Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan lehet rendszerezni a...

Hogyan lehet rendszerezni a Star Wars könyveket?

Figyelt kérdés

Keresgéltem sokat és találtam egy két timeline-t meg mindent, de azt nagyon nem értem, hogy mi az a KÁNON meg mi az a LEGENDÁK.

A KÁNON amit megfilmesíthetnek?

Valamint a KÁNONok és a LEGENDÁK összessége az az összes kiadott STAR WARS KÖNYV ami van? Vagy vannak más kategóriák szerinti könyvek is?



2019. febr. 4. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Na, tehát:

2012-ben a Disneyé lett a SW, megvették Lucastól. Előtte már kijött több tucatnyi könyv, regény, játék, stb, amik mind beletartoztak abba az univerzumba, amiben a filmek játszódnak. Miután 2012-ben a Disney megvette a SW-t, úgy döntöttek, hogy kidobnak minden addigi megjelent alkotást, azaz "semmissé tették", legendává száműzték ezeket az eddig megjelent alkotásokat, hogy új, saját idővonalat és történeteket tudjanak alkotni. Kánonok maradtak (tehát ami "megtörtént", ami úgymond hivatalos, ami hivatalosan megtörtént :) ) a filmek, a két sorozat (Rebels, Klónok Háborúja), és a 2012, tehát a Disney megvásárlása után megjelenő képregények/könyvek/játékok összegsége. Legenda, tehát hivatalosan "meg nem történt" lett minden olyan képregény, könyv, vagy játék, ami a Disney hatalomátvétele előtt készült.



Tehát nagyon röviden összefoglalva:

Kánon: Az összes film, a két sorozat, a Disney által jóváhagyott, 2012 után kiadott könyvek/sorozatok

Legenda: A filmek/sorozatok kivételével minden, ami 2012 előtt készült.


Szukits.hu-n amúgy tökéletesen el tudod különíteni a kánon és a legendák részleget.

2019. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Annyit hozzátennék, hogy a 2014 nyara előtt kiadott művek minősülnek Legendának. Például a Tolvajbecsület (angolul Honor Among Thieves) 2014. március 4-én jelent meg először angol nyelven, ez számít az utolsónak megjelent Legendák regénynek.
2019. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!