Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudom, hogy nem léteznek de...

Tudom, hogy nem léteznek de hinni szeretném, hogy igen?

Figyelt kérdés

Néha úgyérzem, hogy kinőttem a fantasy világból.

De legbelül még most is rajongok a mesekönyvekért, koboldok, tündérek, sárkányok, boszikért stb

Valahol a szívem legmélyén hiszem, hogy léteznek, most írhatjátok, hogy bolond-gyerekes vagyok, de mégis...

A könyvespolcaim 70%-a tündérmese könyvekből áll :)


Szeretek történetek írni, tündéreket rajzolni- még régebben nagy álmom volt, hogy egy rajzfilm sorozatot készítsek :D

Néha az álmaim is a tündérekről szól, álom irányítással méghozzá saját kis világot alkotok :D


Esetleg ez nagyon gyerekes? Igen tudom, hogy nem léteznek, se azért mégis legbelül tudom, hogy igen mégha tagadom is :)

Igaz kicsit tág a fantáziám és ez ilyen már gyerekkorom óta :)


Ti hisztek az ilyen kicsi/nagy lényekben? Vagy ti is úgy álltok a dologhoz mint én? Vagy hogyan lehet ebből "kigyógyulni"? Mert mindig amikor meglátok egy új hasonló könyvet megveszem és van, hogy 1 nap alatt kiolvasom a könyvet :D



2019. máj. 11. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nem a tündérekben de a varázslókban, vámpírokban hiszek, Ebből nem lehet kigyógyulni :D
2019. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Én most konkrétan nem tudom miben hiszek, miben nem, de én is imádom az ilyen könyveket, sorozatat, bármit ami fantasy.


Szerintem evvel nincs baj. Mármint, akkora probléma lenne, ha valaki szeret abban hinni, hogy van egy "titkos" világ, és élnek ilyen csodálatos teremtmények? Valljuk be, sokkal izgalmasabb lenne minden, ha tündérek, boszorkányok stb. vennének minket körül. :D


Rengeteg olyan idézet van, ami a témához vág. Pl. "Az álmodozás nem egyéb, mint menekülés a hétköznapi élet szürke realitásától." Szerintem evvel semmi baj. :)

2019. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egek, annyira köszönöm :) nagyon kedvesek vagytok.!
2019. máj. 12. 12:40
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Hmm,én a vámpír/vérfarkas/alakváltó/földönkivüli és a jövőben játszódó könyvekkel vagyok így🙆

De miért lenne baj?!

Azt olvasd,amit szeretsz!

Én a Fekete Tőr Testvériség 11.kötetét falom.

Ne a 'divat' olvasni....-t

2019. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyem a lelked, ez valahol azért nagyon aranyos :D

Tündérekben, koboldokban, sárkányokban ugyan nem hiszek, viszont a túlvilágban és a szellemekben szeretnék hinni. Azonban amíg nem látok a saját szememmel valami egyértelmű bizonyítékot rájuk nézve, addig fenntartásokkal kezelem a dolgot.

A földönkívüliekben viszont abszolút hiszek. Nem találkoztam még ugyan földönkívülivel, de ha logikusan gondolunk bele a dologba, akkor kell, hogy létezzen még élet a földön kívül is.


Egyébként ha nem túl titkosak, akkor egy-két történetedet szívesen elolvasnám :)

2019. máj. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Annyira köszönöm :) az hittem, hogy csak én vagyok ennyire gyerekes, és ilyen szinten fantasy rajongó :)
2019. máj. 12. 23:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is odáig vagyon a tündérekért, sárkányokért és boszorkányokért. :)

Habár én nem hiszek bennünk, de én is néha fojtogatónak és szürkének érzem a valóságot. Túl unalmasnak érzem az életet és vágyom a kalandokra. Nekem is egy titkos vágyam, hogy egy nap belecsöppenjek valami mágikus kalandba, habár sajnos nem hiszem, hogy ez meg fog történni.


Szóval ezeket a vágyaimat az én kis álomvilágaimban élem ki. Ezt Maladaptive Daydreaming-nek hívják és néha túlságosan elvon a külvilágtól, szóval meg kell találni az egyensúlyt a való élettel. :)


Neked melyik könyvek a kedvenceid?

2019. máj. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hm.. én is tudom, hogy nem léteznek :), de azért ismét leírom, hogy legbelül remélem, hogy igen. Hisz olyan nagy a világ és a Föld. Lehet, hogy nem itt, de máshol lehet, hogy igen :)


Igazából bármilyen könyvet elolvasok, de inkább a tündérmese felé hajlok, a romantikus, vicces, kaland fantasy. Persze ide írnám példának: Legendás állatok és megfigyelésük(J.K. Rowling)... a régi és új könyvek.


Az álmaim leginkább fantasy, tündérek a "főszereplők" és ezeket az almokat leírom és egy kis történetet írok, amit egy kerek-hosszú történetté formálok :)

2019. máj. 13. 01:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a fantasyt, de hinni sosem tudtam ezekben a lényekben. :/

Ettől függetlenül szeretem a róluk szóló fikciókat, kikapcsolnak.

2019. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lehet hülyeség, de remélem, hogy van ilyen eltitkolt varázslóvilág, csak mi, muglik, nem tudjuk. Jaj, de jó is lenne!

Úgyhogy leginkább csak szeretnék hinni a Harry Potter világában, de nagyon is átérzem a helyzeted.

És nem, nem gyerekes! Sőt, legalább így elszakadhatunk a szürke hétköznapoktól.

2019. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!