Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi szükséges ahhoz, ha saját...

Mi szükséges ahhoz, ha saját könyvkiadót szeretnék?

Figyelt kérdés

Szisztok!

Tudom, hogy elsősorban sok pénz. De az ezen túli dolgokra gondoltam. Utána olvastam több helyen, de rengeteg olyan oldal van amin eltér a vélemény és a tanács a másikétól, -teljesen-.

Mik szükségesek ahhoz, hogy tudjak alapítani egy saját kis könyvkiadót?



2019. júl. 20. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

CSAK pénz kell hozzá! Aztán csinálsz egy vállalkozást, és kiszervezed a munkát! Nem vásárolsz semmilyen felesleges dolgot. Egyszerűen megvásárlod a kötetek kiadási jogát a szerzőktől, majd alvállalkozókkal megcsináltatod a nyomdamunkát, aztán leszerződsz a terjesztésről könyvhálózatokkal, vagy csinálsz saját online boltot. Ennyi. Legfőképpen kell jó alapanyag, amit ki akarsz adni. Ahhoz pedig egyrészt jó szem kell, másrészt sok pénzt, hogy megvehesd a kiadási jogokat. Nem utolsó sorban kell egy jó ügyvéd (ami szintén nem olcsó) aki elintézi a jogi formaságokat, a szerzőt kizárja bizonyos dolgokból stb... ügyeskedni kell, nehogy aztán a végén a szerző járjon jól a jogdíjakkal, plusz ugye, ha leszerződsz vele új könyvre, akkor kötbér stb... milyen jogi lépések, ha nem készül el...


Inkább ezek a fontosak, a többit megcsinálják az alvállalkozók.

2019. júl. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hol olvastál utána? Hol lehet erről tájékozódni?
2020. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!