Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kedvenc antikváriumotok...

Kedvenc antikváriumotok Budapesten?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy csak évente vagy még ritkábban jut el ide, és bár ott a netes rendelés lehetősége, de utánozhatatlan érzés kézbe venni egy régi könyvet, belelapozni, vagy felfedezni valamit a polcon, amire régóta áhítozom...

Ezért igyekszem egy antikvárium látogatást összehozni, amíg itt vagyok, csak hát teli van velük a város, az időm meg limitált.

Tudnátok ajánlani olyat, ahol az árak nincsenek az egekben nagy a választék a legkülönbözőbb témákban, és kedves a személyzet?

Köszönöm az értelmes válaszokat előre is.



2019. jún. 17. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok budapesti, de azon az utcán, ahol az Astoria van, elvileg van pár jó antikvárium.

A Déli pályaudvarnál voltam még, ott vettem csak könyvet.

2019. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Astoriánál valóban egymást érik az antikváriumok, én is jártam oda nyálcsorgatni, de úgy vettem észre, hogy a könyvek könyvesbolti áron vannak. Én nagyon drágának találtam az ottani könyveket.


Ha olcsóságot akarsz, ajánlom a mozgóboltokat, ilyen kis szekerekről 300 forintért lehet venni könyveket mindenféle témában (világirodalom, magyar irodalom, történelem, fantasztikus, szórakoztató, gyerekkönyvek), a Kálvin téren van kettő, a Deák téren egy, Móricz Zsigmond körtérnél is egy. Ezek viszonylag közel vannak egymáshoz, a 47-es villamossal könnyen megközelíthetőek. Több is van városszerte, hallottam mendemondákat, hogy az értékesebb könyveket a Corvin térihez viszik, de én csak ezeknél fordultam meg.:) Többnyire régi klasszikusokat lehet ott találni, amik értékesebbek lehetnek, azok a gyerekkönyvek, meg néha találni egy-két értékesebb kötetet.:) Én rengeteg könyvet hazacipeltem onnan, egyiket se bántam meg.


Antikváriumok közül egy van, ahol az árak barátságosabbak, az az Óbuda Antikvárium. Ha kíváncsi vagy, privátban megírom a címüket és hogy hogyan juthatsz oda a legkönnyebben.:) A szekerektől kiesik, viszont érdemes benézni, szerintem.:)

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj!

2019. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Örülök ennek a kérdésnek, mert én is mostanában tervezek antikváriumokat felkeresni :) Van néhány beszerzendő könyv a listámon, amiket ma már nem lehet kapni.
2019. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül eljutottam mind az Óbudába, mind az Astoriánál a Libri Antikváriumba, utóbbi helyen sikerült is találnom egy "Vigyázz! Erősáram!" könyvet is, ami igazi ritkaság, és egy ideje kerestem már. Köszi a segítséget.
2019. jún. 20. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!