Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tényleg baj, hogy könyv...

Tényleg baj, hogy könyv "fanatikus" vagyok?

Figyelt kérdés

Ma épp olvastam egy szuper könyvet, már a végén jártam, nem akartam letenni, ezért édesanyám többször is rámszólt, hogy mostmár fejezzem be. Egy "mindjárt" kijelentéssel mindig elintéztem, viszont egy idő után megelégelte és kijelentette, hogy "Ez beteges, egyáltalán nem normális, hogy ilyen fanatikus vagy." Bevallom, nagyon rosszul esett. Már előtte is összeszólalkoztunk a könyvek miatt, mert megjegyeztem, hogy "Nem értem, hogy lehet valaki így belebolondulva a ValóVilágba" (tudjátok, az a valóságshow, na a szüleim rajonganak érte) . Erre az volt a válasz, hogy "Te meg a könyvekbe vagy belebolondulva, az meg nem a valóság!" Hát itt elég cifra véleményt fogalmaztam meg anyámról a fejembem, de inkább sértetten elvonultam. Oké, ott én kezdtem, belátom, nem volt szép az ízlését kritizálni, de zavart, hogy a saját szüleim süllyednek olyan mélyre, hogy azt a szennyet tekintik a létező legjobb műsornak, de ebbe most nem megyek bele.

A másik, hogy akárhányszor elkezdek mesélni neki egy könyvről leint, hogy őt nem érdekli az "aktuális hülyeség,amit olvasok" . Azzal sincs semmi baj, ha nem érdekli egy könyv, de zavar, hogy szerinte ennyire szánalmas, hogy így töltöm a szabadidőm.

Az iskolában nagyon normálisak, mindig van aki kérdez a könyvről, van aki elolvassa a fülszöveget és megjegyzi, hogy érdekes, van aki viccelődik, hogy neki 30 oldal is sok, de ott soha nem néztek ki az olvasás miatt és nem is tettek ilyen csipkelődő megjegyzést, mint a saját anyám. És ez elszomorít, hogy a saját családom tart bolondnak, mert nem rajongok annyira a modern technikáért (például határozottan elutasítottam, amikor TV-t akartak szereltetni a szobámba)


El vagyok keseredve, mert félek, hogy tényleg én viszem túlzásba, mert minden nap olvasok, ha időm engedi. Szerintetek is vissza kellene vennem, vagy ez normális még?


Előre is köszönöm a válaszokat és bocsánat, ha hosszú lett és kicsit érzelgősnek tetszik.


2019. febr. 19. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is hasonló vagyok de engem nem szóltak le ilyen durván.
2019. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem érdekelne, ha más mondaná, de pont a szüleim, akiknek a véleményére legjobban adok. Ezért gondolkoztatott el a dolog.
2019. febr. 19. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Inkább a könyv mint a való világ
2019. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Mindkét oldalról van túlkapás bár anyukád Való Világ imádata a te könyvimádatodhoz nem mérhető,nem egy szint egy ostoba reality show aminek semmi értéke nincs és a könyvek úgy általában.

Ez egy családi probléma amit csak ti ketten tudtok feloldani.Sok szerencsét!

2019. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Igazából nem érdekelne, ha más mondaná, de pont a szüleim, akiknek a véleményére legjobban adok."

Ha ajánlhatok egy kis olvasnivalót (esetleg még egyszer, ha már megvolt): Kosztolányi A kulcs és Fürdés c. novellái. Mi történik, ha a fiú rájön, hogy az apa nem az atyaúristen, akinek eddig hitte; és mi történik, hogyha nem jön rá.


"El vagyok keseredve, mert félek, hogy tényleg én viszem túlzásba, mert minden nap olvasok, ha időm engedi."

Az utolsó három szóból ítélve nem vagy fanatikus. Hogy a szabadidődben mivel foglalod el magadat, egyedül rád tartozik.

2019. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
31%
Egyáltalán nem baj, szerintem tök jó hogy olvasol. Az olvasás nagyszerű dolog! 1000-szer inkább mint valóvilágot és társait (vagy egyáltalán tévét) nézni. Ez dicséretes! Viszont azért nem mindegy, hogy miket olvasol. Ha folyton csak szerelmi történeteket, fantasy-regényeket, tinis-gimis könyveket vagy krimiket, azzal nem sokra mész a puszta szórakozáson kívül. Időnként kell tényirodalmat is olvasni, hogy tágítsd a látókörödet...
2019. febr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem elég gyakori a molyok körében, hogy egyszerűen nem tudják letenni a könyvet, főleg ha már a végén járnak. Nálam is van ilyen, mikor egy érdekes történésnél járok vagy már a könyv vége felé.


Szerintem nincs baj, ha mindennap olvasol a szabadidődben. Mármint, mindenkinek más. Valaki zenét hallgat, valaki olvas, stb. Meg most a szabadidődben nem mindegy mit csinálsz? Ameddig nem megy a kötelességeid rovására, addig a szabadidődben azt csináld amit szeretsz.

2019. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Attól függ, mit olvasol!


Ha ilyen tini szemetet olvasol (Leiner Laura, Cassandra Clare, Sarah J Maas meg hasonlók), akkor jogosan szólnak le, az ilyen valóban időpazarlás, több időt tölteni vele pedig beteges.


Ha szépirodalmat, klasszikusokat olvasol, akkor ez nyilván nem áll fenn.

2019. febr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szórakozásból olvasok, szóval szerintem semmi baj azzal, hogy főleg mai írók fantasy-romantikus könyveit olvasom, ezekből is rengeteget lehet tanulni, ha valaki kicsit utánanéz a háttértörténeteknek. Például Vlad Tepesnek az egész élettörrénetét el tudom mondani, az összes ma ismert részlettel, pedig csak egy fantasy könyvet olvastam, amiben Dracula volt a főszereplő (nem, nem Stokerét) .


Egyébként imádom a klasszikusokat, Jane Austintól kevesen tudtak nagyobbat alkotni, de Emily Brontë irományai is piszok jók. Viszont nem kellene a mai könyveket sem a szenny kategóriával azonosítani.

2019. febr. 23. 20:45
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

AustinTÓL nagyobbat?


Hát elég ellentmondásos, hogy egy "könyvmoly" a magyar nyelvtan alapjaival sincs tisztában...

2019. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!