2000es évek kb)

Math Stanberg - Sarah B Elfgren: Engels fors trillógia

(Boszorkányos, kb 15 évesek,svés szerzők, szóval ott is játszódik és szerintem 21sz.)

Maros Edit: A hűvösvölgyi suli

(Ezt annyira rég olvastam, hogy nem tudom, olyan 14 körülre tenném, Budapest 2000es évek)

Karinthy:Tanár úr kérem

(Magyarország, 1900as évek, 14-15 ev talán)

Filmek pedig, hát rengeteg van

Harry Potter (természetesen)

Rossz tanár

Veszélyes kölykök

Holt költők társasága (ALAP MŰ!)

Bajos csajok

Hajrá csajok

Fuck Jú tanár úr

Spinédzserek

Könnyű nőcske....

2019. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Móricz Zsigmond: Légió mindhalálig


11-12 évesek, 20. század eleje, francia idegenlégió

2019. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vedd már észre: napjainkban, 17 évesek, Budapesten játszódik
2019. febr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Idemásolom, amit priviben kaptam, talán másnak is jól jöhet, meg én is könnyebben megtalálom később is:


Ezek nem kimondottan iskolában játszódnak, inkább a kollégiumi élettel kapcsolatosak (válogasd ki a neked megfelelőt, mert nem biztos, hogy mindegyiknél a kollégiumi élet van a célkeresztben):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Máskülönben a „Légy jó mindhalálig“ és a regény folytatása a „Forr a bor“ is kollégiumban játszódik:

[link]

A „Forr a bor“ itt olvasható:

[link]

2019. febr. 2. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Bradley, az osztály réme

Louis Sachar


[link]



***



Janikovszky Éva

Aranyeső


[link]



***


Gréti

Christine Nöstlinger


Ennek igazából nem csak Gréti a íme, hanem egy folytatásos sorozat, ami nagyon jó; 14 év körüli ehet a célközönség, a főhős azt hiszem általános skola felső tagozatos és arról szól a sztorija, hogy az első könyvben a családjával együtt túlsúlyos, amikor az anyuka eldönti, hogy lefogy. Közben Grltinek bevallja Florian, hogy szerelmes belé, de kéri, hogy tartsák titokban a kapcslatukat. Gréti szülei kznben szétmennek és Gréti az Anyukájához költözik a húgávl (Az Anyuka egy barátnőjénél húzza meg magát) míg Gréti öccse az apukájával marad. Gréti öccse ezt nagyon megszenvedi és az iskolában is mutatja a jeleit, ezért miatta a szleinek újra össze kell költöznie. Közben Gréti édesanyja lefogy és fogyókúra nélkül, a stressz hatására, Gréti is, szóval Florian fel tudja vállalni Grétit. Lehet, hogy a szülők újra összeköltözése már a 2. könyvben van, de kb ennyi az alapsztorija és ezen belül lesznek szerelmi bonyodalmak, családi drámák, iskolai dolgok.


---


Abigél

Szabó Magda


[link]


***


Viviane Villamont

Kisdarázs


[link]


Ez nem pont suli, hanem árvaház, de van olyan tartalmilag, ami miatt kedvedre való lesz (azért mondom, mert én is az olyan könyveket preferálom, ami iskolában játszüdik)


***


Móra Ferenc


Kincskereső kisködmön


***


SZALMALÁNG

JANIKOVSZKY ÉVA


[link]


***


Még jönni fog tőlem egy komment

2020. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Volt pár könyv, de azoknak a címe nincs meg, gondoltam leírom, háha valakinek beugrik.


1.


Na itt pont tudom a címét ; Csillagleső, csak magát a könyvet nem találom :D Egy lányt az öccsével az anyuka lepasszol a nagymamának. Az öccs nagyon hisztis de a lány türelmes vele. A lány tartja el az öccsét és a nagymamát. Azt hiszem az öccs neve Bernie vagy Bertie és a lány neve Angie, de ebben nem vagyok biztos. A lány nagyon jól kijön a szomszéd férfival. Nem mondom el mi a vége, mert nem akarom szétszpojlerezni, hátha megtalálod a könyvet és el tudod olvasni.


***


2.


Sajnos nem emlékszem a főhős nevére, de egy lány az, aki sosem hazudik, mer, amikor kislány volt megkérte a szüleit, hogy ne vágassák le a haját és alkut kötöttek, hogy, amí az igazat mondja hosszú lehet a haja. A lány szerelmes a tanárába. Rivalizálnak egy bandával és, hogy küzdhessenek ellenük, saját bandát alapítanak, ahova úgy éphetsz be, ha leadsz valamit, amit nem szívesen mutatnál; például a lány olyan dolgot ad be, ami bzonyítja, hogy szerelmes a tanárába, az egyik barátnője azt énekli egy kazettán, hogy "Orrom túrom", stb. És a banda neve azt hiszem MALACOK lesz; gy is köszönnek egymásnak, hogy az öklüket az orruk elé tartják.


***


3.


Egy kissé testes asszony befogadja a főhőst, aki egy kiskamasz lány. Az asszonynak van egy fia, aki kisiskolás még és valami miatt nem átlagos (nem tudom, hogy szellemileg van visszamaradva vagy siket vagy átlagos gyerek csak el van varázsolva). A lány nem szereti az új családját, mert cikinek tartja, de idővel elfogadja őket, az öccsét megvédi az iskolában. Viszont, amíg nem szereti meg az új családját addig próbálja elérni, hogy magához vegye a vérszerinti anyja.


***


4.


Ez nyári szünet, de egy kis iskola van a könyv elején; egy fiú jó tanuló, de az angolja nem jó, ezért egy cserediákot fogadnak be. A cserediák szerelmes lesz a nővérébe, emellett családi gondokkal küzd és lust is, szóval a főhős lópikulát se tanul tőle, de azért izgalmas lesz a nyara.


***


5.


Egy Branel Z. lehetett a neve, egy vörös hajú fiú, aki pszichiátriára kerül, mert, miután a csecsmemő ?húgát? fejsérülés éri, nem beszél és arra gyanakodnak, higy az ő hibájából történt a baleset. A barátja fejébe veszi, hogy kinyomozza, mi történt valójában. Közben mesélnek a fiú fiatalabb koráról meg az Apukáról, aki egyedül evelte őt fel. Annyira emlékszem még a könyvben, hogy a "Fekete Péter" volt egymás között (A vörös hajú fiú meg a barátja között) a jelzésük, hogy, ha valami véget ért.

2020. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg még ezt is tudom ajánlani


Bezzeg az én időmben

Fehér Klára


[link]

2020. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!