Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » A LEGO City Kalandok című...

A LEGO City Kalandok című mesében van bármilyen LMBTQ, vagy egyéb kifogásolható elem?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy maga a mese a Netflix gondozásában jelent meg, így főleg fontos kérdés lenne a számomra, mert óvodáskorú gyermekemet érdekelné.

2023. ápr. 27. 08:53
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

20: milyen jogot von meg vallás itt Európában?


A társadalmi nem egy kitalált konstrukció. Nem hiába pszichológiai/pszichiátriai kérdés. Ezzel teljesen egyetértek.

A transzneműség biológiai esete pedig olyan szélsőség, hogy szintén felesleges ezzel egy gyermeket fejlődése során szembesíteni.

2023. jún. 5. 19:56
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

#21 a vallásra hivatkozva nem "lehet" meleg házasság itt (habár igaz, a halál katolikus spanyoloknál ez nem volt gond, ott legális). De mondjuk Lengyelek abortusz törvénye. A vallásra hivatkozva vonják meg a nők saját testük felett való önrendelkezés jogát. Nem túl szimpi, ha engem kérdezel.

A pszichológia és pszichiátria is elfogadja a transzneműséget, nem tekinti betegségnek, és biológiai (alapvetően genetikai) alapja van.

A gyerek fejlődésében semmilyen kár nem keletkezik, ha aszintjének megfelelő módon mond el az ember neki akármit.

2023. jún. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

22: ott vallásra hivatkozva a politika vonta meg. Amúgy a lengyel intézkedéssel abszolút nem értek egyet.


A meleg házasság érdekes dolog, mert a házasság mint intézmény minden vallásban eredetileg nő és férfi szövetségét jelenti. Ez adja egy általános (állami) házasság alapját is. Ez nekem kicsit olyan, mint ha úgy akarnám a judaizmust felvenni, és gyakorolni egy rítusát, hogy nem akarom a szabályrendszerét betartani. A bejegyzett élettársi kapcsolat bőven jó. De ebben nyilván nem fogunk egyetérteni.


Az utolsó mondatoddal sem. Leírhatod még ezerszer, nyilván akkor sem. A kérdésem alapja is ezért született, mert törvény szerint mindenki úgy neveli a gyermekét, ahogy szeretné.

2023. jún. 5. 20:21
 24/24 anonim ***** válasza:
62%

#23 mert a keresztény szabályrendszert betartják… sokszor a 10 parancsolatig sem sikerül eljutni, és akkor még a válások elfogadását nem is mondom. Elvileg a keresztény szabályok szerintem nem lehet elválni. Mégis elfogadja az egyház és az állam is. Innentől kezdve nagyon mazsolázgatásnak tűnik, hogy melyik szabályokat tartjuk be és melyikeket nem.

Magam is pszichológia szakot végzek jelenleg, gyerek mellett. Gyakran szóba kerül a kérdés, és kutató pszichológusoknak jobban hiszek, a gyerekek fejlődését érintő kérdésekben, mint jobboldali politikusoknak.

2023. jún. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!