Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elolvasnom George R....

Érdemes elolvasnom George R. R. Martins Tūz és Jég Dala könyvsorozatát, miután láttam a Trónok Harca összes évadát?

Figyelt kérdés

2019. máj. 24. 11:23
 1/8 anonim válasza:
100%

Igen en most fejeztem be... sokkal jobb volt könyvben sokkal jobban meg ismered a szereplőket.


Ez az utolsó évad felrugja az összes addigi jellemvonast amit a könyvekben megismertel de mire az összes meglévő könyvet befejezés hatha ki adja george rr az ő utolsó változatát😇

2019. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mivel az 5-8. évadok már nem a könyveken alapulnak.


Martin még nem fejezte be a könyveket

2019. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Teljesen más a könyvsorozat.
2019. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én eleve úgy olvastam, hogy már mgneztem az első 3 évadot, mert amúgy szrintem elvsztem volna a karakterekben alig értettem volna mi a lényeg.

Most olvasom a tűz és vér c. könyvet a Targaryen családról de már a 60 ik oldalon elvesztettem a fonalat vissza kelett olvasnom, hogy ki ki csoda.

2019. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Eszter71 válasza:
100%
Olvasni mindig érdemes!!
2019. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sorozat csak az 5. évadig alapul a könyvekig, mivel itt kifogytak a könyvekből, így innentől már a sorozat írói vitték tovább a sztorit.


Ezen felül a 2. évadtól kezdve egyre inkább eltér a könyv a sorozattól, sokkal komplexebb.


Bár a legtöbb ismerősöm megegyezik abban, hogy az első 3 könyv jó, a többi már gyengébb.

2019. máj. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Érdemes? Nem. Martin ugyanis nem fejezte be. Akkor kezdd el ha befejezi a sztorit, ugyanis tartozik 2 kötettel. Szóval majd olyan 2030 környékén...
2019. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha most elolvasod az öt könyvet, csak annyival fogsz többet tudni, hogy mi az a kb két történetszál, ami miatt teljesen más befejezést kapnánk a hetedik könyv végére, mint a sorozatban....De esélyes, hogy Martin nem fogja már kiadni a hatodik és hetedik könyvet, így ezt sosem fogjuk megtudni.

Szóval én ezt talonba tenném és addig más könyvre szánnám azt a nem csekély időt. De ha kicsit többet akarsz megtudni a karakterekről és a háttéreseményekről, akkor vágj bele, bár a sorozat elég ügyesen "kivonatolta" ezeket is, olyan nagyon sok plusz info nem lesz.

Nálam amúgy fordítva volt, én az öt regényt olvastam először, a sorozatot aztán azért néztem csak végig, hogy kapjak valami befejezést legalább, ha már könyvben nem olvashattam.

2019. jún. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!