Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Csernus és Puzsér találkoztak...

Csernus és Puzsér találkoztak már? Milyen a viszonyuk?

Figyelt kérdés

febr. 20. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Puszér ha jól rémlik mesélte hogy volt Csernusnál beszélgetésen, és nagyon nem jött be neki. Valamelyik "Önkényes mérvadó" adásban volt asszem.
febr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Igen, találkoztak. Puzsér minden alkalmat megragad, hogy kifejezésre juttassa mekkora szélhámosnak tartja a "doktort".
febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2


Miért tetted idézőjelbe a doktor szót?


Csernusnak tényleg orvosi végzettsége van.

febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Az lehet, hogy van végzettsége, de valójában nem tekinthető orvosnak. Egy kiégett, heroin utáni cinizmust visszataszítóan, szociopataként előadó szélhámosnak annál inkább. Amit Puzsér elmondott róla az hihető is, mert már én is hallottam közel álló személyektől beszámolókat. Abból áll a "művészete", hogy a heroinistákra alkalmazott hazugságrombolást mintának véve minden előtte ülőt a problémájától függetlenül meghallgatás helyett kegyetlenül meg kell alázni, minden mondatába belekötni és valami 1 mondatot megfejtéssel lesöpörni a konkrét problémáit. Ezek után majd a Csernus megmondja neki a tutit, lehetőleg azt hogy legyen több egója és legyen már önzőbb. És mivel ez az ország tele van tekintély alapon fenyített és dominált környezetben felnőtt gyerekekkel, ezért sokan hiszik el neki hogy ez terápia.

És ezért kér 20-szor annyi pénzt mint egy valódi orvos, egy ilyen "szeggyed mán össze magadat tee szerencsétlen"-típusú "segítségért". Lenyomja, eldominálja azt aki odamegy, olyasmi ez mint a Nick Vuicic nevű másik szélhámos, aki meg azzal "segít" az embereknek, hogy kb. azt kommunikálja, hogy "szeggyen mán össsze magad teee, nekem nincsen kezem meg lábam se, szóval mit panaszkodsz te hisztis, dugd csak a fejed a homokba szépen kézzel és lábbal".

Ezek az emberek nem oldanak meg problémákat, hanem elássák jó mélyre, hogy ott rombolja tovább a szerencsétlen alanyt. Arról nem is beszélve, hogy Csernus doktorsága már ott elbukik, hogy az a pszichológus, aki a TV-ben közvetíti privát kitárulkozását bajban lévő embereknek pénzért, már eleve a szakmája árulója. Úgy doktor ő mint Hannibal Lecter.


A magyar közéletben Puzsér Róbert az, aki a legjobban tisztelek és Csernus Imre az, akit legkevésbé.

febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4


Én Csernusnak több könyvét olvastam, és nekem tetszik a világképe. A stílusával persze nem mindenki ért egyet, de le is írta, hogy nála ez terápiás eszköz. valószínűtlen, hogy mindenkivel kemény lenne. Tudja ő, hogy kivel kell annak lenni.

A Nick Vuicic-el való összehasonlítása szerintem túlzás. Nick egy hittérítő (vagy inkább motivációs guru), Csernus Imre pedig orvos.

Ami Puszi Róbertet illeti... Hát kinek a pap, kinek a papné. Mint említettem, Csernusnál a keménység terápiás eszköz, ez Puzsérra nem mondható el. Csernus segíteni akar az embereknek, Puzsér pedig egy megmondóember, aki kifejezetten kritizálni akar.

Még valami:

Csernus már felszámolta a rendelőjét, így ha sok pénzt is kért el a terápiáért, már nem teszi, mert már nem abból él. Amúgy én nem tartom tévedhetetlennek Csernust, nem is kell vele mindenben egyetérteni. De érdekes gondolatokat tud adni. Ismertem egy fiatal csávót, aki magabiztos, gazdag, kigyúrt, de korábban nem ilyen volt, épp ellenkezőleg: öngyilkos akar lenni. Neki Csernus gondolatai sokat segítettek. Volt is az előadásán, fel is állította Csernus, de őt nem alázta le, hanem még is dicsérte.

febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csernus egy valamihez ért: lehozni nagyon kemény függőket. Csak ugye akinek egyetlen szerszáma a kalapács, hajlamos mindent szögnek nézni, és hétköznapi lelki sérült embereken is ugyanezt a módszert alkalmazza.
febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!