Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Hogyan képzeljem el Kurt...

Hogyan képzeljem el Kurt Cobain utolsó napjait? Milyen egy stádiumban lévő ember élete?

Figyelt kérdés

2013. júl. 23. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor nagyon szomorú volt... Megtudta, hogy Courtney megcsalja, így kiderült, hogy megint elhagyta valaki, akit ő pedig feltétel nélkül szeretett. :(

Nem tudott szabadulni a drogoktól, egyre jobban elszigetelődött a banda többi tagjától ( ebben Courtney-nek is nagy szerepe volt azonban -.- hülye ringyó). Kristtel volt korábban a legjobb viszonyban, de valahol még az ő karjából is kitépte magát, és megütötte..

Nem tudom, mit érezhetett, amikor már Amerikában volt azon az elvonón, ki tudja mi történt... Ha Rómában ő volt is, aki kómába taszította magát, lehet, hogy Amerikában más történt. Hülyeség is lehet persze, de én arra tippelnék, hogy Courtney már régóta kukac volt az almában, fúrta, rágta a lelkét, mígnem teljesen az őrületbe nem kergette. Természetesen a vagyonára pályázott, és, mivel sikerült elhitetnie az öngyilkosságot, megkapott minden pénzt, azonban válás esetén csak egy rész került volna hozzá.

Mindenesetre Kurt egyedül volt az utolsó napokban, valószínűleg el akart húzni a francba, el Courtney ármányaitól, csak épp belefutott a gyilkosba. Ha én magányosan,

barátok nélkül, semmi önbizalommal, vagy önértékeléssel, becsapottan és úgy érezve szöknék meg az elvonóról, hogy az életem semmit nem ér, plusz lehet, hogy a szerelmem ki akar nyírni, elég ramatyul lennék...

2013. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És ha arra gondoltál, hogy milyen az élete heroinnal, akkor a fő jelző itt is a boldogtalanság. Aki heroinozik, nem is tud másra gondolni, csak a drogra, az emberi érzések lassan kihalnak belőle, a kapcsolat megszűnik a külvilággal.. Elsőre jónak tűnhet a mámor, és az ember nem is gondolná, hogy belőle is válhat függő, amíg meg nem történik. A heroin talán segített neki, hogy egy kis időre elfelejtse a stresszt, a hasfájást, a koncerteket, meg a folytonos utazást, de hosszú távon tönkretette. Ha nem ölik meg, talán sikerült volna neki leszokni, ha már nincs ott Courtney. Ő csak egy egyszerű fiú volt, aki tizenéves korában eldöntötte, hogy lesz majd egy rockbandája, de ő nem a világhírre vágyott, csak arra, hogy néha zenélhessen valami kis étteremben vagy isten háta mögötti faluban, nem arra, hogy emberek milliói tartsák az ,,X-generáció szószólójának"... Szeretném azt hinni, hogy nem is halt meg, hanem csak valahol álnéven éldegél, és röhög mindenkin, aki a halálán siránkozik. :(
2013. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Úgy örülök, hogy vannak, akik még őrzik ennyire az emlékét. Ezeket az infókat honnan gyűjtötted össze? Szeretnék én is pár könyvet begyűjteni. Nagyon nagy ember volt, és naponta gyászolom, nem tudom elhinni, hogy nincs köztünk. Pedig már nem vagyok tini.
2013. aug. 9. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából még csak pár hónapja kezdtem el foglalkozni a Nirvanával, és Kurt Cobainnel, de én is nagyon szomorú vagyok, amiért meghalt.. Jó lett volna akkor élni, sőt ismerni. Amit tudok Kurtről, azt egyrészt az internetről, másrészt könyvekből szedtem össze. Egy életrajzi könyv A mennyeknél súlyosabb, szerintem jól meg van írva, tetszik. Van még egy másik könyvem, az a Nirvana történetét meséli el, de jó vastag és (véleményem szerint) iszonyat unalmasan van írva, nem is fejeztem be, mert ahogy emlékszem, sokszor csak mindenféle más akkori zenekarokról írt a szerző. És a harmadik könyv, az a naplója. Sokat írt, kb 800 oldalt, ebben 280 oldalnyi anyag van benne, be vannak szkennelve a lapok, és ott a magyar fordítás. Szeretem ezt is, de sokszor ír olyanokat, amik akkoriban voltak érvényben, amikor ő élt, én meg nem értek egy kukkot se, hacsak el nem olvasom hozzá a magyarázatot. Még sok másik könyv is van, de azok többnyire angolul jelentek meg, például ,,The Cobain-Dossier", ,,Cobain unseen", ,,Who killed Kurt Cobain?", ,,Come sa you are". Ezeket nem is nagyon lehet kapni Mo.-n, legalábbis nem olcsón... A mennyeknél súlyosabbat és a Naplókat ajánlom, az, amelyik csak a Nirvanáról szól, elég drága ( Everett True: Nirvana), ezekkel azonban meg az a baj, hogy nem lehet már kapni őket. Én is úgy szereztem be őket, hogy lestem a vaterát, a teszveszt, meg ezeket, és ott épp pont fellelhetőek voltak. Mert a Naplókat például a halálának 10. évfordulójára adta ki Courtney; szép húzás...

Ha tudsz például németül, akkor körülnézhetsz német oldalakon is. Én nemrég betévedtem egy olyanra, ahol használt könyveket lehet venni, és ott megtaláltam a Come as you are-t németül, olcsón ( No.-ban is majdnem 20 euró), 5 euróért, és lehet, hogy meg tudom így szerezni. Ezt a könyvet Kurt életrajzírója írta, még akkor, amikor élt, tehát állítólag maga Kurt mesél az életéről.

Ha szeretnéd elolvasni A mennyeknél súlyosabbat, de nem találsz eladó példányt, vagy ilyesmi, fenn van a neten is.

2013. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Én éltem akkor, mikor a Nirvana még létezett, és szerettem is. De én is csak pár hónapja kattantam rá, teljesen.
2013. aug. 10. 12:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismerős! :D

Ráadásul pont április 5-én hallgattam először...

2013. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Meg a szerelem es halal cimu konyvet ajanlanam vele kapcsolatban :) Foleg a halalat es az utolso napjait majd a nyomozast fejtegeti :)
2013. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi! pár nap múlva fogom pont olvasni! alig várom, hogy a kezemben tartsam :D
2013. okt. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!