Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért utánozzák egymást a...

Miért utánozzák egymást a Youtuberek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy több YT-er is hasonló, vagy pont ugyanolyan 24 órás kihívásokat csinál. Whisper Ton, Burján Fanni, Cresser szinte 100%-ban ugyanazt teszi. 24 óra egy liftben,. fürdőkádban, padláson, fekete, fehér, zöld stb... ételek evése, apám, öcsém, barátnőm stb... irányítja a napomat!

Nincsen saját ötletük? Vagy miért kell ennyire egyforma videókat feltenniük?



#YouTuber #24 h challange #24 órás kihívások
ápr. 15. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felül a cimkesor legvégén van egy olyan, hogy "Új ajánlatok neked". Használd néha!
ápr. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Mert ha egyszer beválik, akkor van egy recept amit követni lehet. Ezek amúgy is nulla kreativitást, pénzt és időbefektetést igényelnek, így könnyen és gyorsan el lehet készíteni. A 10 évesek úgyis megnézik és még élvezik is (gyanítom még igénylik is, hogy mindenkinek a saját kis kedvence is megcsinálja a saját verzióját ugyanabból a témából), könnyű munka amiből pénz is van.

Egy általános iskolásnak nincs kritikus gondolkodása, nem látja mi igénytelen és hogy verik át. A trash tartalomgyártók célzottan nekik csinálják a videókat és az ő agyi szintükre méretezik a mondanivalót, tanulságot.

ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert nincs ötletük. ASMR-esek és kb. ugyanazokat csinálják. Külföldiek másolják egymást, aztán a magyarok meg őket. Vannak, akik külön kérik is, h küldjenek nekik ötleteket.


Amúgy nem tudom, ki ezek, nem követem őket.

Viszont azon röhögtem, hogy Bosnyák Mátét ajánlotta az algoritmus, megnéztem pár videóját, egy az egyben a külföldieket másolja: Will Tennyson meg hasonlókat, csak Máténak nem nagyon van humora és jóval unalmasabb, ócskább kivitelben csinálja a videókat.

ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es: Eléggé széles spektrumú az ízlésem, így az atomfizikától, Böjte Csabán át Burján Fanniig nagyon sokféle videót bedob nekem a gép! Szóval tudok válogatni!
ápr. 15. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, azt tudom javasolni, hogy amikor kezd sok lenni a szar, akkor keress zúzós zenéket, előbb-utóbb összerakja az algoritmus, hogy semmi szükség a fajankókra.
ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom látják, hogy egy másik videósnak jó a nézettsége ezen a videón akkor megcsinálja ő is és így el terjed, mint a járvány. Én is láttam ilyeneket Csecse Attilánál, Ineznél meg a többi fiatalabb YouTubernél, hogy ma csak x színű kaját eszek, azt eszem amit az előttem lévő rendelt, ruhák rendelése effektekkel stb.
ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Miért nézitek őket?

Ha nézed, de nem tetszik, akkor is hozzáadtál a nézettséghez.

Ha senki nem nézi, akkor nyilván nem csinálják.

ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A másolás a legalapvetőbb emberi szokás (de a legtöbb álaltra ugyanúgy jellemző). Az idegrendszerünknek egy rakás másolással kapcsolatos funkciója van. Ezek közül messze nem az a legfontosabb, hogy más is ásítani kezd, ha te ásítasz.


A kihívások kimondottan arról szólnak, hogy valaki elindít egy divat hullámot, hogy most épp ezt menő csinálni és ez a dolog elterjed, hogy mások is elkezdik azt csinálni.

Nem biztos, de talán a kihívás hagyománynak az is része lehet, hogy emberek nem csak megcsinálják maguk a kihívást, hanem akár ki is hívnak másokat. Minimum a követőiket, hogy ők is megcsinálják és így általuk tömegesen terjedjen a divat. De az is lehetséges, hogy más, hozzájuk hasonló videósokat név szerint megszólítva nyilvánosan is kihívnak, hogy ezt te is meg tudod/mered csinálni?


Egyébként sok esetben az is érdekes lehet valaki számára, hogy ugyanazt a dolgot ki hogyan dolgozza fel. Főleg, ha rendszeresen követi, ismerősnek tekinti, érdeklődik a személye és a stílusa iránt. Elvégre ezekbe a kihívásokba legalább valamennyit szoktak a saját stílusukból, humorukból is belevinni az emberek még akkor is, ha egyébként pontosan ugyanazt a kihívást csinálják.


Én egyébként falra mászom a kihívásoktól és nem is követek egyetlen olyan videóst sem, aki talán valaha foglalkozott kihívásokkal, nemhogy aki rendszeresen és főleg csak ilyen videókat csinál. Ettől viszont sokan néznek ilyeneket és ez biztos jó nekik valamiért.

ápr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!