Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Conchita Wurst most akkor mi?

Conchita Wurst most akkor mi?

Figyelt kérdés

Csak egyébként, a chonchita a női nemi szerv,a Wurst pedig ugye kolbász.

Én csak azt nem értem, hogy ő most nő vagy férfi? Tudom, nem szép dolog piszkálni a "másságáért" de ha szeretné, hogy elfogadják miért nem dönti el, hogy nő vagy férfi? Kérlek ne hurrogjatok le, én csak választ kérek szépen arra, hogy miért csinálja ezt? Tehetné ezt úgy is, hogy levágja a szakállát! Vagy ez szimbolizál valamit? Nem nagyon értem. Nem mondom, hogy ne engedjék, hogy versenyezzen, de tegyenek ki egy 12-es karikát! Egy 7-8 éves gyereknek mit lehet mondani? Mikor először megláttam, csak nevettem, de mikor bejutott és meg is nyerte hatalmas kérdő jelek jelentek meg a fejemben. Elgondolkodtató, hogy ha például Rúzsa Magdolna így viselkedne, milyen eredményt ért volna el.

Engem nagyon összezavart. 14/L



2014. máj. 11. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__5658861-az-e..


tessék, ez az én kérdésem volt :DD a 2. és a 3. válasz nagyon jó:)

2014. máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Magát nőnek tudni akaró személy, aki feltűnési viszketegsége miatt meghagyta a szakállát.
2014. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
és a lengyel produkcióó miatt nem kéred a 12-es karikát??! mert oda már a 16os is elkelt volna..szerintem meg az az előadás volt felháborító nem pedig egy szakáll egy nőnek öltözött férfin...
2014. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Nem csak egyszerűen nőnek volt öltözve, vedd jobban szemügyre az ágyékát és a mellkasát.

Meg amúgy ezt hogyan lehetne összehasonlítani a lengyelekkel? A lengyelek jó külső adottságokkal rendelkező lányok voltak, az osztrák meg egy nőt imitáló férfi, akit ha mutattak rá se mertem nézni a képernyőre, és nem azért mert homofób lennék, hanem mert olyan undorítóan groteszk látványt nyújtott.

2014. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Provokatőr, akinek pontosan az a célja, hogy minél többen összezavarodjanak. Ne hagyd magad befolyásolni. Ezek az emberek nem érdemlik a figyelmet, mert nem érték, amit közvetítenek, a világ nem akar ilyen irányba haladni.

Szánt szándékkal tettek valami "ütőset" a képernyőre, a gyenge színvonalat feldobni, de az embernek a természetes, egészséges ösztöne tiltakozik ez ellen, amit ott bemutattak.

A világ lehet attól szép, ha mindenki másmilyen, de ez, amit itt láthattunk, ennek a másságnak az otromba kigúnyolása és a többség ízlésének semibevétele volt.

2014. máj. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%

Ha némelyik szerencsétlen ne adj Isten még utána is nézne Conchita-nak... de nem, maradjunk előítéletesek. Rosszul vagyok a legtöbb embertől most, komolyan mondom. Conchita egy színpadi imidzs, amit Thomas (azaz Conchita) azért talált ki, mert egy előítéletek nélküli világért harcol, azt akarta a szakállal elérni, hogy megmutassa a világnak, hogy nem számít, ki hogy néz ki, vagy AKAR kinézni, attól még nem lesz kevésbé ember: Ne számítson a bőrszín, a szexuális hovatartozás, stb. Legyen az ember boldog a bőrében. És Ez egy nagyon nemes gondolat, és teljes mértékben igaza van. És szemmel láthatólag rohadt jól be is vált, mert egyértelműen megszavazták nyertesnek. Nem tudom, hogy mit kell rajta egyáltalán ennyit pattogni. Én személy szerint a lengyel lányok magamutogatásától voltam rosszul, és a legkevésbé sem Conchita Wurst-tól. Mellékesen megjegyzem, hogy ha valaki venné a fáradtságot és rendesen utánanézne, rájönne, hogy egy hihetetlenül emberséges és tiszta szívű személyről beszélünk, aki nem mellesleg rendkívül tehetséges. De ez nyilvánvalóan senkit sem érdekel, csak "megláttam a tévében és én ezt nem vagyok hajlandó eltűrni" gondolatmenet szerint jár a legtöbb ember agya. Hát gratu. Mindenesetre Conchita megnyerte, szóval mérgelődjetek csak. Ő addig bezsebeli az elismeréseket azoktól az emberektől, akik megértették az üzenetét :)

Kedves kérdező: a válasz pedig arra, hogy "Conchita Wurst akkor most mi?" roppant egyszerű: Ember.

2014. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem alapba férfi volt; most szakállas hölgy
2014. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6: Köszönöm.

Egy férfról van szó, nem műttette át magát nővé, és nem titulálja magát nőnek, szó sincs róla. Azt értékelném a legjobban, ha szidás meg b*zizás előtt öt percet rászánnának az emberek, hogy egy egyszerű Wikipédia cikknek köszönhetően ne beszéljenek totális marhaságokat:

Thomas Neuwirth, férfi énekesről van szó, Conchita az alteregója. (Egyébként a Conchita egy spanyol név becézése, fogantatást jelent) Tehát ő egy -nem tudom magyarul a kifejezést, nem fordít a fordító se- drag queen. A való életben férfi, férfi névelőket használ meg minden. Az alteregója meg nő. Az egész cirkusszal az egyenőségre és elfogadásra hívja fel a figyelmünket, de úgy tűnik, még Közép-Európa is igencsak fejletlen ehhez. Nem akar rosszat, csak félreértelmezik az üzenetét, ami szerintem igencsak szomorú. A lényeg, hogy nem szabad senkit elítélni a neme, szexualitása vagy megjelenése miatt.

Aki egy 7-8 éves gyereknek nem tud mit mondani erre, az ne engedje ki az utcára, mert fog még ilyenebbet is látni. El kell neki magyarázni a szexualitást egy korának megfelelő szinten (vannak bácsik, akik néninek érzik magukat, vannak nénik akik néniket szeretnek, nem bonyolult...)


Mivel ez egy dalverseny, elgondolkozik az ember, hogy ez volt-e a legmegfelelőbb alkalom az üzenet továbbítására. De emellett szerintem megérdemelte a győzelmet.

Összefoglalva, előttem párral író válaszoló szavaival élve, ő egy ember, egy igen jó ember és tehetséges előadó.


És ne haragudj, de meg kell szólnom egy kérdésed: "ha szeretné, hogy elfogadják miért nem dönti el, hogy nő vagy férfi?" Nem kötelező eldöndeni, sok ember van, aki nem vallja magát egy nemnek sem, és így él boldogan. Engem például teljesen hidegen hagy a bolti eladóm vagy tanárom szexuális élete, amíg jó ember, én is az leszek vele.

2014. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindeggyik hasznomra vált.
2014. máj. 25. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy férfi, aki nőnek öltözik azért hogy szórakoztassa az embereket (és magát) és hogy ne ismerjék fel az utcán szabadidejében.
2015. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!