Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Csak én tartom túlzásnak Damu...

Kokakólalájt kérdése:

Csak én tartom túlzásnak Damu Roland büntetését?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 21:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

97. § (1) Aki mást erőszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel közösülésre kényszerít, vagy más védekezésre, illetőleg akaratnyilvánításra képtelen állapotát közösülésre használja fel, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) az erőszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel közösülésre kényszerített sértett a tizenkettedik életévét nem töltötte be,

b) a sértett az elkövető nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt áll,

c) a sértettel azonos alkalommal, egymás cselekményéről tudva, többen közösülnek.

(3) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdés a) pontja szerinti erőszakos közösülés a (2) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül.


Nem, szerintem nem túlzás, amennyiben valóban megerőszakolt valakit. Ha veled csinálták volna ugyanezt, te túlzásnak éreznéd a 6 év büntetést?

2011. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem túlzás...akkor amikor elkövette miért nem gondolt bele,hogy mit csinál?Sajnos sok nő nem meri elmondani aki túlélt ilyesmit,mert szégyenli.De miért maradjon büntetlen egy ilyen tett?
2011. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Az, hogy egy celebet Magyarországon megbüntetnek, már eleve túlzás...
2011. szept. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
De egy kicsit az szerintem... hasonlítsátok már össze a Stohléval.... 10hónap vagy 6év... nem mindegy...
2011. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
meg a nemi erőszak se mindegy.....
2011. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ. Ha téged erőszakolt volna meg akkor az életfogytiglanit is kevesellnéd.
2011. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Én nem értek valamit!

Itt azt mondja a csaj, hogy azért nem tettek feljelentést mikor verte, mert könnyű testi sértés, és csak ha vér folyik, lehet:

[link]


Itt viszont azt írják, hogy büntetendő a könnyű testi sértés is:

[link]


Stohlhoz képest én is soknak találom az ítéletet.

2011. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is túlzás , manapság nagyon rámentek a nők védelmezésére (ez nem feltétlen baj) de azért az se normális , hogy bemegy egy nő rendőrségre , kitalál vmi hülye sztorit és már megy is a feljelentés és a bíróságon is készpénznek veszik a szavait. Konkrét bizonyítékok , orvosi szakvizsgálatok nélkül ez egyszerűen vicc. Én nem védem D. Rolandot , de azért látni az ítélet hírdetésnél a reakcióit , szerintem az magáért beszélt.. Pláne gondoljunk bele , hogy mi van ha tényleg csak a csaj találta ki.. Mert mint tudjuk a híresebb embereknek mindenki előszeretettel szokott bekavarni , általában ettől vmi haszonszerzést remélnek (pénz/ismertség..stb.) Tehát védeni kell a nőket és ne lehessen bűnözni , de azért az se normális hogy ha vmi nem egy ilyen "slágerbűncselekményt" csinál amire nincs most mindenki ráállva azt meg kevésbé szigorúan veszik..
2011. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

1. vagyok.

én eddig nem igazán tudtam, miről van szó, csak épp tegnap reggel virított a Blikk címlapján Damu Roland neve mellett az erőszak szó, ennyiből indultam ki. Viszont reggel korán keltem, bekapcsoltam a TV-t, és épp erről volt szó. Meg mutatták a csajt, hát... olyan műhisztit rendezett, épp csak egy csepp könnye nem folyt ki. Szóval nekem kicsit hamisnak tűnt a dolog. A Damu őszintébbnek tűnt, pedig ránézésre nagyon nem szimpi az az ember, de akkor is. Meg azt is hallottam, hogy nincsenek is rendes bizonyítékok. Szóval... így már igen, gáz.

2011. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se védeni akarom a nőt de volna egy kérdésem:Szerintetek melyik nő örülne neki ha ujjal mutogatnának rá,hogy ezt a nőt erőszakolta meg a Damu Roland?Én nem hiszem,hogy volna ember aki ilyennel szeretne az újságok címoldalán lenni ha nem lenne igaz...Igen ,én is nőből vagyok,és átéltem hasonló helyzetet,,csak én hülye voltam mert elhallgattam...mert szégyelltem.
2011. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!