Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Más is kritikus a saját...

Más is kritikus a saját könyveit, történeteit illetően?

Figyelt kérdés

Írok egy regényt, nagyjából az 1/3- van meg a könyvnek, de elbizonytalanodtam.

Mivel ugye számtalanszor újra és újra kell olvasni hibák után kutatva stb, egyre inkább azt érzem hogy nem is annyira jó mint amikor először leírom vagy kitalálom.

Más is így érzi ezt, más szemszögből figyelve a saját írásod, mint az olvasók?

Akiknek megmutattam azok nyilván jókat mondtak változatos szövegkörnyezet, érdekes párbeszédek stb.

De valahogy mégsem érzem azt, hogy olyan amilyennek lennie kellene.

Vagy csak én gondolom túl?



2019. febr. 19. 10:51
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Én is így vagyok vele. Gyakran már el sem kezdem írni, mert úgy vagyok vele, hogy "úgysem sikerülne olyan jóra", és hogy nem tudnám úgy megfogalmazni/leírni a dolgokat, hogy az olvasó megértse. Én ezt a történetre is értem. Mindig úgy érzem, a történetem nem elég jó, ezért folyton továbbszövöm, módosítok rajta, aztán a végén már azt sem tudom miről szól, így hagyom a francba. Mondjuk én alapból is elég maximalista vagyok, folyton azt akarom, hogy tökéletes legyen amit csinálok, ami persze sose jön össze, emiatt pedig hamar feladok mindent. Úgyhogy nem csak te vagy így vele :) De szerintem te is és én is csak túlgondoljuk ezt az egészet. Amúgy több helyen is olvastam, hogy nem tanácsos folyton visszamenni és javítgatni rajta, először írd meg az egészet, a hibákat ráérsz utána kijavítani.
2019. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
én is többször át javítottam, egyrészt, mert a nevek valósak voltak és túl igaznak írtam le, stb. ezek után mindig elmegy a kedvem az egésztől, azért kéne úgy leírni, hogy már ne kelljen rajta sokat javítani, megtervezni előre és akkor nem lesz baj
2019. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!