Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter könyvek jónak...

A Harry Potter könyvek jónak szánítanak? Akik olvastak már tényleg jó könyveket azok bénának tartják?

Figyelt kérdés
2019. máj. 14. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Először a HP könyveket olvastam, utána láttam a filmeket.

A könyvek letehetetlenek voltak!

Sok dolog érthetetlen a film néző számára, ha nem olvasta előtte a könyveket. Szeretem a filmeket is, de sokszor az volt az érzésem, hogy azok csak a könyvek "vázlatai".

2019. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Én nem olvastam a könyveket, sajnos már nehéz is lesz mert ugye láttam a filmeket... Viszont én a filmekért a 4. részig rajongtam (akkor voltam olyan 10 éves kb. talán), utána viszont "felébredtem" és a filmeket, főleg az utolsókat, már rossznak tartom...


A könyvekkel kapcsolatban pedig, így hogy nem olvastam nem tudom eldönteni, hogy mennyire túlértékeltek, de van egy sejtésem hogy nagyon... Mivel általában azt látom, hogy olyan emberek rajonganak a sorozatért, akik nem nagyon olvastam egy értelmesebb szépirodalmi alkotást, vagy egy jobb sci-fit.

Meg a környezetemben akik szeretik, azoknak nem nagyon van zenei ízlése, ami persze nem jelent semmit, de leginkább az ilyen legpopulárisabb semmilyen zenéket kedvelik.


Persze lehet, hogy tévedek.

Majd megpróbálom elolvasni valamikor...

2019. máj. 14. 11:02
 3/16 anonim válasza:
95%
Ki olvastam az összeset és nekem elnyerte tetszèsemet. Van akinek bénák, van akinek nem.
2019. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
8%

Én eléggé gagyinak találtam a könyveket, nem értem, mitől lettek ezek világhírűek.

És a fiatalokat sem értem, annyi kiváló könyv van, én végigolvastam az egész gyerekkoromat óvodás koromtól kezdve, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy nem képesek az emberek olyat találni, ami tetszik nekik. Azt mondják, hogy azért jók a Harry Potter-könyvek, mert azokat is rászoktatják az olvasásra, akik amúgy nem olvasnának. Szegények...elég siralmas, hogy egy ilyen vacak szoktatja rá őket az olvasásra!

2019. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon nevetséges a kérdésed és a válaszod is kedves kérdező!

Az, hogy ki milyen zenét hallgat mégis hogy kapcsolódik ahhoz, hogy milyen könyvet tart jónak???

Ne a sejtésedre alapozz, olvasd el, aztán kritizáld. Megsúgom, nem véletlenül örvend akkora népszerűségnek, amekkorának...

34 éves vagyok, kismillió szépirodalmi könyvet elolvastam, magyart és nemzetközit egyaránt. De a Harry Potter örök kedvencem marad. És nem gondolom, hogy azért, mert műveletlen lennék, vagy alacsonyan van a léc. Nem is értem a feltételezésedet.

2019. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%

Igen, elég jónak számítanak. Nem hibátlan könyvek, nyilván, de nem is ettől lesz jó egy könyv.

Egy rendkívül olvasmányos, könnyen érthető de mégis sok mély mondanivalóval bíró könyvsorozat egy részletgazdag új világgal, teli gondosan kidolgozott karakterekkel, amelyek tucatjai között bárki megtalálhatja azt akivel leginkább azonosulni tud. Eleve jó a témaválasztás, mert a varázslat, a misztikum sokakat vonz. Ügyes az integráció a könyvbéli világ és a valóság között, hogy az olvasó könnyebben beleélhesse magát a történetbe. A karakterek és a köztük lévő kapcsolatok is változatosak és mélyen kidolgozottak.

Az alapsztori végletekig egyszerű, a kiválasztott, a jó megjósolt küzdelme a gonosz ellen, de a történet mellékszálai azok amik igazán magával ragadóvá teszik az egészet.

Illetve nálunk az is pluszpont, hogy a magyar fordítás egyszerűen zseniálisan sikerült.

2019. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Mi számít "jó könyvnek" szerinted? Én szeretem a szépirodalmat is, és a "jó sci-fit" is, bár utóbbi ismét nézőpont kérdése...

Én szerettem nagyon a HP könyveket. Egyik nap a tévében ment a második film, azt is örömmel leültem megnézni. :)

2019. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
A HP sorozat miatt szerettem meg olvasni, 11 évesen teljesen magával ragadott. A filmek is tetszettek, de a könyvek nagyon szórakoztatók és sokat lehet tanulni belőlük, nemcsak a varázslatról szól. Azóta már 10-szer is elolvastam mind a 7 könyvet. Most 21 vagyok.
2019. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
A könyvek nagyon szórakoztatóak, az írónő egy ötletes és érdekes világot épített fel, gyerekként én is rajongtam a sorozatért. De ma már nem tartom kiemelkedően jónak, még ifjúsági regények között is inkább közepesek, főleg a feltűnően sok logikai hiba, és a gyenge megfogalmazás miatt. De azért bénának nem béna, csak lehet sokkal jobbakat is találni ebben a kategóriában. Nem teljesen méltatlanul lett népszerű (bár egy kicsit talán túlértékelt), érdemes elolvasni, ha valakit ez a téma érdekel.
2019. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy valami szép irodalomnak van beskatolyázva, még nem lesz jó könyv. Számomra egy jó könyv leköt, segít elszabadulni kicsit a valóságból és valamilyen szinten megszólít. Teszek rá, hogy ponyva, kalsszikus vagy épp többszörösen díjazott világsiker. Ahhoz meg senkinek semmi joga, hogy leszólja mások olvasási szokásait és preferenciáit. Milyen alapon? Pláne ha nem is olvasta az adott könyvet. Ettől nem tűntök okosabbnak, jobbnak vagy műveltebbnek, legfeljebb bunkónak.
2019. máj. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!