Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti melyiket olvasnátok el...

Ti melyiket olvasnátok el először?

Figyelt kérdés
A Gyűrűk Ura vagy a Tűz és jég dala könyveket?

2019. márc. 3. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Trónok harca, így is tettem. Gyűrűk ura engem nem köt le, nem túl eseménydús. A könyveket nem is próbáltam, azt olvastam Tolkien szereti tájleírással húzni az időt. Jobban preferálom a pörgősebb cselekményszálakat.
2019. márc. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Én a Gyűrűk Urát olvastam először, a Tűz és jég dalát viszont semmiképpen sem olvasnám el.
2019. márc. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Én pár évvel ezelőtt próbálkoztam a gyűrűk urával, nem sokáig jutottam, bár nekem nem tetszik az író stílusa sem. A Tűz és Jég dala viszont letehetetlen :)
2019. márc. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a Tűz és Jég dala miatt szerettem meg a fantasyt. Az volt az első igazi fantasy, amit életemben olvastam. Aztán sokáig nem is érdekelt más, csak kiegészítő könyveket olvastam a világhoz.


A Gyűrűk urát elkezdtem az elején, de nem ragadott meg. Idén viszont újra megprobálkoztam vele és meglepően gyorsan beszippantott és elég gyorsan kivégeztem az egész regényt. Kellett hozzá kicsit érnem vagy lehet csak rossz pillanatban álltam neki a múltban.


Szerintem az alapján dönts, hogy melyik érdekel jobban. De olvashatod felváltva is. Viszont ha A Gyűrűk urával kezdesz, jobb lenne először A hobbitot elolvasni.

2019. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

A Gyűrűk urát.

Miért? Mert az bevan fejezve. A Tűz és jég dala is jó de még van 2 rész vissza amit az öreg nagyon nem akar megírni.Megvan az esély rá hogy előbb hal meg mint hogy megírná.Meg szerintem nem is igazán érdekli már.

2019. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4:

A Gyűrűk Uránál én is úgy gondoltam, hogy először a Hobbitot.

2019. márc. 4. 20:35
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

A Gyűrűk Urát. Én sokkal értékesebb könyvnek tartom, de ezt hagyjuk. A Trónok harca elég sokat merített belőle, csak éppen a visszájára fordított belőle sok mindent. pl. A Gyűrűk Ura világában, Numenor pusztulása után a Elendír vezetésével a dúnadánok Középföldére értek, ahol királyságot alapítottak. Szövetségre léptek az emberekkel, segítették őket és elhozták számukra a fejlettebb numenori kultúrát. Miután a Déli Királyságban megszakad a vérvonal, sok évszázadon keresztül várják az emberek, hátha valaki elfoglalja a trónt és a király visszatér, mert akkora tisztelet övezi a királyi házat. Ez kb. a szöges ellentéte a Tű és Jég dalában vázoltaknak. Valyria pusztulása után, a Targaryen család Westerosra érkezik, de Aegon, mint hódító leigázza Westerost. A meglévő királyokat, pedig vagy kiírtja vagy behódoltatja. Lényegében rettegésben tartja az egész család Westerost, házuk jelszava a "Tűz és Vér" és számtalan rettenetes királyt termelnek ki, mire végül a saját embereik taszítják le őket a trónról és sokan a legkevésbé sem kérnek a visszajövetelükből.


A Gyűrűk Ura jóval előbb íródót és szerintem azt érdemesebb előbb elolvasni. Akkor szerintem a különbségek is jobban felfognak tűnni és majd eldöntheted, hogy ez tetszik-e neked vagy sem.

2019. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!