Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mai világunkban van kereslet...

Mai világunkban van kereslet könyvekre? Könyvesboltoknak megéri fenn maradni vagy idővel eltűnnek?

Figyelt kérdés

2019. febr. 8. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Egyelőre van annyi kereslet, hogy fennmaradjanak. De ha tovább csökken idővel eltűnnek. Ezt majd a piac eldönti.
2019. febr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Könyvre van kereslet. A nyomtatott könyvre viszont egyre kisebb. Eltűnni valószínűleg sosem fog, de egyre inkább csak az fogja választani, aki gyűjteménybe, sekorációs céllal is vásárol. Akit csak a tartalom érdekel, annak nempraktikus.
2019. febr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert én olvasni szeretek ,de már nem veszek könyveket és nem is fogok semmilyen könyvet használni mert környezetvédelem szempontjából jobb az,hogy ha nem használsz.
2019. febr. 8. 10:13
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Ha nem veszel könyvet, akkor az írók nem kapnak jövedelmet, és a fogyási adatokból is azt látják, az írásaik nem érdekesek. Elmennek, és csinálnak mást, a kreatív emberek általában sok ágban kreatívak.
2019. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Ha mindenki ingyen fog letöltögetni a netről, csak azért mert megteheti, akkor nem csak a könyvesboltoknak lesz vége, hanem az egész könyves szakmának. Ingyen senki sem dolgozik, de ezt sokan nem akarják megérteni.


Nem lesz más, mint a régi szépirodalom, amiknek már lejártak a jogai és közkinccsé nyilvánították őket (MEK), ha újabbat akarsz, akkor meg marad a Wattpad és társai.

2019. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Én pl. már vettem amiatt könyvet mert a MEK közkinccsé tette, és ott megtetszett. Mindenki érzelmi okokból vesz könyvet, mondjuk eléggé kivagyok mikor bemegyek egy könyvesboltba és minden celebnek van egy szakácskönyve, de sajnos ez megy, arra kíváncsiak aki a könyvben van és nem a sztorira.

Persze honnan is lehetne tudni megéri-e egy full ismeretlen szerző művét a borítójáról megítélni? Volt erre egy nagyszerű kísérlete valakiknek, új könyveknek készítettek filmes előzetest, ahol a történet hangulatát próbálták visszaadni, iszonyú nagy ötlet szerintem, nem értem miért nem volt megtámogatva megfelelően.

Mennek még nagyon a gyermek- és ifjúsági könyvsorozatok, és persze a foglalkoztatófüzetek, ami viszont már nem irodalmi kategória. Az idősebbek körében meg még futnak az ilyen besztárolt írók ponyvái, elnézést ezért a gondolatért de ilyenkor el szoktam képzelni mellettük egy véletlenül elejtett égő gyufaszálat.

A könyvnyomtatás alapjáraton szerintem nincs akkora mértékben kihatással a környezetszennyezésre, inkább a színes nyomtatás fényes felületekre, de a klasszikus könyv nem ez a kategória lenne. Sajnos a nyomdáknak nem éri meg a kis példányszám és mindig lehet újabb kiadás, nagyobb értéket képviselne a számozott példány amiből annyi van és sosem lesz több.

2019. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyedül fenntartanék egy egész könyvesboltot, szóval mindenképp van kereslet.
2019. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!