Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » David Bowie vs Billie Eilish?

David Bowie vs Billie Eilish?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 08:12
A kérdező szavazást indított:
Minden szempontbó lDavid
Minden szempontból Billie
David tehetségesebb, de Billie szebb, szimpatikusabb
Billie tehetségesebb, de David szebb, szimpatikusabb
Ki az a David Bowie?
Ki az a Bilie Eilish?
Egyik sem
Nem hallgatok Billiet, szóval David
Nem hallgatok Davidet, szóval Billie
Davidet én csak színészként ismerem/szeretem
42 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezt 50 év múlva kéne megkérdezni. David Bowie-ra emlékszünk most is, pedig már majdnem 60 éve kezdte pályafutását.

Billie-ről még nem lehet tudni, hogy mi lesz vele, hogy egyáltalán 10-20 év múlva is a pályán lesz-e még.

2020. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ja.

Nem szeretem Billie Eilisht, iszonyú túlértékelt, de nem kezdem el most fikázni.

Fene tudja mondjuk hol lesz, nem követem, de idén se túl aktív, nem tudok róla, hoyg 2-nél több számán kívül jött ki volna idén több.

De sokan szeretik őt, szerintem sokáig a pályán lesz.

2020. nov. 11. 11:19
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Mégis hogy lehet összehasonlitani a kettőt? Teljesen más kategória, más műfaj, más korszak, más célközönség, más környezet, stb.

Ez nem olyan, mintha az almát meg a körtét hasonlítanad össze, hanem kondjuk a tiramisut, és a csülökpörköltet. Megis mért akar valaki olyat kérdezni, hogy Billie Elilish vagy David Bowie-e a szebb??? Édes istenem...

2020. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
*mondjuk
2020. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Tessék ajándékba kapsz meg egy gifet, ez én, mikor meglátok egy előadó összehasonlitgatós kerdést gyakorn: [link]
2020. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak azért hasonlítottam őket össze, mert hiába nem szeretem Billiet, Davidet meg igen, úgy érzem, hogy Billienek is lesz akkora hatása a jövőben, mint Davidnek most. Meg szerintem a stílus hasonló. A szimpátia az nálam pl számít egy előadóban. Az, hogy ki a szebb, az csak mellékes kérdés. És igen, vannak olyanok, akik Davidet csak színészként ismerik.

És ezt úgy mondom,hogy NEM vagyok Billie rajongó.

2020. nov. 12. 10:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ok, de teljesen más a mai és az akkori világ, teljesen más a média műkődése, teljesen más a zenei tér. És a műfaj is, igen, még mindig más, hiaba mindkettő "elvont" és "sokszor határokat feszegető" (az sem mindegy, az utóbbi mikor, és miben) Bowie karrierje leglején pszichedelikus rockot, majd glam rockot tolt, Eilish zenéi meg főként elektropopok, néhol hip-hop beütéssel, és lájtos trap elemekkel, tehát zeneileg teljesen mások, ha az azonos korszakaikat vetjük össze. Énekesként sem sok ertelme van ősszehasonlítani őket, mert egyikőjülnek sem az a lényege, nem énekesek, hanem előadóműveszek/zenészek.

Az egyetlen, ahol parhuzamot lehet találni közöttük, hogy mindketten ugymond lázadtak/nak, bár erre írtam feljebb, hogy nem mindegy mikor, és mivel kapcsolatban. Eilish elég nyilvánvalóan a lányokat, és a nőket érintő kérdésekkel kapcsolatos temában van jelen, illetve a ma nagyon aktuális bodyshaminggel kapcsolatban. Bowie egyszerűen csak az átlag néző szemével furcsán nézett ki, és nagyon jó zenét csinált. Bowie kinyilatkoztatta magát az előadásain keresztül, zseniális dolgokat alkotott, de igazán polgárpukkasztó csak később lett, amikor elkezdett Aladdin Saneként meg Ziggy Stardustként megjelenni, jött utána sokfele korszaka, adott ki egy saját magához képest elég szofisztikált és konvencionális soul albumot, szemezett a még nem létező new wave-el, csinált filmet, majd jott a Scary Monsters, es nagyjaból ez volt az, ami elérte azt a szintet, ami már megint birizgálhatja a közönség ingerküszöbét, mint furcsaság. Tehát amit Bowie csinált azt nem az a fajta lázadás, mint amit a punkok csináltak anno, vagy amit most Billie Eilish tesz, hogy van egy konkrét dolog, ami nem tetszik, és az ellen emelem fel a hangom, hanem egyszerűen saját személyiségéből adódóan extém dolgokat talál ki, és önkifejez, amivel ugyanazt, vagy nagyon hasonló hatást er el az embereknél.

Mivel én kb 12-14 évesen emlegettem keresztnevén a hírességeket, ezért azt tippelném, kb ennyi vagy, de ezt nem rosszból, csak kíváncsi vagyok, sőt, el se kell mondanod, ha nem akarod. Csak azért jövök a korral, mert hidd el, ha pár év múlva újra felteszed magadban ezt a kerdést, valószínűleg rájössz, hogy nincs sok értelme ezeknek a "ki a jobb kérdéseknek", amíg nincs meghatározva minimum annyi, hogy miben, és amíg nem nagyon különböző a két dolog. Az, hogy mindkettőnek van hatása a jövőben, nem számít hasonlósagnak. Ja, es hogyan legyen az adott dolog értékelve, objektiven, vagy szubjektível, technikailag, vagy laikusként/elért hatást nézve? Érted...

2020. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Billie :D
2020. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 Értem. Őszintén, én bírom Bowiet, Billiet meg nem. De egyébként már nem vagyok tini, ezért írok indulatoktól mentes véleményt a sztárokról.
2020. nov. 13. 08:40
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Bowie :D
2020. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!