Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyv Stephen King-től...

Milyen könyv Stephen King-től az Az? Vontatott? Olvassam inkább a kiskedvencek temetőjét? Olvassátok el a leírást

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a történet, nem akartam filmben sem megnézni, mert kifejezetten könyvpárti vagyok. A hosszúsága megrémisztett, ezért elgondolkodtam a kiskedvencek temetőjén, inkább válasszam ezt? Szeretem a morbid, beteg könyveket, és nem tudom melyiket válasszam. De valahogy az Az-nak jobban tetszik az alaptörténete. Mennyire vontatott? Mennyire fordulatos? Morbid, hátborzongató és hidegrázós? Mennyire szerethetők a karakterek? Könnyen megérthető a leírás? Nagyon örülnék a hosszú, kifejtős, SPOILERMENTES válaszoknak. Előre is nagyon köszönöm!

2019. júl. 7. 15:25
 1/3 A kérdező kommentje:
A Kedvencek temetőjét nem sikerült egyszer sem jól leírni, ráadásul kicsivel is írtam. Bocsánat :D
2019. júl. 7. 15:34
 2/3 anonim válasza:
72%

Én 10 éve olvastam az Az-t, és szerintem kicsit hosszú, a végére meguntam. Akkoriban rengetek (najó, kb 5-8) Stephen King könyvet olvastam, a Bilincsben-en kívül az összes bejött, ezzel pedig vegyes érzelmeim vannak/voltak. Nem volt rossz, de 1500 oldal szerintem sok ennek a történetnek. Mondjuk lehet azért érzem így, mert pár nap alatt kiolvastam, ha több szünet van közte, akkor már lehet nem tartom túlságosan hosszúnak.

Annyira már nem emlékszem a cselekményre, ezáltal nem is akarlak félre vinni, hogy mennyire horrorisztikus, de a karakterekkel nem volt bajom.

A filmet láttam, ha azt látom előbb, talán nem akarom elolvasni, de a történet jó.

2019. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Nem vontatott, de Kingnek van egy nagyon érdekes, elnyújtott leíró stílusa, ami hatványozottan igaz az Az-ra. Jól kidolgozott regény, tényleg nem lehet belekötni, én olvastam és olvastam a Kedvencek temetőjét is. Nekem az félelmetesebb, valahogy "hihetőbb" volt. A Kedvencek "pörgősebb", abban az értelemben, hogy terjedelme miatt sokkal jobb a tempója, ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy sietne az író, minden jelenetet kifejt rendesen, a karakterekkel itt is eleget foglalozik.


Az Az-ban ugye több karaktert mozgat, múlt és jelen összefonódik, jobban kell figyelni az egyes motivációkra, DE nem bonyolult regény, könnyen olvasható, csupán a sok karakter több múlttal és jelennel rendelkezik.


Én ajánlom mindkettőt, nem bántam meg egyik elolvasását sem. Az Az szereplői a jó stílus miatt az emberhez nőnek, a végére együtt vagy velük, tényleg fontossá válik a sorsunk, a Kedvencekben ez annyira nincs jelen, ott inkább maga a misztikum az, ami megragad.

2019. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!