Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Michael Jacksont én tartom...

Michael Jacksont én tartom csak túlértékeltnek?

Figyelt kérdés
Kedvelem egyes dalait, és nem vagyok ilyen MJ-t fújoló alak. De nem értem, amikor nagy zenésznek nevezik. Nagy énekes volt, az tény, szerintem is jó hangja volt, jól használta, meg egészen megdöbbentő tánckoreográfiái voltak. De igazából nem is játszott sose profin hangszeren. Persze ez nem feltétlenül követelmény, tudom, hogy vannak énekesek, akik nem zenészek. De akkor miért jönnek azzal a rajongók, hogy egyedi hangzása volt, hogy a zenéje nagy hatással volt mindenre, hogy sokan szétlopták a zenéit meg ilyenek? Végül s akkor ez nem az ő érdeme, hanem a producereké, főleg Quincy Jonesé. És amikor nem ő volt a producere, nem is volt igazán jó háttérzenéje már. (Kivéve, amikor felkért gitárosokat.)
2019. jún. 1. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
2019. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Túlértékeltnek lehet nevezni egy olyan előadót, akinek a nevét még az utolsó zsákfaluban is ismerik?

Nem hiszem.. az már egy olyan kiváltság, ami sok-sok tényező profizmusának köszönhető. Természetesen tapasztalt szakemberekkel dolgozott(Melyik híresség, nem?), ő is az volt és így működik a pop-szakma. Nem elég az, hogy valaki jól énekel... az semmi! Jó előadónak is kell lenni, egyedinek, kreatívnak vagy nem érsz semmit.


A háttér munka pedig a hallgatókat nem érdekli, de szakmán belül megvan az ő elismerésük is.

2019. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Minden elismerést megérdemel, de túl nagy a szakadék, közötte és a többiek között. Pl. Prince sem marad el tőle, mégsem ő a "pop királya".
2019. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nem csak szerinted túlértékelt. Bírom azt, amit kiadott a kezei közül, de túlértékeltnek tartom magát az előadót. Valóban jellegzetes, és ütős dolgai voltak, élvezetesek a zenéi, de sosem nem volt meghatározó, nem köszönt neki semmit a zene, jó volt, népszerű volt, oszt csókolom.
2019. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Első: miért kaptam a linket? Jó a cover és jó nagyon az eredeti is, nem értem, ez mire volt jó.


"Túlértékeltnek lehet nevezni egy olyan előadót, akinek a nevét még az utolsó zsákfaluban is ismerik?"


Mi az összefüggés? Amúgy nyilván olyat nem lehet túlértékeltnek nevezni, aki nem világhíres. Szóval ja, ez kábé a definíciója. Ne haragudj, de nem értetted meg,amit írtam. Nem azt mondtam, hogy nem híres. Azt kérdezem, milyen jogon írják az ő számlájára a hangzást például.


"Jó előadónak is kell lenni, egyedinek, kreatívnak vagy nem érsz semmit."


Igen, az volt.


"A háttér munka pedig a hallgatókat nem érdekli, de szakmán belül megvan az ő elismerésük is."


De érdekli őket, különben miért jönnének azzal, hogy hányan loptak a dalaiból? Ha nem ő írta őket, ez miért az ő érdeme?


3-as, hogy érted, hogy túl nagy a szakadék? Ezt negatívumként mondod?


Szerintem volt hatása a zeneiparra, például a tánca, a klipjei, a stílusa. csak olyasmit ne tulajdonítsunk neki, amihez semmi köze nem volt.


A menedzsere egyszer adott egy interjút, amiben azt mondta,hogy ő volt a legtehetségesebb ember, akivel dolgozott. Hát, szerintem akkor dolgozhatott volna másokkal.

2019. jún. 1. 21:02
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem igazán. Zenetörtenet szempontjából nem volt nagy hatása. Önmagában egy érdekes jelenség volt.

A meghatározót úgy vedd, hogy Chuck Berry, Velvet Underground, T. Rex, Sex Pistols, etc, tehát akikhez peldául egy vagy több új iranyzat kialakulása köthető, ergo nyomot hagytak a zenében, közrejátszottak az alakulásában.

Hiába zseniális mondjuk a Dire Straits, nem lehet azt mondani, hogy nagyon meghatározóak lettek volna, megvolt a saját jellegzetes stílusuk, de akkor is nagyjából ugyanitt tartana a zene, ha nem lettek volna. Ugyanez a helyzet Jacksonnal. Szerintem.

2019. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
#5: Ha ennyire jó ez a szám, akkor vajon túlértékelt-e?
2019. jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Még ha egy Michael Jackson koncertfelvételt linkeltél volna, és arról kerdezed meg... De így tényleg semmi értelmét nem látom. Sok jó feldolgozás van a neten. És?
2019. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"#5: Ha ennyire jó ez a szám, akkor vajon túlértékelt-e?"


Mi köze Jacksonhoz? Épp ezt mondom! Ugyanazt csinálod, amire már reagáltam: miért tulajdonítunk olyat neki, amihez semmi köze. Szeretem a Man In The Mirrort, nem ő írta,és ha ő írta, akkor is max. a dalszöveget.

2019. jún. 2. 12:07
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Tehát minden dal túlértékelt, amit nem egyedül írt, adott elő összes hangszeren és énekelt el egy ember és emellett váltotta meg a világot, mert vagy ő volt az első, aki ezzel befutott (nem az első, aki létrehozta = sex pistols)...


Így legalább megmagyaráztátok, mitől lesz valami nektek érték.

2019. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!