Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Brianmateee kérdése:

Milyen elektromos gitárt ajánlotok 130-180.000 Ft között?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan elektromos gitárt, amivel azért már ki lehet állni színpadra is. Jelenleg egy Squier Bullet Strat gitárom van, ami nagyon a kezemre állt, szóval leginkább stratocaster formában gondolkodom, vagy még Epiphone Sg-ket is néztem. Gondolkodtam, hogy egy Classic Vibe biztos jó lenne, de úgy voltam vele, hogy inkább megkérdem mások véleményét. Nyilván először kipróbálnám az ajánlott gitárokat, hogy mennyire érzem vele jónak a játékot, meg ilyenek. Természetesen nemcsak az előbb említett gitárok érdekelnek, mindent meghallgatok.

2020. nov. 9. 15:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Menzúra: ne gagyi gyerekgitárokról beszéljünk már! Háromféle hosszról szoktunk beszélni, normál, közép, rövid. Pl: Stratocaster, PRS, Les Paul...
2020. nov. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Két fontos dolog van gitárválasztásnál, egyrészt hogy neked mennyire kényelmes, nem csak a nyak, de a gitár súlya is, a test kialakítása, a másik meg az, hogy milyen zenét akarsz játszani.


Na most az Epiphone SG majdnem minden szempontból teljesen más világ, mint a Bullet Strat.

Kicsivel könnyebb, a nyak rövidebb, a test teljesen más, ami nem csak kinézetben jelent különbséget, de abban is, hogy a pengető kezeddel hogyan férsz hozzá a húrokhoz.


Na meg az egyik single coil pickup-os, a másik humbucker-es.


Nyilvánvalóan single coil gitárokkal nem érdemes agyontorzított brutálmetált játszani, humbucker-es gitárral meg nem cseng, csilingel annyira szépen a hang, tehát nem annyira jó country, blues, hasonló dolgokra.

2020. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Semmilyet, egy jobb féle sqiert duncan szedőkkel.
2020. dec. 19. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Semmilyet, egy jobb féle sqiert duncan szedőkkel."


még egy szavazat erre

2020. dec. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Semmilyet, egy jobb féle sqiert duncan szedőkkel."

Fent említett elképzelést nevezzük autónál, gazdasági totálkárnak. Megvenni egy kezdő gitárt és beletenni az áráért hangszedőt melyik univerzumban logikus lépés? Olyan hangszert kell venni, ami úgy jó, ahogy van. A hangszedő cserélgetéstől nem fog úgy szólni egy ötvenezres gitár, mintha azok a szedők a prémium, vagy akár a standard tesójában lennének. Ki van próbálva, kár felesleges köröket futni, más hibáit figyelmen kívül hagyva, újabb sajátokat kreálni.

2020. dec. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Azért egy jobb féle squier 100ezer fölött van árban. És elég jó gitárok azok ahhoz, hogy akár egy életet le lehessen élni velük. A hangszedők cserélgetése, meg alap zenész körökben, mindenféle szinten. Csomószor van h egy tök jó gitárt árulnak, pont úgy néz ki ahogy akarom stbstb, még jól is szól, de én akkor is kicserélném legalább a hídi hangszedőt arra, amit a legszívesebben használok.


Az autókat meg baromság idehozni, mert ott azért több pénzről van szó. Ha veszel 1 hangszedőt mondjuk a hídra, akkor az 30-40 ezer. És akkor nem kell megvenni 5 hónap múlva újra, mert elromlik. Még ha halálosan csóró valaki, akkor sem 40 ezer forinton fog múlni az élete. Én pl 9 évesen kaptam egy olcsó elektromos gitárt, 15 évesen kicseréltettem a hangszedőit SD-re, és most 26 évesen vettem egy másikat, amibe szintén vettem ugyan olyanokat, mint amilyenek a régibe vannak. Amit kiszedtem belőle azt meg majd elajándékozom, vagy nemtudom...


Ha egy gitárt be lehet állítani megfelelően, akkor az nem gagyi.

2020. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#15 De úgy fog szólni, ha nem még jobban. Nyilván nem egy rossz évjáratú tuningolt squierről beszélünk de akkor is. Ugyanakkor volt a kezemben standard 2004-es új Mex és Usa fender is amit négybalkezes részeg gyerekek szerelhettek össze annyira sz@rul nézett ki, egy csavart sem sikerült nekik egyenesen behajtani és sorjás is volt a fogólap éle csak hangban és húrláb használhatóságban volt jobb egy bulletnél és éppen csak az Alnico szedői miatt.
2021. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Mojjo ***** válasza:
@17: Főleg, hogy a 2004-es mexikói fenderekben kerámia szedők vannak...
2021. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 Az lehet és talán az volt benne az egyetlen pozitívum, egyéb esetben egy péntek délutáni bullet kategória lehetett volna.
2022. jún. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!