Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes elkezdenem gitározni?...

Érdemes elkezdenem gitározni? Valami tippek?

Figyelt kérdés

Hegtettszett a gitározás mint maga, szép hobbi és ha jól megy igaziból alapozni is lehet erre a tudásra, sok kapukat nyit ha jó vagy abban amit csinálsz :)

Viszont! Soha nem játszottam még semmilyen hangszeren! De érdekel a zene és sokat is hallgatom (igen, ez elég kevés és távoli dolog mintha maratont akarnék futni mert szeretek sétálni de nah értitek)

Az elektromos gitár érdekelne mivel főleg rockot hallgatok és érdekel mint zenei stílus. Klasszikus zene nem igazán foglalkoztat... (Ja meg panelban lakom, nem tudom mennyire tud hangos lenni vagy ilyesmi a többi gitár fajta de mondjuk a szüleim vagy ilyenekre is ha este gyakorlok jobb hatással van :D ) Jó ötlet egyből elektromossal kezdeni? Egyáltalán jó ötlet úgy elkezdeni zenélni, hogy se kottát se semmi ilyen zenei dologhoz nincs közöm/fogalmam.

Ja és a másik fontos dolog, hogy igaziból magam szeretnék megtanulni, nem szeretnék tanárt fogadni... Lehet hasznos meg minden de soha nem láttam hasznát. Ami tanácsokat lehet ehhez kapni azt online is megkaphatom. Vannak jó ilyen oktató videók a neten? (rá keresek úgy is, csak érdekel van e valami nagyon jó akin esetleg ti is tanultatok és sokat segített)

Esetleg valami vásárlási tippek is érdekelnének, mire számítsak vagy mire figyeljek vásárláskor.

Meg így kb minden érdekel, ha esetleg nem kérdeztem rá akkor is :D Nagyon kezdő vagyok és még csak gondolat a fejemben, hogy akarom-e vagy sem :D Igaziból a válaszokon múlik végül bele vágok vagy sem :D

Köszönöm aki végigolvasta és még jobban aki hozzá is szól! :)



2019. aug. 3. 14:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
89%

Az tetszik hogy egyből egy elektromos gitárral kezdenél, mert magamra emlékeztetsz ezzel :-D Természetesen lehet, és semmi zenei előképzettséggel is, viszont neked annyiból nehezebb lesz hogy kell hogy önállóan vagy valaki megértesse veled a hangtant, a skálákat és ezekre az első alapokra építkezni, fejleszteni magad sok szorgalommal.

Bár ismerek olyan srácot aki 17 évesen kezdett el gitározni a nulláról miután jól kiszórakozta már magát a repülőmodellezéssel és csak azért mert állandóan engem hallott a lépcsőházban full hangerőn ahogy bénázok a metallica-val és megtetszett neki a stratocasterem hangja. Majd később három év múlva azt hallom hogy egy neves városi zenekarban játszik tapasztalt idősödő figurákkal old funky-blues és jazz dalokat és olyan sikerrel hogy leesett az állam a Hendrix féle gitárszólójaitól. Emlékszem hogy kérdeztem tőle hogy ezt meg hogy csinálta, és mondja hogy hallásból és még a gitár hangjait sem ismeri, a tab-ot sem. Szóval nem tudom hogy elhigyjem e neki, de a szülei is megerősítették igazát és tulajdonképpen ők segítették ebbe a zenekarba is biztatásukkal.

2019. aug. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Waff ***** válasza:
Szép történet. 3 év gitározás után Hendrix szólóit játszani, mindezt úgy hogy nem is tudja mit is csinál a gitár nyakán...több mint zsenialitás....
2019. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát igen Waff, irigylem a srácot.


[link]

2019. szept. 12. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!