Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség egy klasszikus...

Mi a különbség egy klasszikus és egy könnyűzenei koncert között?

Figyelt kérdés
Nyilván nem ilyen triviális dolgokra gondolok, hogy pl zene, hanem olyanokra, mint hangulat, pia stb. Koncertelmeny szempontjából, amiktől az egyik élvezhetőbb lesz a másiknál.

2020. aug. 3. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
Hát a klasszikusnál általában elegánsban vannak az emberek; és lehet, hogy főként az idősebb korosztály érdeklődik ; az ilyen helyeken mindenkinek szoktak ülőhelyet biztosítani; aztán a koncert az meg olyan, hogy buli van, parti van, ott táncolnak a terem közepén; és esetleg ugrálnak, meg csápolnak a karjaikat a magasba nyújtva. Meg pl nemtom, lehet, hogy a komolyzenei dolgokat inkább színházakban szokták előadni, a könnyűzenét meg ilyen sportarénában, ami talán kicsit nagyobb. Meg szóval tehát ahol ilyen szimfóniák meg áriák vannak, ott elegáns vagy, rockos-poppos helyre meg hetsz sima póló-farmer kombóban.
2020. aug. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A legfőbb különbség talán, hogy a komolyzenei koncerteken legfőképp előadási darabokat, míg a könnyűzenein dalokat, slágereket adnak elő. Mint ahogy az előző válaszoló is írta, klasszikus zenei koncertre nem mehetsz szakad nadrágban és pólóban. Legalábbis nagyon ki fognak nézni, ha úgy mégy. XD

Klasszikus előadóművész vagyok, és azt tudom mondani, hogy nemcsak az idősebb korosztályt érdekli. Nagyon sok huszonévessel is szoktam találkozni a saját koncertjeimen is.

Továbbá általában az előadást megelőzően kell jegyet foglalni (persze kivételek mindig vannak). Ez azért történik így, mert általában sgy termet vagy szabadtéri színpadot bérelnek ki, aminek a befogadóképessége véges. Itt nincs nagyon olyan, hogy valaki állva hallgatja a műsort, ezért, ha előtte már eladták a jegyeket, jobban tudnak tervezni is. Itt nincs lehetőség a koncert alatt enni-inni sem, maximum a szünetben - ha van. Általában csak jegyellenőrzés után mehetsz be, az ajtónál szigorúan egyesével, itt nem jellemző a lökd{sődés, türelmetlenkedés. Amíg tart az előadás, nem megengedett a hangos bekiabálás, fütyülés (esetlegesen telefonálás). Itt az egyetlen reakció a köönségtől az előadóművész felé a taps.

Szerintem nagyjából mindent leírtam, ennek az ellentéte a könnyűzenei koncert.

2020. nov. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!