Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek neki megtanulni...

Hogyan kezdjek neki megtanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Vettem egy gitárt, és már próbálkozok különféle tabulatúrás lejátszásával, de t9bbre nem viszem vele. Esetleg vannak valami praktikák, amiket érdemes elsajátítani, vagy akármilyen alap öletek/tanácsok?

2019. nov. 9. 10:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Pedig bizony így volt, illetve pár hónappal több volt, mint egy év.

A fuvolát előtte rendes állami zeneiskolában tanultam, ahol bizonyítványt is kaptam minden évben.

A gitárt magánoktatásban tanultam, de ettől függetlenül a Fővárosi Zeneiskolai Szervezet előtt kellett vizsgázni minden alkalommal, ahol szintén bizonyítványt adtak, vagyis akkoriban a magánoktatás is be volt tagozva az állami oktatásba, nagyjából egy órás vizsgák voltak.

Mindig más körzetben sikerült letennem a vizsgákat, ahol éppen folyt vizsgáztatás, de általában a XIII. kerületben, bár volt amikor Újpesten és egy alkalommal a Győri Liszt Ferenc Zeneiskolában.

1970-71 ben történt mindez, nyolc éves képzés folyt, de hat év után lehetett már felvételizni jeles bizonyítvánnyal a Zeneakadémiára, amit terveztem is, de sajnos másképpen alakult az életem, így nem lettem végül zenész, de kedvtelésnek nagyszerű dolog a gitárjáték, ma is szeretem csinálni, de csak a magam örömére.

2019. nov. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja, igen, én még a Walter Götz gitáriskolából tanultam, nagyon sok része volt, de sajnos nem vittem végig, úgy emlékszem a tizedik részig csak, ma talán antikváriumban megvehető.

Van viszont elég jó gitáriskolafüzet. a Nagy-Mosóczit javaslom a kérdezőnek, elég az első füzetet először megvenni, mert tudtommal ötrészes, a többi ráér később.

[link]

2019. nov. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
"Csak Iron Maident akartam játszani" ahhoz minek gitártanár ember???
2019. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok. Miért lettem lepontozva? Milyen rossz tanácsot adtam? Úgy látszik senki se szeret timeban lenne csak "ahogy érzem" styleba... Ok. Fő a boldogság, csak ne halljalak gitározni.
2019. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak hogy értsétek, miről beszélek: [link]
2019. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!