Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik "nagy" zenei műfaj a...

Melyik "nagy" zenei műfaj a legrosszabb?

Figyelt kérdés
TUDOM hogy van ahol egy műfaj nagyon sok mindent lefed, pl. a metalnak van vagy 80 féle alműfaja, meg az elektronikus zenének is, de most csak nagy vonalakban, átlagban érdekelne, a "fő", nagy műfajok közül, melyik a legellenszenvesebb számotokra?

2020. okt. 9. 20:41
A kérdező szavazást indított:
popzene
rockzene
metal
elekronikus zene
rap
opera
jazz
mulatós
népzene
egyéb/nem tudok dönteni/mindent szeretek/többet is egyformán utálok
50 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Ui. a szavazásban az elekTronikus zene csak kimaradt egy betű, elnézést. Egyébként az az opció ilyeneket takar mint trance, disco, dubstep meg társai.
2020. okt. 9. 20:42
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Utálni egyiket sem utálom max nem hallgatom.
2020. okt. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a mulatóst választottam. Minden más felsorolt műfajból tudok találni olyat, amit szívesen hallgatok (még elektronikusból is, pedig a legtöbb elektronikus zenét szintén ki nem állhatom, de abból is találtam már olyat, amit szeretek). A mulatós viszont nagyon nem az én világom :D
2020. okt. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Elve ez a "melyik műfaj a legrosszabb" téma egy hülyeség. Mihez? Kinek? Miben? Olyan nincs, hogy egy műfaj rosszabb mint a másik, mivel minden műfajnak meg vana a kialakulásának oka, és meglétenek célja. Ami sokszor nem esik egy halmazba. Ha meg elitistaskodni akarunk, és ráerőltetnk egy alapvetően szórakoztató műfajra (azért mégiscsak mainstream zenéről beszélünk) a "színvonal mércét", akkor szerintem elég, ha annyit itt hagyok, hogy például nagy csoportja a metál zenének, ugyanolyan banális és giccses, es semmivel kepvisel nagyobb műveszeti értéket, mint a kommersz pop, vagy mulatós.
2020. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
A mulatós és az operett egyértelműen.
2020. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
32%

Egyértelműen a mulatós ezek közül.


A rockzenét, jazzt, az operát, és a népzenét bele sem kellet volna tenned a felsorolásba.

2020. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy a popzene miért tekinthető zenei stílusnak amikor nincsenek rá zenei stílusbeli jellemzők?

Az hogy egyszerű a szerkezete, és fülbemászó, az igaz lehet egy random power metal számra is....

Nincs kikötött hangszer, meg igazából az sem feltétlen hogy milyen elemeket tartalmazzon.

Szimplán minden zene popzene ami: elsősorban a mainstream-re törekszik, egyszerű szerkezet, fülbemászó a dallama, általában a zenei kiadók igényeit teljesítik, és nem igazán engedik szabadjára a művészeik az elképzeléseiket.

Szóval összességében lehet egy popszám egy AC/DC, egy Micheal Jackson és egy Eminem szám is.

De attól még az AC/DC nagyrészt hard rock, Michael Jackon a rock-tól a funkig szinte mindenben otthonosan mozgott, Eminem pedig hip-hop stílust képviseli(rap ezen belül van).

Az eredeti témára visszakanyarodva, minden zenei stílusnak megvan a maga célközössége és ott tud érvényesülni.

Pont ezért nincs rossz, ízlés kérdése.

Mulatóst kimondottan nem szeretem, de tudni illik hogy annak is van többféle alműfaja, és nem csak magyar nyelven létezik.

Mindent nem hallottam, az alapján meg nem lehet megítélni egy zenei stílust.

Nem mellesleg a metal amúgy a rock-n belül van, meg eleve olyan hogy metal nincs, heavy metal van és azon belül alstílusok amik arra épülnek.

Rap -> Hip-hop, tágabb fogalom.

Bár nyilván vannak olyan zenék amik több műfajt ötvöznek így még nehezebb.(fúziós jazz, folk metal mulatós zenei ága, rock-opera stb.)



Bár azzal azért vitatkoznék hogy a metalzenék nagy része = mainstream rádiós zene, még azért egy Nothing Else Matters is klasszisokkal igényesebb mint a rádióban hallgatható zenék 90%-a már csak azért is mert szól valamiről és értéket képvisel objektíven is.(arról nem is beszélve hogy a metal mainstream-be általában a Metallica, az Iron Maiden, Black Sabbath triót takarja és tudjuk hogy ők mit értek el, még ha egy Slipknot-t is vesz elő az ember annak is van valami sztorija, vagy jól kidolgozott zeneiség még ha nem is egy Dream Theater/Opeth/Tool)

2020. okt. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
a 2010 körüli pop zenék, főleg a dubstep, kegyetlen borzalmas volt, de szerencsére most már a popzenék is jobbak lettek, úgyhogy nem rúgom le a rádiót okádás közben, ha szól valahol. manapság ami mondhatni irritál, az a nagyon üvöltözős, vernyákolós, hörgős metál, de az nem egy olyan stílus, amivel sűrűn találkoznék, szóval arra se mondanám igazából, hogy zavar.
2020. okt. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
A mulatós és a pop de kettőt nem lehet szavazni. A legjobb meg a népzene meg az elektronikus. Vagyis szerintem. Az elektronikuson belül pedig a futurepop, industrial, meg a synthpop a kedvencem.
2020. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!