Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Azok a youtuberek, akinek a...

Azok a youtuberek, akinek a tartalmuk a reakciók gyártása, főleg a "first time watching" műfajban, azok mennyire őszinték?

Figyelt kérdés

Most oké, én is sok filmet nem láttam még, de néha nagyon fura kijelentéseik vannak. Pl. imádják a horrort, de a csatornájukon nézik meg először a létező összes horrorfilmet. Ilyenkor eszembe jut, hogy akkor mi alapján tudta, hogy imádja a horrort? Vajon miket látott eddig, ami alapján ezt mondta?

És ez nem ritka más filmeknél/sorozatoknál sem.



2022. júl. 20. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A pénz..
2022. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne hogy erre tényleg van igény? Úgy értem tényleg emberek azzal töltik az idejüket hogy megnézik hogy valami random autista gyerek mit reagál arra mikor először látja a Gyűrűk urát? Mert ha erre tényleg igény van akkor nagyobb a baj a világgal mint hittem.
2022. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem erre azért van igény, mert az emberek nagy része nincs olyan társaságban benne, amivel megegyezik a filmes/sorozatos/könyves/játékos ízlése.

Ugye az évak alatt sok ember mellől elkopnak a barátok, az emberi kapcsolatai a munkakapcsolatokra és az ott kialakított haverságokra korlátozódnak. De ez ilyen kényszer és nem valami mély kapcsolat. Az érdeklődésük sokszor nem egyezik. Ezért az interneten keresnek olyanokat, akik ugyanazért rajonganak, mint ők. A reagálók megnézik a filmet, amit szeretnek vagy játszanak a játékkal, amit imádnak. Mert ugye mindenkinél van igény ilyesmire, hogy pl. leültetem a barátomat és megnézetem vele a kedvenc filmem vagy századszorra megnézzük a kedvenc sorozatunkat és kibeszéljük az egészet.

Szóval nem gondolom, hogy ez baj lenne, mert egy természetes emberi szükségletet elégít ki, ami az ember szabadidejéhez, hobbijához erősen kötődik. Osztoznak vele a rajongásban és az ember azt érzi, hogy tartozik valahova.

2022. júl. 20. 23:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is néztem régebben ilyen videókat, de 1000% hogy a nagyrészük kamu. Én zenés verzióban néztem ilyeneket, de hiába is próbálnak meglepettnek vagy izgatottnak tűnni, nekem ne meséljék be hogy SOHA életükben nem hallották Britney Spears-t, Rihanna-t, Lady Gaga-t vagy Shakira-t. Talán még filmnél előbb elhinném, én is sok “klasszikust” nem láttam még.
2022. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akár őszinte is lehet a reakciójuk. Pláne fiatalabbakkal simán megeshet, hogy még nem láttak egy csomó, mások számára közismert filmet. Esélyes, hogy a film nézési szokásaikat és ismereteiket főleg az újabb, moziban/Netflixen frissként megjelenő filmek határozzák meg, a régebbiek kimaradnak nekik. Sőt sok esetben a fiatalok eleve hajlamosak kevésbé nyitottnak lenni régebbi filmekre, mert más látvány világ, más stílus, más tempó, így méginkább hajlamosak a régebbi filmek kimaradni.


Ha valaki látott adott műfajban 1-2 filmet, azok alapján gondolhatja, hogy szereti a műfajt, mégsem rendelkezik róla átfogó ismeretekkel és szinte bármi újdonság lehet ettől még neki.


Ismerek 35 éves szülőt, aki még soha nem látott egyetlen Star Wars filmet sem, pedig szerintem azt pláne nehéz elkerülni.


Persze simán lehet az is, hogy valaki csak megjátssza, hogy először látja, mert ettől nézettebb lesz a videója. A YouTuberek ugyanúgy, mint az összes többi ember is sok félék, sok féle értékrenddel és sok féle viszonnyal az őszinteséghez. Ez a fajta reakció videó különben is csak eltúlzott reakciókkal érdekes igazán. Normál esetben az ember nem reagál annyira látványosan, érdekesen a filmekre, mint ezek a videósok. Viszont, hogy működjön a videójuk, kénytelenek eltúlozni, rájátszani. Még a normál beszédre is igaz, hogy normál esetben nem beszél annyira energikusan, lendületesen, stb. valaki, mint egy YouTube videóban, mert a képernyőn egyszerűen erőtlenül hat és unalmas, ha nincs benne legalább 10-20% többlet energia és lendület. Ilyen műfaj ez a nyilvános szereplés. Nem árt tisztában lenni vele, hogy nem a valóságot látod, csak annak valamilyen leképezését, feldolgozását, aminek van valamennyi köze a valósághoz, de nem a szín tiszta valóságot kapod...

2022. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is az tartja ennyire életben ezt a parazita műfajt (mert lényegében más tartalmából él), hogy sokaknak nincs társasága, akivel együtt nézhetnének dolgokat. De ilyesformán még visszaélés is a magányos emberek ilyetén igényével. A reakcióvideó műfaj sokszor túljátszott és a legtöbb videós csak azért csinálja, mert tudja, hogy erre nagy igény van, nézettséget jelent és könnyű bevételt. Nem őszinte és nem hátsó szándékok nélküli műfaj.
2022. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!