Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Most sokan azt hiszik, Jon...

Most sokan azt hiszik, Jon Bon Jovi keresztneve Bon, vagy mért nevezik sokan így?

Figyelt kérdés
2015. szept. 22. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
John Francis Bongiovi az eredeti neve.
2015. szept. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én még sosem hallottam olyanról/találkoztam olyannal, aki ezt hinné...
2015. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első, nem ezt kérdeztem. Ráadásul ifjabb, ha már ilyen pontosak vagyunk.


Mindig mindenhol Bon Jovinak mondják, még hivatalos cikkekben is. Ez oké, szoktak embereket a vezetéknevükön említeni, de mondjuk őt nagyon sokszor így írják. És kommentekben sokszor írják, hogy "Jon Bon" mintha 2 kerezstneve lenne, vagy Mr. Bon, meg ilyenek.

2015. szept. 22. 22:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem azért írják/mondják a cikkekben/beszédben Bon Jovinak, mert azt hiszik, a Bon a keresztneve, hanem azért mert egyszerűbb forma, rövidebb. Megfelel annak, ha mondjuk Richie Sambora helyett csak annyit írnak, hogy Sambora. Ez bevett dolog...

Ha belegondolsz, egy 3 szótagnál hosszabb nevet már nem igazán szoktunk köznyelvben végigmondani, maximum, ha hivatalos, pl. díjátadó, vagy amikor először említik valahol.

2015. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezt értem, és tudom. DE olyankor is észrevettem, amikor mindenki másnak ki van írva a teljes neve, de nem is az a lényeg, hogy az újságírók ezt hiszik, hanem hogy a kommentelőket félrevezeti. Ilyeneket mondanak, hogy Mr. Bon, vagy Bon azt mondta, Jon Bon stb.
2015. szept. 23. 21:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ilyennel sosem találkoztam. Még kommentekben sem...
2015. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Senki sem hiszi azt. A csávó találta ki ezt az "angolszászosított" írásmódot, ami egy dolog, az általa megalkotott zenei formáció viszont Bon Jovi néven fut, ezért így hivatkoznak rá.
2015. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, értem, de mondom, a kommentelők félreértik, és Bonnak meg Mr. Jovinak meg ilyeneknek írják.
2015. szept. 24. 23:43
 9/13 anonim ***** válasza:

"Utolsó, értem, de mondom, a kommentelők félreértik, és Bonnak meg Mr. Jovinak meg ilyeneknek írják."


És akkor mi van? Egyébként Bon Jovit hivatalosan is Mr. Jovinak hívják, mert mondom: ő találta ki ezt a fajta leírást.

2015. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De hivatalosan akkor Mr. Bon Jovinak kéne hívni. és amúgy nem hívják úgy "hivatalosan", és nem ő találta ki, hanem a menedzsere, ő kifejezetten ellenezte, máig nem az a neve,és a gyerekei sem azt viselik.
2015. szept. 28. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!