Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A LEGO City Kalandok című...

A LEGO City Kalandok című mesében van bármilyen LMBTQ, vagy egyéb kifogásolható elem?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy maga a mese a Netflix gondozásában jelent meg, így főleg fontos kérdés lenne a számomra, mert óvodáskorú gyermekemet érdekelné.

2023. ápr. 27. 08:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%

"9: Elfogadóbb országok? Ez egy elég szubjektív megfogalmazás. Valaki által felállított szisztéma szerint Magyarország nem elfogadó. Ok."


Ebben az esetben az olyan országokat számítok "elfogadó"-nak, ahol mindenkinek egyelő jogok járnak szexuális orientáció és társadalmi nemtől függetlenül. Valamint nincs olyan jellegű uszító hadjárat a kisebbségek ellen, mint itthon.


"De miért is kellene a különböző szexuális irányzatokat, nem beszélve a férfi és nő biológiai nemeket vélt módon túllépő "gender-elméletet" egy óvodás korú gyermek elé tárni?"


Nem tudom, hogy ezt milyen mértékben érdemes egy gyerekkel megismertetni, viszont egy meleg pár esetén nem lehet pl. gender elméletről sem beszélni, az hogy két azonos nemű személy is szeretheti egymást, az nem túl bonyolult koncepció, még egy gyermek számára sem.

2023. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

11: Semmiféle uszítás nincsen. Bemesélheted magadnak, de senkit nem érdekel igazából, hogy ki mit csinál.


"Nem tudom, hogy ezt milyen mértékben érdemes egy gyerekkel megismertetni..."


Segítek: semennyire nem érdemes. Hiszen más területekről sem úgy beszélünk a gyereknek, hogy a kivételeket hangsúlyozzuk. :)


A kérdésem nyilván magában foglalta, a "gender-elméletet", mint kifogásolható elemet.


Szerencsére a kérdésre is kaptam már választ és eddig egy valóban nézhető, nagyjából jópofa meséről van szó. :)

2023. máj. 3. 09:19
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Fura. Az én gyerekem meg tudta érteni mi az a meleg és leszbikus, csak rohadtul nem érdekelte. De megértette, és nagyon úgy tűnik hogy rendben van. Ha a szülő nem kerít ebből nagy hisztit, a gyerek sem fog ezen fennakadni.
2023. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Elmondaná valaki, hogy miért lettem lepontozva?

1-es vagyok.

2023. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13: milyen körülmények között kellett megértenie? Milyen szükség volt rá?


14: szerintem tudod a választ. Itt sokan 3-4 regisztrációról pontoznak. Szerintem sokat nem számít. Én köszönöm a válaszod.


Azóta megnéztük és nagyon jópofa mese, talán a vége volt már kicsit összecsapott, de összeségében tetszett.

2023. jún. 4. 15:25
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
#15 mivel előfordul a világban, és én vagyok a szülője, így nekem a kötelességem felkészíteni arra, hogy intelligensen tudjon működni a világban. Nem kell élettani részletességekbe menni, de az, hogy "van amikor két néni vagy két bácsi úgy szereti egymást mint anya és apa" teljesen érthető volt számára, és így legalább nem az ismeretlen iránti ellenérzés, és primitív támadás lesz a reakciója. Számomra fontos, hogy a gyerekeim jó emberek legyenek, és ne támadjanak, vagy sértegessenek embereket a másságuk miatt.
2023. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

16: a szomszédban van talán ilyen pár? Azért kérdem, mert ezen kívül semmi értelme elébe menni a dolgoknak. Ritka jelenség bármi ilyet látni, ahogyan a társadalomban is nagyon csekély a létszáma a társadalom egészet nézve.


Remélem azért nem egy 4-6 év körüli gyermeket zavarsz össze ilyennel, a társadalmi súlyán felül. Persze törvényileg a te dolgod.

2023. jún. 4. 20:20
 18/24 anonim ***** válasza:
Családban (is) van ilyen pár, valamint Budapesten élünk, előfordul. Valamint nem gondolnám, hogy összezavarom. Ha pl megnézi a Star Wars-t attól sem lesz összezavarva, hogy mindenkinek fénykardja van, neki meg nincs. Nem lehet bura alatt tartani. Ő is ennek a világnak a része lesz, és azt szeretném, ha intelligens, jó ember legyen, aki nem bántalmaz embereket a másságuk miatt.
2023. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

18: tehát akkor jóval idősebb, mint 4-6 év. Ez megnyugtató.


Akkor majd ne hagyd ki olyan dolgokat, ami nagyobb probléma a világban ennél, és jóval több embert érint hátrányosan, Európa területén is:

-Vallási szokások tiszteletben tartása

-Kisebbségek, anyanyelv szerepének tiszteletben tartása

-Politikai vélemény, ideológia tiszteletben tartása.

-Stb.


Csak azért írom, mert ez sokszor elmarad azoknál, akik az LMBTQ szerepét ennyire felfelé kerekítik. Főleg ha még a tudománnyal szembefordulva a végtelen szexuális nemek laposföld teóriája is jelen van.

2023. jún. 4. 21:02
 20/24 anonim ***** válasza:
64%

#19 vallás: nyilván. Bár érdekes, hogy arra hivatkozva vonnak meg emberektől jogokat, de ezt firtatni “a vallás nem tiszteletben tartása”

Anyanyelvek, kisebbségek tiszteletben tartása: alap

Politikai vélemény: szintén. Vitatkozni szabad. Kényszeríteni nem. Mást korlátozni, jogokat megvonni miatta nem.

Tudománnyal szembefordulva? A pszichologia/pszichiátria elfogadja a társadalmi nem és biológiai nem szétválását. A transzneműségre is van biológiai magyarázat. Nem tudom mire gondolsz.

2023. jún. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!