Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért kap ennyi utálatot, és...

Miért kap ennyi utálatot, és miért van ilyen sok negatív vélemény a KAACHI nevezetű kpop lány bandáról?

Figyelt kérdés

És mi a ti véleményetek róluk?

Szerintetek joggal nevezik magukat kpop bandának?

Ahogy én észrevettem eléggé eltér maga a video minősége is, meg a legtöbb tag nem ázsiai.



2020. máj. 25. 00:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%

Meg hallgattam amiket küldtél az elsőben a refrén részénél végig alább voltak igaz nem sokat de akinek van hallása az egybol észreveszi...! A másodiknál nem volt gond igaz ott főleg rap volt... a harmadik az tele van autotune-nal nagyon lehet érezni!!! Ami nagyon gÁz (megjegyzem: az autotune az egy eszkoz ami élőben tudja korigápni a hangokat hogy ne csússzon el hanem az adott egész hangot adja ki!)

Negyedikkel ugy tényleg nincs baj habár az is igaz csak a közép hangokat Használják habár a többinél is nagy részben a közép hangok voltak és akkor nem volt jo amikor vagy feljebb vagy lejjebb mentek....

Az utolso inkabb rap volt meg közép hangon... na most oke nem voltak rosszak! Az elso kettő dallamos volt de voltak benne kisebb hibák!

És ugy hogy azért a stúdióban szépen ki keverték a hangjukat!

Ha nem banod én is ajánlok tényleg nagyot jot A srac francia spanyol flamenco pop zenét csinál nagyon sok videója an csak egy gitárral énekel telefon kamerával! A hangja tényleg nagyon jó nem mellesleg nem a közép hangokat tudja csak énekelni felmegy és le megy 1-1 de akár 2 octávba is!!! Ami nem kis szó!!! Nem beszélve a félhangokról quentről csavarásokról hajlitasokrol! Nagyon nagy technikája van neki! Nem mondom nem kevésbé sikeres mint a kpop idolok akik ki dolgozzák a beluket meg sokszor fel áldoznak mindenüket... (ami sokszor nagyon szomorú tud lenni...)

[link]


[link]

2020. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egyáltalán nem jogos. A kpop banda jelzőt a cégük aggatta rájuk, alapból semmi baj nem lenne, hogy az egyik lánynak koreai neve van, és a koreai szövegnek sem. Ugyanolyan, mint mikor a BTS rak bele angol szavakat a zenéjébe, mert ugye ott is csak RM tud angolul, tehát ugyanolyan. Zenei téren nem a legjobbak, de biztos fognak még fejlődni, viszont hallottam már rosszabb koreai bandát is.
2020. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

17/L

Mindenkit először az akasztott ki, hogy kpop bandának nevezik magukat. Aztán jött a rengeteg kopizásuk (nem írom le, mert szerintem már mindenki, akit érdekel tud ezekről), aztán a rengeteg pletyka, amikről mostmár nem tudhatjuk meg, hogy melyik igaz, melyik hamis, melyiknek van valóságos alapja (szerintem ezekről is sokan hallottak....pl. Jennie esete, Bang Chan esete, rajongói nevük stb.), és hogy Oli Londonnal egy kiadónál vannak, az már csak hab volt a tortán. Így mára már szerintem “trend” utálni a kaachit, amivel főleg a közösségi oldalakon találkozhatunk. Az viszont szerintem nem helyes, hogy a tagokat bántják emiatt, mert ez nem az ő hibájuk.


#6 (gondolom a 4,7,10,11 is te voltál)


“Szerinted hány kpop szám van? Több ezer!!!! Na több ezerből van kb 20-30 jó! Na akkor az mit jelent! Hogy a legtöbb azaz a 90-95%-a az tényleg nem jó!

Meg írtam nekem is tetszik egy-kettő meg tényleg van egy-kettő jó!”


Valóban van olyan kpop szám, ami nem olyan jó (mondjuk én nagyon kevéssel találkoztam), de azzal a több ezerből 20-30 jóval ne túlozzunk. Attól még, hogy neked nem tetszik a nagyja, vagy, hogy te azt mondod, hogy nem jók, az nem jelenti azt, hogy valóban nem is jók. Esetleg, ha egy normális indokot adsz, hogy miért nem jó azon a 20-30-on kívül a többi kpop zene.....hát, akkor sem fogom megutálni, de legalább megértem/megértjük a többi kpoperrel együtt az álláspontod (és itt nem arra gondolok, hogy nincs hangjuk, mert van, vagy, hogy hamisan énekelnek, mert pont nem, vagy hogy tehetségtelenek, mert...hagyjuk már rohadt tehetséges mind stb.). Vagy, igen, induljunk ki a te gondolatmenetedből... akkor annak a több millió embernek, aki hallgatja és szereti azokat a kpop zenéket, van egyszerűen sz*r ízlése, hogy ilyen -a szavaiddal élve- zeneileg nulla zenéket hallgatnak (hozzáteszem köztük rengeteg olyan zeneiparban dolgozó művésszel, akik nálad is jobban értenek a zenéhez).

2020. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%

bocsi utolsó de az mióta nem értelmes indok hogy hamisak???

nem kell megutálnod csak meg értened hogy 20-30 számnál nincs több jó! az hogy neked tetszik az egy dolog az a te ízlésed az megint más mint aki ért a zenéhez és hallja hogy maga a stúdió minőségű felvétel amiken a szakemberek órákon dolgoznak pluszba kikeverik és elsimítják a nagyobb bakikat még mindig van bennük rossz hangok... ez nem tom mióta nem normális indok...!

az meg a másik hogy nagyon sok már csak utánozza egymást meg az alap stílust... nagyon kevesen mernek el menni kicsit más irányba mint a hagyományos koreai balladai pop stílus pl jazz-pop latin-pop rock-pop meg a többi variáció...

és köszönjünk hogy te pont el mondod a frankot hogy pont van hangjuk meg pont nem hamisak meg pont qurva tehetségesek... mindegyik!!!

hozzá teszem a hallás egy adottság... akinek van az képes jól énekelni és nem hamis!!! el ismerem biztos van aki jobban érti nálam csak az pont a legtehetségesebbek közé tartozik nem pedig a divat tömeg gyártott csoporthoz...


arról meg ne feledkezzünk meg hogy még mindig egy szűk réteg zene mert nem tud ennél sikeresebb lenni...

amúgy nyugodtan meg lehet hallgatni a linkeket amit küldtem a 11. válaszban lehet hallani a "tehetség" a "hang" "tudás" és a "technika" ég és föld...


hozzáteszem az ízlés és a hallás-hozzáértés két külön dolog... mellesleg a kpop nem zene ipar hanem show business...! egyszerűen van benne pénz ennyi ezért állnak oda az a sok hozzá értő ember... nem mellesleg nem az énekből élnek elsősorban hanem a megjelenés a színészet magánélet (fele) a rajongásból és a táncból! az ének csak másodlagos...


meg lehet sértődni de nem utálatból írom mert ahogy mondtam vannak köztük elég jók! mind stílusban mind hangban! az hogy te ezt nem tudod be látni az csak a te hozzáértésedet mutatja vagyis annak hiányát!

normális indokokat felsoroltam az hogy te nem tudod meg hallani a hangokat az már a te problémád de ne akard be bizonyítani főleg ne 17 évesen és hozzá nem értően hogy hogyan mennek a dolgok :D (nem sokkal vagyok idősebb de pont annyival hogy tudjam hogy az üzlet miről szól nem mellesleg az is a szakmám [rendes üzleti vezető nem pedig magán vállalkozó amit bárki kiválthat ha elmúlt 18 ":D]) főleg ne a zene ipar amikor már a legtöbb arról szól hogy olyan embereket válogassanak be akik minél jobban eladhatóak és idomíthatóak

bocsi nem akarok lekezelő lenni de látom nagyon nem értesz a dolgokhoz sem a zenéhez sem az üzlethez

2020. jún. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

#14

Örülök neki, hogy így, hogy nem ismersz meg tudod állapítani, hogy nem értek a zenéhez... akkor csak megjegyzem, hogy elég sokáig elég mélyen benne voltam a zene művészetében, mint kezdő hegedűművész és énekes (ezt most nem akarom tovább fejtegetni, mert nem hiszem, hogy bárkit is érdekelne...), amíg el nem döntöttem, hogy a művészet másik ágazatával akarok felnőtt koromban foglalkozni. Hidd el, meg tudom állapítani, hogy mi a jó és mi a rossz zene.

Meghallgattam, amit belinkeltél, és valóban tehetséges az előadó és szép hangja van (bár nem is számítottam másra), de ennek ellenére nem fogom hallgatni, mert egyrészt maga a dal őszintén nem nagyon tetszik és nem tartozik bele a stíluskörömbe, másrészt mindig eszembe juttatná, hogy egy olyan ember ajánlotta, aki a kpop Idolokat mindennek lehordta.

Azzal nincs semmi baj, hogy nem tetszik neked a legtöbb kpop zene, (mert itt szerintem inkább erről van szó) vagy maga a műfaj, de az, hogy önkényesen kimondod, hogy ezek a zenék zeneileg nullák, ráadásul még az előadóikat is ócsárolod a saját hallásodra hivatkozva...és ezzel most nem a hallásoddal kapcsolatos állításodat akarom megcáfolni, mert egy biztos, rohadt szerencsés vagy, ha van egy ilyen tehetséged, hanem rá akarok mutatni arra, hogy a világon több millió ember meghallja ezekben a zenékben a szépséget, hozzáértő és nem hozzáértő fülek egyaránt és az, hogy neked (esetleg több másik embernek) nem tetszik, nem fogja rögtön ezeket a zenéket rosszá, zeneileg nullává tenni. Ha az lenne miért is hallgatnák ilyen sokan? Miért szeretnék a kpop-ot világszerte népszerű előadók, producerek stb? Ők sem értenek a zenéhez? (Jó ezeket vegyük költői kérdéseknek.)

Csak fogalmazz meg egy normális véleményt, hogy nem szereted ezért és ezért, ne arra hivatkozva, hogy 20-30 kivételével mindegyik sz*r, az előadóik hamisan énekelnek... És miért? Mert te kihallod ezt a hallásoddal, és aki más véleményen van, az már rögtön nem ért a zenéhez, mint ahogy ezek szerint én sem...meg rengeteg más ismerősöm sem...és ha már itt tartunk, mindenki, aki ezeket a számokat hallgatja... Itt most nem csak rólam van szó. Rengeteg másik embert is leszóltál és megbántottál, akár szándékosan, akár nélküle. És ezt miből gondolom? Melyik kpopper viselné el, hogy így beszélsz a kedvenceiről alaptalanul?...

És még egy dolgot nem értek:


ne akard be bizonyítani főleg ne 17 évesen és hozzá nem értően hogy hogyan mennek a dolgok


Most a kpop-ról van szó....és hidd el, eléggé értek hozzá és a zenéhez annyira, hogy 17 évesen egy kultúrált véleményt megfogalmazzak...Köszönöm a figyelmet :D

*Taps, vagy lehurrogás, mindenki eldönti mit hall* :)

2020. jún. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%

Az utolso sor az üzleti világra ment 😅 meg az a költői kérdés amit írtál... figyi a producerek és a finanszírozók nem azt nézik hogy most zeneileg milyen meg higy tehetséges hanem hogy eladható-e vagy sem... a kpop igaz megy ezért is állnak mellé de azt is figyelembe kell venni hogy fék van hype-olva eléggé... az meg bocs szerintem eléggé bunkó pont olyan bunkó amiről te beszéltél az én megfogalmazasomról... hogy emiatt Nem fogod hallgatni akit én küldtem... 😅 stílust nem kell szeretni de attól még hallottad te is hogy nem lehet bele kötni hogy akár egy hang is rossz! Nekem ez a véleményem ez az indokom! Hogy a kpop számokban nagyon sok hang rossz! Lehet szeretni ettől függetlenül... meg bocsánat de az Mitől meg bántás Amikor meg fogalmazok egy független harmadik személyről egy véleményt? Ráadásul ezek a második személyek semmilyen féle hatással nem rendelkeznek és még közük sincs azokhoz a névtelen harmadik személyekhez! Mert nem is egy személyt fogalmaztam meg hogy ő és ő rossz hanem egy általános meg látást... 😅🧐

Visszatérve amiket te küldtél arra rá írtam hogy amugy nem rosszak dallamosak (az első kettő asszem)

És te még mindig csak az utálatot látod és passziv agresszív módon viselkedsz... 😵😐

De ha normális véleményt akarsz akkor adok azt is... ha ere is azt mondod hogy nem normális vélemény akkor az már a te elfogultságod...!


1. A “legtöbb” szám sablonos sokadik lehúzott bőr nem mernek eltérni mástól csak az alap koreai melankolikus balladai pop műfajtól

2. Sokszor az idolok hamisak még az mv-ben is! Ami már nagy szó mert ott nagyon sok utó munka van! Az mv-ben általában kisebb csúszások vannak ritkább esetekben nagyobb de élőben/koncerten lehet hallani a dolgokat... (megjegyzem ex idolok meséltek erről hogy sokszor a studios dolgozok a hangjukat sokkal jobban megcsinálták és ez nekik nagyon rosszul esett mert úgymond nem tudták azt a szintet hozni)

3. Nagyon alap hangokat énekelnek nem tudnak fel vagy le menni maradnak a standard hangnál ha fel is mennek akkor is csak a lányok max fél octávval... azaz 4 skálával Hanggal vagy szinttel (itt magyarban mindenki máshogy fogalmazza meg 😅) A quint fél hangokrol Hajlitásokról És egyéb technikákról meg ne is beszéljünk...


+. Vannak jók ebben a stílusban is mert az a baj hogy koreai tömeggyártja ezeket az idolokat és nem mindegyik olyan tehetséges mint az a ritka kivétel gondolom ezt te is be látod hogy ez mindenhol igy van... azaz a tehetségesek azok tényleg csak a ritka kivétel... na most a kpopban legalább 100+ banda van ez 600-800 embert jelent na most ez tényleg elég nagy szám mert egyszerűen nem lehet ennyi tehetséges ember.... maga az egész világon van kb 500+ a sikeresek száma akik ebből is élnek meg le megy 200 minuszra-ra... A táncban tényleg jók csak hát azért a táncban és Az énekben elég nagy a Szakadék... (táncot gyakorolhatod és megtanulhatsz mindent mig énekben ha nincs meg benned az a dolog akkor gyakorolhat az bármennyit nem fog sikerülni...)


A kpop-ban igaz vannak más dolgok is amik nem tetszenek de azok nem zenei dolgok hanem üzleti illetve erkölcsi és emberségi dolgok...


Ezért is írtam hogy még nagyon tapasztalatlan vagy... belátásod szerint Akkor az ének tehetségükbôl élnek elsődlegesen...? De az csak Másodlagos vagy harmadlagos...

az elsődleges az maga a rajongás megjelenés és színészet (eladhatóság) utána a tánc és Magánéleti közszereplés (Habár sokaknál átmegy ez az első helyre) és csak utána következik az ének

Hisz műt is csinálnak? Csak koncerten énekelnek? Hát nagyon nem! A munka idejük 40%-a megy csak el a koncerttel! Ott van még az a rengeteg valóság show tv show radio show amikor csak ugy átlagos dolgokról beszélnek ott még az a sok reklám kampány divatbemutató termék bemutató fotózás és még olykor olykor sorozatokban kapnak vendég szerepet ja igen ott vannak még a fan találkozók!!! És még műsor vezetés is!

Alapból a munkájuk létük nem az énekre terjed csak ki hanem média és reklám szerepre is

2020. jún. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

De ha kiváncsi vagy hogy mik azok a masik nem zenei dolgok akkor

1. Annyira bele erőltetik ezt a személyi kultuszt mint anno hitler és Sztálin oke nem az idolok hibája de akkor is túlzás...

2. A comeback illetve új számot hét pecsétes titokként őrzik mintha csak tényleg a Pentagon szuper titka lenne... szánalmasnak tartom ezt... mert sokszor még a vak is látja hogy új számon dolgoznak de ilyenkor is még csak azt sem mondják hogy készülünk visszatérésre vagy hogy dolgozunk nem hanem inkabb nem mondanak semmit vagy csak annyit hogy valamit ma csináltak/hosszu nap volt... ez nagyon gáz...

3. Sokszor tul játszák a szerepüket nagyon merevek de ez főként a cégek hibája

4. Ha már cégek... lényegében mindenféle módon kizsákmányolják az idolokat... a kezdetek alatt már több milliós forintnyi adósságot varrnak a nyakukba... ki dolgoztatják őket 12-15-17 órákban valamint erősen kihasználják a szexualitásukat....

5. A fizikai kizsákmányolás... na most a cégek valami nagyon amatőr módon csinálják... lehet látni nagyon sok concept fotón illetve mv-ben hogy az arcuk nagyon fáradtak... lényegeben az arcukból élnek erre tiszta fáradtak amikor felveszik... lényegeben hajnali 1-2-3 ig is felveszik amikor már szépen lehet látni a megjelenésűkön... valamint emiatt sokkal nehezebben is tudnak koncentrálni ami a cégnek csak túl órát csinál Minden egyes dolgozónak! Lényegeben exponenciálisan vesztenek a koncentrációjúkból és képességeikből...

6. Szexualis kizsákmányolás... fiúk lányok egyaránt és sokszor már nyugati mércével is durva... És nagyon sokszor rá erőltetik beleszólás nélkül... Korea alapból visszafogottabb de olyan szinten el torzítják főleg a lányok szexualitasat hogy az már vicc és sokszor nagyon kényelmetlen ruhát adnak rájuk ami komolyan megnehezíti még a táncot Is! Az idő előrehaladtával úgymond egyre több és többet mutatnak meg magukból ami szintén amatőr dolog a cégtől mert ezzel csak a fizető koreai fanok haragját vonja magukra akik már kezdetek óta ott vannak... lehet hogy ezzel azt a nyáladzó réteget be vonzzák de ők nem Aktív fizető Fanok... még csak alkalmi időben sem... nem beszélve a mentális torzításról amit Az idoloknak csinálnak... A cégek erkölcsileg és emberileg teljesen romlottaK és nagyon rosszul bánnak az idolokkal!

7. Lényegeben az idolok Csak a nettó bevétel 10-20%-át kapják meg holott teljesen kizsákmányoljak őket... megsúgom minden máshol általában 50-59 vagy 60-40% az előadó javára... (és az a 10-20% újabb 4 illetve 8 részre osztódik...)

8. A cégek még úgymond az idolok magán életüket is eladja... lényegében a fogyasztókat függővé teszik de utána meg Le tolják a fogyasztókat (úgymond az idolok fű alatt csinálhatnak mindent csak ha kiderül akkor lesz probléma... Nagy probléma...) Lényegeben a cégek meg csinálhatnak mindent csak akkor lesz sírás amikor a fizető fanok ott hagyják őket! Mert oke lehet csinálni egy szexualis csapatot csak akkor azt ugy kell elkezdeni mert a fanok akik a kezdetek óta fizetnek nem ezért fizettek... ezért is a Több milliárd beveteles cégek sokszor Amatőr módon viselkednek! Ha alapból ugy kezdenék hogy nem lennék szentség törő tabuk pl barat/barátnő akkor alapból nem lenne gond a randizás sem...

9. Szerintem ez lesz az utolso... folyton a rajongok szeretetéről meg kapcsolatukról beszélnek közben meg semmi Sincs... ami nem baj csak akkor ne akarják már ennyire be magyarázni... Hogy a rajongókkal mennyire őszinték lehetnek meg hasonló aztán közben meg a szemükbe hazudnak 😅 Lényegen azt akarjak elhitettni a rajongókkal hogy ez egy tényleg úgymond kapcsolat (nem romantikus) Ami szeretetem őszinteségen alapul közben meg nem...

2020. jún. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi az mèg kimaradt hogy ugye eladják még a magán életüket utána meg titkolozni akarnak... ez is szánalmas! Szabjanak meg egy határt azt azt tartsák meg! Ne pedig utána a rajongok pofájába hazudjanak vagy titkolozzanak...

Ennyi több milliárdos cég és ilyen amatőr dolgokat csinálnak... 😓😵 És minden felelősség vallása nélkül mind a cégek mind az idolok!

2020. jún. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én csak a 13-15 (és mostmár a 19) vagyok, a korábbiak nem...

Na vártam a pillanatot, mikor ctrl+c ctrl+v és jön a lehető összes vád, amit kpoperek nap mint nap megkapnak (hidd el, mindet már vagy százszor hallottam). Légy szíves ne általánosíts. Nem tagadom, jelen van ezek közül több is bizonyos Entertainmenteknél a kpopban. Az számomra is szomorú, hogy valahol mi folyik. De több mindennek, amit felsoroltál, még a feltételezése is nevetséges.

De inkább nem fűznék többet a vádaskodásaidhoz, mert nincs értelme, akkor is kitalálsz valamit, amit a fejemhez vághatsz. Látszik, hogy nagyon igazat akarsz adni magadnak, hát akkor egészségedre. Ha mindenképp kíváncsi vagy a véleményemre írj rám privátban...

2020. jún. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#14/16/17 meg még nem tudom, mely válaszokat írtad te.


Annyira állítod, hogy olyan "jó a hallásod", mivel fogod bebizonyítani? Mert eddig (továbbra is) csak a fröcsögés és a személyeskedés ment részedről. Az meg, hogy leszólod a 17 éves válaszadót, hogy "ne akard be bizonyítani főleg ne 17 évesen és hozzá nem értően hogy hogyan mennek a dolgok :D", b*zdmeg te pofázol itt olyan dolgokról, amikről fingod sincs. Amit írtál az általam küldött zenékről, az pont bebizonyította nekem, hogy TÉNYLEG a világon semmit se tudsz a zenéről. Papolsz itt valamiféle "középhangokról" , meg hogy az autotune így-meg-úgy... Látszik rajtad, hogy neked az akusztikus meg az istenadta tehetség az isten - amivel nincs is gond, csakhogy te leszólod azt, ahol bármit is mernek a CD-vel csinálni. A XXI. században élünk, ember. A stúdiómunka elengedhetetlen manapság, és hidd el, ha az általad említett srácot felkapnák, az ő CD-je is ugyanúgy keverve lenne.


Próbálsz különleges meg okos lenni, de akkora fába vágtad a fejszéd, hogy ihaj. Ha ilyen sokat tudsz az üzleti világról, hol a millió dolláros céged, te netharcos? A fogalmazáskészséged meg inkább nem firtatom, mert bődületes, ahogy írsz. Valóban nem lehetsz sokkal idősebb 17-18-nál (amint azt már írtad), de akkor mire fel szólsz hozzá a témához? Nem tudsz semmit.


Részemről befejeztem a vitát veled, mert felesleges. Engem vádoltál azzal, hogy minden áron meg akarlak győzni, miközben TE csinálod ezt folyton. Szállj már magadba és hagyd a másik válaszadót.

2020. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!