Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én vettem észre hogy a...

Csak én vettem észre hogy a kpop kezd lecsengőben lenni?

Figyelt kérdés

Már nem hallgatom őket szinte

Regen odáig voltam GDragonért is😄


Már szinte nem is posztolnak instagramon



2019. okt. 6. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

GDragonék azért nem posztolnak instagramon mostanában, mert a sorkatonai szolgálatukat teljesítik épp. :)


Amúgy nem kezd lecsengeni, pont hogy egyre felkapottabb, J-hope szólója a múlt héten hazánkban is felkapott volt Youtube-on, most meg a Super M debütáló MV-je van 24. helyen épp. :)


Én pedig csak egy éve lettem kpopper, és azt kell mondanom, egyre több emberrel találkozom, akik szeretik a koreai zenéket, szóval szerintem nincs lecsengőben a kpop, max te untál rá.

2019. okt. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Egy nagyon picit Tényleg kezd le csnegülni! Mivel a sok botrány (te Szeged botrány) országos drog kereskedelem prostitúció szerencse játék (a koreai állampolgároknak az tilos minden országban) adócsalás, penz sikkasztás ezt mind a yg vetér igazgatója és seungri csinalta a bigbang ből!!! Szóval valószínűleg a blackpink amerikai bevételét a yg boss az ottani kaszinókban szórta el!!! Ja és a főkapitány IS benne volt

Na meg szemungri a burning sunban drogot zárta he a lányokat még kiskorúakat is és ott erőszakoltak meg fel is vették videóra és elküldtek egymásnak de még kereskedni is kereskedtek vele!!!


A legnagyobb kpop láz az a 2014-2018 as években voltak most kezd le csengülni mivel ugy bánnak a kpop idolokkal is mint a kutyákkal!!!

Na meg sok nyugati nem szereti ezt a stílust mert nagyon erőltett már! Nagyon kevés újdonságot tudnak már mutatni! Ezért egyre jobban kihívóak a ruhak mind fiuknak mind lányoknak főleg lányoknak!


Ezek miatt kezdenek lecsengulni ami nem is baj mert nagyon elszálltak a vezér igazgatók! Mind ahogy bánnak az idolokkal és amit csinálnak a törvényben! Mind etikettileg mind törvényileg hanyatlanak!


Na meg nagyon sok idolt buktattak le a drogokkal!!! Hol ott olyan szenteknek vannak feltüntetve

Justin bieber ről mindenki tudta hogy mi is... nem játszotta meg magát legalább!!!



Talán most vissza vesznek a kpopos cégek

2019. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Elso nem most csengűl fel mert 2014 ben jöttek először magyarba kpop bandák sőt 2013 Ba lendült fel a nem ázsiai koncertek! de főleg Amerikában és Ausztráliában itt Európában nagyon kevés a bandák száma Afrikát meg ne is említsünk... valószínűleg oda nem fognak be futni

Amerikában és Ausztráliába is azert futottak be legjobban mert nagyon sok az ázsiai ember... főleg az latin-ázsiai népességű részeken


Szeretem én is bizonyos fokig a kpopot de emiatt nagyon meg utaltam a világát amit művelnek és ahogy bánnak az emberekkel

2019. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

#2 #3, ne haragudj, de alig bírtam kibogarászni, mit is akarsz mondani, legközelebb figyelj a helyesírásra jobban. :)


Nem azt mondtam, hogy most kezd felkapott lenni, hanem inkább azt, hogy egyre felkapottabb lett. Igaz, hogy 2013-tól kezdett el népszerűsödni nálunk is, de úgy most jutott el arra a szintre, hogy már nem rétegműfaj, hanem mainstream zene, főleg a BTS meg a Blackpink.


Nem igaz az sem, hogy a Burning Sun botrány hatással lett volna a kpop népszerűségére, egyedül csak a BigBang népszerűsége csökkent. De ha nem a katonai szolgálatukat teljesítenék, hanem előálltak volna egy OT4-es comeback-kel, folytatták volna a tevékenységüket, mint az FTISLAND, gyanítom ez nem történt volna meg. :)


Engem is nagyon durván sokkolt a Burning Sun meg a chatszobás botrányok, hiszen a kedvenc bandám, az FTISLAND egyik(már csak volt) tagja is mocskos dolgokat követett el, akiből ezt nem néztem volna ki. A Bigbang viszont pont az a banda, akiknek sosem volt olyan jófiús imidzse, sosem voltak szentnek beállítva eddig is csomó botrányuk volt már, őket tényleg csak a zenéjük miatt lehet szeretni. Nyilván ez hatalmas csalódás, de rávilágít arra, hogy az idolok is csak emberek, nem szabad isteníteni őket, a zenéjükért szeressétek őket, ne azért, mert milyen cukik. Általánosítani meg nem szabad, azért mert egy-kettő rossz dolgokat tett, nem jelenti azt, hogy az összes ilyen.

2019. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Semmi általánosítás nem volt benne amit írtam

Most hogy kijött az új ios eléggé bele javít a dolgokba és észre sem lehet igen venni....:


Nos egy ember nem csinált volna olyant mint a yg papa és a bigbang egyes tagjai mert nem csak seungrinak volt botránya!

És bocs de még mindig réteg műfaj! Különben a rádióban is sugároznák nem csak Magyarországról beszélek hanem egész Európában és Amerikában nem sugározzák! Egyedül csak a koreai rádióban de ott szinte csak koreai zenéket adnak...


Nem most fog fel kapni mert a félkapás az a 14-16 os években történt! Ennél népszerűbb nem lesz mivel így is évente jönnek ebbe az országba is kpop bandák (durván évente) meg Európában is azonban erre nem lesz nagyobb nézettség mert a nézettség az még mindig csak a 13-23-as korosztály fiú bandák esetében ez 98% lány... lány bandánál meg szerintem úgy fele-fele... arról ne is beszéljünk hogy spanyol-Franciaországban a flamenco és egyéb latin zene az ami dominál! Persze vannak ott is kpop koncertek de mint írtam csak a rajongás miatt mennek el... de igy is a legnagyobb rajongó tábor az dél-Amerika/és az USA déli része de ott is a latin-ázsiai népcsoportok miatt...

arról ne is beszéljünk hogy a kpop nem egy életre való szakma mivel elsősorban a testüket adják el (látvány, párkapcsolat megvonás, stb) másodlagosan a táncukat és harmadlagosan csak a hangjukat

Arról ne is beszéljünk hogy 2 eves katonai szolgálat van a férfiaknál ami miatt oke a legnagyobb rajongok meg maradnak de évente jönnek ki ugyan olyan “tehetséges” stílusú kinézetű egyének mind fiúk van mind lányokban... és szerintem most kezd lenni az a pont amikor már annyit gyártott ugyan abból a termékből hogy a bevétel vissza esett!!


Azert mondom hogy ugyan olyan kinézetű mert ugyan azokat a stilus jegyeket erőltetik rá! Vékony fitt bili haj! Ugyan az az öltözködés smink

Lányoknál pedig szinten frizura, stilus, smink minden csoportban van egy rövid haju frufrus... egy tevepatás, több bőrt mutogató egyén stb.. szóval teljesen ugyan azokat gyártják le a cégek!

A dalok is kezdenek szinte ugyan azok lenni persze van 1-2 különleges ezek általában be is futnak de... nem tovább...


Ha megnézed nagyon kevés az olyan banda akik túlélték a 10 evet és azok szinte korean kivul nem is lépnek fel máshol...


És hidd el az emberek kezdenek kiábrándulni mert egyre többet tudnak meg a kpop világról!!!


Es ez a cégek hibája hogy eladják az idolokat olyan szinten hogy ezek most szuper ártatlanok nem csinálnak semmi rosszat közben meg kiskoru lányokat eroszakolnak meg...


Vagy pedig lany bandanal pl múlt hónapban le fényképezték hogy otthon esznek azt a kezükkel letakarták 1-1 sojut + ki is firkálták... oda is írtam nekik miert csináljak ezt hisz nagykorúak...

De persze azt simán be adjak mikor a kamerák elott kell inniuk alkoholt... -.- mert akkor az munka látvány stb...

2019. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pont, hogy egyre népszerűbb és elfogadottabb nyugaton is. 2010 óta vagyok fan, szóval látom az emelkedő tendenciát. Amíg akkor sima csingcsung meg mi ez a kínai cucc volt, ma már anyámnak Sunmi dal a csengőhangja...
2019. okt. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

De pont ezt mondom hogy már ennél jobban nem fog fellendülni mert elérte a maximumot! Ennél mar csak lejjebb mehet azaz amikor már sokkal nagyobb ismerete van a köztudatban és nem csak azert fogjak szeretni mert külföldi idegen meg most ázsiai láz van...

Kb mint justin biebernél ennél híresebb mar nem lehet és mar nem csak azert szeretik mert most új felkapott meg Tini rajongok hanem le vannak fixálva az alapjai azaz már csak a zene miatt hallgatják nem pedig a rajongás miatt!


Elég jol szemmel figyeltem én is főleg az ázsiai kultúrát Ugyan ugy van mint anno az anime... felkapott volt mert idegen volt ma már szinte nincs olyan ember aki ne látott volna vagy ne tudná mi az! De ettől még nem lesz híresebb...

csak annyi hogy ez még mindig réteg műfaj... mert a kpop dalokat csak a koreai rádióban játszák...

2019. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Én rengeteg Shaun dalt szoktam hallani kisebb rádiókban.
2019. okt. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!