Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc könyvetek? És...

Larakutya kérdése:

Mi a kedvenc könyvetek? És miről szól?

Figyelt kérdés
Elmesélitek kicsit részletesebben, úgy hogy kedvet kapjak az elolvasásához? Nem baj ha spoiler is van benne
2019. márc. 10. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mester és Margarita - Moszkvában a kommunista rendszer alatt megjelenik az Ördög :)
2019. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mebeforeyou válasza:

Szia! Én imádok olvasni és sok kedvenc könyvem van,de talán Kirsty Moseley Álmaim őrzője - The Boy Who Sneaks In My Bedroom Window a kedvencem. Itt van az h miről szól:Volt egyszer egy lány.

És egy fiú.

Meg egy ablak.


Amber Walkert és a bátyját, Jake-et bántalmazza az apjuk. Egy éjszaka Jake legjobb barátja, Liam észreveszi a zokogó Ambert, és bemászik a szobája ablakán, hogy megvigasztalja. Ezzel kezdődik szeret/nem szeret-kapcsolatuk, ami meghatározza a következő nyolc évet. Liam mára magabiztos csajozógép lett, aki egyetlen csaj mellett sem tud kikötni, még sohasem volt igazi barátnője. Amber máig nem dolgozta fel a bántalmazó apjától elszenvedett lelki sebeket. Ő és Liam bizarr párost alkotnak. A kapcsolatuk mindig is viharos volt. De mi történik akkor, ha Amber egyszer csak máshogy tekint a bátyja legjobb barátjára? És mit szól a túlféltő báty, amikor megtudja, hogy a húga és a barátja egyre közelebb kerülnek egymáshoz?

A legmeghatóbb történet arról, mire képes a szerelem.

2019. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Federica Bosco - A szerelem különös súlya


Szintén ettől az írónőtől az Angyal trilógia.

2019. márc. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mebeforeyou válasza:
Amúgy ha jó könyveket szeretnél olvasni akkor Anita pdf könyvek blogját ajánlom. Én nekem amit olvastam könyveket mind onnan volt...nagyon sok könyv van ott...ne ijesszen el egyes könyveknél az alap sztori,mert sokszor pont azok a könyvek okozzák a legnagyobb meglepetéseket!😉
2019. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem nincs olyan. hogy kifejezett kedvenc. Minden könyv, ami megfogja az olvasóját kedvenc valamilyen szinten. :)


Én pl. legutóbb James Luceno Tarkin c. könyvét olvastam.


Kb spoilermentesen nagy vonalakban arról szól, hogy van Tarkin, aki nagy titokban és nagy műgonddal építgeti a halálcsillagot, aztán pár lázadó megpróbál beleköpni a levesébe, és lenyúlják a spéci hajóját, majd azzal keltenek zavart. De a végén ő és Darth Vader leszámolnak a lázadókkal és felgöngyölítenek egy összeesküvést.


Előtte meg a Twist Olivért olvastam. Igazi klasszikus, korabeli társadalomkritika, zseniálisan megírva.


Idén még újraolvastam J.F.Cooper: Utolsó mohikán c. könyvét. Annál jobb kalandregényt azóta sem nagyon írtak. Dióhéjban, mennek megmenteni a nőt, és egy kifejezetten érdekes alkalmi csapatot hoz össze a sors erre a célra.


Mi volt még mostanság. Ja igen, Andy Weir: A marsi c. regénye. Az arról szól, hogy egy csóringert véletlen ottfelejtenek a marson és ott próbál túlélni abból, amije van. Naplóregény, érdekes, humoros.


Aztán Ernest Cline: Ready Player One. Baroni jó könyv. Ha esetleg láttad a filmet és nem olvastad a könyvet, pótold. :)


Réti László: Az elnök. Nem lövöm le a poénját, olvasd el. Én nem tudtam letenni, együltőhelyemben egy hétvégémet arra szántam, hogy kipörgessem.


Keith R. A. DeCandido: Nova. Ez egy lányról szól, akinek a családját bérgyilkosok megbérgyilkolják, ő meg nagyon erős telepata és amikor látja, hogy veszik a család, akkor kirbban belőle a pszichoszomatikus energia vagy mi és megöl vele pár embert, aztán elemenekül Tarsonis csövesfalvájára, ahol sok a bűnöző. Van köztük egy fő bűnöző, aki kényszeríti, hogy dolgozzon neki, de közben keresi a hadsereg, meg a titkos zolgálatok is, mert erős telepata és kell a szellem programba. Közben meg jönnek a zergek, indul a dúlás, majd a csaj elindul bosszút állni. Angolul javaslom elolvasni, úgy jobb, de magyarul is érdemes, ha esetleg az angolod nem elég jó.


Hát most kb ezek jutottak eszembe, amik mostanság a kezembe voltak. Ha valamelyikhez kedvet kapnál, akkor kellemes időtöltést.

2019. márc. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Gyűrűk Ura egy remek könyv és rengeteg dologról szól, egy fantázia világban játszódik ahol tündék, démonok, törpök, varázslók és emberek élnek.
2019. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!