Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért törölték a @sokan_kertet...

Miért törölték a @sokan_kertetek instagram oldalt, ami az influenszervilág valóságát tárta elénk?

Figyelt kérdés

Jó lenne, ha a szerkesztők jelentkeznének akár itt is kommentben, hogy mi történt.


Semmi utálatos és negatív dolog nem volt kint az oldalon, csak a puszta tények és az igazság. Ugyan ez a tegnap indult kommentszekcióban. Nem olvastam semmi ócsárolást ott...


Amelyik videósnak van önkritikája és annyi intelligenciája, beismeri, hogy “na, ez tényleg vicces volt, legközelebb jobban figyelek, hogy valóban értékesebb tartalmam legyen.”



2020. júl. 29. 13:51
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
"ma reggelre az oldal eltűnt az Instagramról, ugyanis két ott szereplő influenszer (akiket most nem nevezek meg) jelentette, az Instagram pedig szerzői jogok miatt törölte az egész profilt."
2020. júl. 30. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarják folytatni, ezt maga az egyik szerkesztő írta a saját instáján. Már leírtak mindent, amit akartak. Amúgy pedig aki értelmesebb, az valóban tudja az oldal nélkül is, hogy hajlamosak lódítani az influencerek, illetve borzalmasan gátlástalanul nyomják a reklámokat, de mégis jó volt, hogy létezett az oldal, hiszen a hatására beszélgetések indultak el, felnyílt néhány szem is, egyszóval sokan más szemmel, kritikusabban nézik ezután a csilivili kirakatéleteket, már aki egyáltalán nézi továbbra is. Én speciel az oldal hatására leiratkoztam néhány profilról, ami így utólag belegondolva negatív érzésekkel töltött el.
2020. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
60%

@sokankertetek

Új koncepcióval újraindult az oldal.

2020. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
11%

Bocsi, egy kicsit későn találtam meg ezt a kérdést, de szerintem ti is túl estetek már a ló túloldalára :D Ami ott ment, az karakterrombolás volt. És nem is feltétlen azokkal volt a baj, akik csinálták ezt az oldalt, hanem azokkal, akik közönséget nyújtottak neki :D

A megkeseredett emberek (igen, valóban a megsavanyodott emberek szokták ezt csinálni, ez nem csak egy általánosítás) rendszeresen napról napra oda jártak karaktert rombolni, személyeskedni, "gyűlölködni", bántani az influencereket. Volt egy poszt, ahol a komment szekcióban beszélgető lányok megbeszélték, hogy lényegében mivel az influencereknek ilyen könnyen megy, (mert aztán nekik nincsen papír munkájuk ugye, de ennyi erőből lehet szidni az összes irodistát is:)) minden posztjukat jelenteni fogják, ahol nincs kiírva, hogy reklám, még akkor is, ha egyértelműen nem az. Ilyenkor meg több milliós büntetést szabhatnak ki rájuk, azt meg gondolom ti is tudjátok, hogy nincsen már meg valószínűleg nekik annak az a 3 ezer forintos pólónak a blokkja, amit az adott képen viseltek például, hibába valóban ők vásárolták meg, nem pedig "ingyen kapták".

Ez csak egy példa volt a sok közül, undorító, amik ott a komment szekcióban mentek, persze a média reklámokról már senki sem beszél, ugye...? csak az influencerek, más hirdetés nem létezik a világon, ami akár ennél is undorítóbb, nem? :)

összességében ami azon az instagram oldalon ment, sokkalta undorítóbb és károsabb, mint bármelyik influencer.

Ráadásul azokba is bele álltak, akikkel valójában semmi probléma nincsen, és egyáltalán nem károsak, velük szemben...

2020. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
50%

Hm. jó tudni

Akkor fogok is neki jelentgetni, hadd büntessék meg őket !

2020. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
23%
Látszik, te sem kaptál sok mindent az élettől... :)
2020. aug. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
57%
A legnagyobb gond azzal van, hogy mindenkivel megosztják a primtívségüket. Csak odatévedtem erre az oldalra, 95%-ukat nem ismertem, kommenteket sem olvastam, de mégis egyszerre nevettem és éreztem iszonyatos szégyent, amiért más embertársaim ilyeneket hallgatva töltik a mindennapjaikat.
2020. aug. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Káros volt az oldal annak akinek volt mitől tartania, pl az a lány aki töröltette, hiszen az egyetlen bevételi forrása az instagram, az influencer-lét. Én speciel nem gyűlölködni jártam oda hanem nevetni, a pikini csoda a mai napig eszembe jut és mosolyra görbül a szám. Másrészt szerintem inkább a butább embereknek szólt ez az oldal, azoknak akikből ezeknek az influencereknek a nagy része él. Ők szerintem elképzelni sem tudták volna, hogy egyesek mennyire szerkesztik vagy egyenest lopják a képeiket, hogy ez a “sokan kértétek” ez valójában -> “a kutya sem kérte csak a szerződés”, hogy az influencerek sokszor nem is használják a termékeket amiket kapnak csak kamuznak róla, hogy olyanokat is reklámoznak amikről ezt állították korábban, hogy ki nem állhatják majd hirtelen a “kedvencük” lett és vedd meg te is stb.

Ez egy inkorrekt világ, inkorrektek az influencerek, akkor velük miért kellene az embereknek korrektül bánni miközben ők százezreket is hülyének nézhetnek? Valahogyan ráférne már a szabályzás erre az iparágra is, mivel gyakorlatilag a reklámforgalom nagyrésze már Instagramon bonyolódik le, TV-t manapság kb csak a nyuggerek néznek.

Azt pedig csak mellékesen teszem hozzá és igen ebben talán van egy kevés rosszindulat is, hogy ha ennyire könnyen jön a pénz az influencereknek akkor igenis kössék fel a gatyájukat és dolgozzanak meg érte; tartsanak számon mindent, hogy adott esetben elkerüljék a milliós bírságot, ez a minimum, így sem arányos messze sem a befektetett munkájuk a fizetéssel... Nem is értem egyeseknek hogy van pofájuk ezen siránkozni amikor egy havi fizetést tesznek el és ezért csak alá kell írni egy szerződést majd feltölteni egy jól megkomponált képet, más ember ezért egy hónapig robotol és nem, ez nem azért alakult így mert ezek az emberek olyan marha külőnlegesek lennének ahogy ők azt elképzelik, hanem egyszerűen nekik van pofájuk mutogatni magukat mint egy bazári majom. Ők választották ezt az utat, birkózzanak meg az ezzel járó minden teherrel, szerintem meg vannak érte fizetve.

2020. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én azt nem értem, hogy a sk instat letiltattak (ugyvedekkel valo fenyegetes, stb) es a youtubon meg mentek és még mai napig mennek rant videók, ahol szinten el van mondva az influencer neve es be is van vágva anyag az o videojából, azt meg nem szedik le?

fokuszcsoport pl és a maltai lanyok

Ez hogy lehet?

2020. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Törölték a másik kérdést, ahol volt több száz válasz.

Hova lehet menni, ahol lehet erről beszélni, ahol nem cenzúrazzak?

2020. aug. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!