Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Mi az M1 csatorna imizse,...

Mi az M1 csatorna imizse, célcsoportja?

Figyelt kérdés
A média érettségi feladatomhoz lenne rá szükségem viszont (valószínűleg a saját bénaságom miatt) nem találok róla információt. Néztem már a saját oldalukon, ahogy több másikon is, de egyszerűen nincs meg.

2020. dec. 11. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Wikipédián van a legterjedelmesebb leírás róla. A jelenlegi helyzetét 3 mondatban le lehet írni, de nem valószínű hogy ezt így kimondhatod egy érettségin: közszolgálati hírcsatorna, aminek célja az eseménytudósítás és objektív tájékoztatás kellene, hogy legyen. Gyakorlatilag kormányszócső és propagandamédium, a célközönsége a teljes lakosság kellene, hogy legyen, a valóságban a maradék tévénézők egy részéből áll a 40+ korosztályban, főleg azokban a kistérségekben ahol ez a fő vagy minimális kapcsolattartás a világ híreiről. A lehetőséget kihasználva pedig az agymosás jön csak belőle, amit megtámogat még a többi felvásárolt újság és weboldal, szórólap, plakátkampány, nemzeti konzultáció és népszavazás.


Mivel ezért a kommentért nemsokára jön az autó és elvisznek főbe lőni, így tanácsos inkább csak a Wikiből bullshitelni valamit.

2020. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Az M1 hivatalos tematikáját tekintve hírcsatorna, így a célcsoportja mindenki, aki aktuális témákra kíváncsi. (Az egy más kérdés, hogy jelenlegi formájában nem felel meg a közszolgálati elvárásoknak, hanem állami tévéként működik, a kormány és a kormánypárt hivatalos irányvonalával összhangban, az ellenzéki véleményeket erőteljesen háttérbe szorítva.)


Az állami tévének saját bevallása szerint nézettségi célja, de ez az M1 esetében határozottabban is így van. Míg más országokban elmondható, hogy hírcsatorná(ka)t, ahol azok nem ennyire elfogultak egy politikai irányzat irányába, a magasabban iskolázott rétegek, a versenyszférában döntéshozóként dolgozó, magasabb jövedelmű rétegek néznek huzamosabb ideig, mert egy-egy témát több szemszögből dolgoznak fel, illetve olyan témákkal is foglalkoznak, mint pl. a gazdaság mélyebb összefüggései. Ez a magyar M1 kínálatából teljesen hiányzik.


Egyebekben nem akarlak megbántani, de média érettségire készülsz, és nem ismered a magyarországi médiaviszonyakat, hogy nem tudod saját szavaiddal leírni? :) Miért pont a médiát választottad érettségi tárgyként és nem mondjuk más, tankönyvekből egyszerűbben megtanulható tárgyat.

2020. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! c: Opp, egyébként most vettem észre, hogy elírtam az imidzs szót. Utolsónak (19:21): Hát tudod eredetileg azért választottam ezt a tárgyat, mert van köze a fotózáshoz. Én pedig azzal szeretnék tovább menni. A gyakorlati feladatom fotózás is lesz, csak az elméletik közül ezt találtam a legkönnyebbnek, időjárás jelentés összehasonlítás...
2020. dec. 11. 21:07
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

"Mi az M1 csatorna célcsoportja?"


A fidesz szavazók.

2020. dec. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!