Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » El szeretnék kezdeni gitározni...

El szeretnék kezdeni gitározni, milyen elektromos gitárt ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan nem szeretnék hatalmas összegeket költeni a gitárra, mert ha nem tetszik akkor eladni macera, főleg a mai időkben, viszont túl olcsót sem szeretnék venni ami teljesen fals hangot ad. Ötletek?

(Van erősítőm, nincs gitározási tapasztalatom, bal kezes vagyok, tanultam zenét 6 évig azaz tudok kottázni, hangokat leolvasni, zeneelmélet stb.)



2020. ápr. 27. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért konkrétabban jó lenne tudni,hogy mennyit szánsz rá, van akinek a 20 ezed sok, de van akinek a 100 ezres az olcsó kezdőgitár.

Balkezesként pici a választék, ha használtpiacon (gsfanatic mondjuk) találsz neked tetsző használtat, akkor inkább azt érdemes ha jó állapotban van. Meg nem mindegy, hogy mire kell, mert teljesen más gitár kell metálra mint countryra.

Az erősítő rendesen gitárhoz való? Egy hifivel vagy bármi ilyennel nem fog működni rendesen

2020. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 FerencDávid ***** válasza:
Hát én is a gsfanatic-ot tudom mondani, balkezesben nem vagyok otthon és kicsi a választék és szerintem nem jellemző, hogy nagyon kezdő szintűeket csinálnának bal kezesből. Lehet, hogy 60.000Ft alatt nem is találsz újat.
2020. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De balosból is van új 50 körül /alatt, mondjuk a Stagg, Németországból a Harley Benton, meg még egy pár márka biztos gyárt ilyen árban is balosokat. De ha használtan találsz olyat, ami tetszik, az sokkal jobban megéri, mérföldekkel jobb hangszert kapsz ugyan azért az árért, csak a a balkezes használtpiac is nagyon pici, mindig csak egy minimális számú balos gitár van eladó
2020. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:

Miért érdekes az egyáltalán, hogy 60 ezer alatt mi van és mi nincs, hisz a kérdező leírta, hogy nem akar túl olcsót...

Persze ez a túl olcsó ez relatív, de a 60 ezer brutál kevés egy gitárra.

2020. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért ha megnézzük, itt eléggé sokan 20 ezer alatt akarnak minőségi gitárt meg hozzá egy Csöves fejet 412 Marshall ládával gyakorlatilag... Ha a kérdező abból indult ki, hogy látott a Tescoban egy gitárt 8.000-ért,akkor lehet neki az az olcsó, és a 60-asat tartja a drágábbnak.
2020. ápr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a gitárok árával, azzal is hogy általában a belépő az egy fender Stratocaster, na de a 220.000Ft az nekem túl sok. Olyan maximum 100 környékén gondolkodtam, és nagyon szépen köszönök minden választ, jó ötleteket adtatok.
2020. ápr. 29. 12:25
 7/7 Mojjo ***** válasza:

Miért pont egy Fender Stratocaster? :)


De ha Stratocaster féleséget szeretnél, akkor tessék, Yamaha Pacifica 112:

[link]


Kezdő gitárnak, hogy az ember kipróbálhassa magát, több, mint tökéletes. Volt 1-2 a kezemben, meglepően jól összerakott, kényelmes hangszerek, korrekt hanggal. Ebben az árkategóriában, meg kezdéshez nem is kell több.

2020. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!