Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a gfriend-rő...

Mi a véleményetek a gfriend-ről most hogy a bighithez csatlakozott?

Figyelt kérdés

Akit zavart hogy bts komment alá ment nos itt van egy kérdés de engem nem zavar ha valaki átmegy bts-re 😅 szive joga...

Én pl nagyon csalódtam bennük nem voltam nagy fan de követtem őket mert mások voltak tartották a szintet mint zenészek és nem váltak media lotyokká egészen mostanáig...

Az új Mv és album csak a mell mutogatasrol szól ráadásul olyan izelstelenul! De már a song of sirennél kezdtek a koncerteken és zene műsorokon elég sokat mutatni! De a mostaninál meg már minden egyes alkalommal valamelyik ha nem mindegyiknek nagyon kint van! Ráadásul már nem csak műsorokban hanem fotozasokon és mindenhol...! Nagyon undorítóak lettek mert éveken át azt hangoztatták hogy ők nem fogjak ezt csinálni mind a lányok mind a vezetőség! Ehhez képest alig bírtak ki 4 évet... (de már előtte is volt ruha baki de az inkabb a stylist hibája...)

Meg ott az egyik csapat tag is aki a legvisszafogotabb szegyenlosebb volt ehhez képest az instaja olyan mintha insta lotyo lenne... meg hát ő veszi fel a legdurvább ruhákat is... de a személyisége meg total más amitől egy nagyon visszataszító élmény tükröződik vissza... (kb kepzeljetek el egy full dedos lányt akinek a mentalitása teljesen kislanyos de közben úgy mutatkozik mint egy prostituált...)

Nagyon érződik hogy a bighit tehet róla a bighit ceo “bátorította őket az új stílusra” mondtak egyik interjúban... ehhez képest a fanokat azzal nyugtatja hogy teljesen ők döntöttek erről... ez is nagyon szánalmas és visszataszító hogy ennyire el akarjak torzítani a valóságot...!

Azt nem tom hogy ők mennyire is akarjak ezt mennyire is kényszer helyzetben vannak avagy befolyásolva... de nyilván nem az ő íz világuk csak hát senior alapú ország... mindenesetre nagyon túl lépték a határt ettől a ponttól nagyon felesleges vissza menni mert tényleg szinte mindenüket feltárták már sokkal durvábban mint a blackpink vagy twice és a mamamoo... ennél jobban már csak hyuuna van...!

Érződik az eladásaikon is hogy most tullottek mert fele annyi eladás van mint amennyi van már 2 éve nekik...!

A megnyert díjakról meg nem is beszélek azert aki nézi a zenei műsorokat az szerintem mindig látta a gfriendet hogy mennyit is nyert! Volt hogy zsinórban hétig nyertek és tényleg minden szamukkal nagyon sokat nyertek de amióta bighitnel vannak azóta nagyon gyengén teljesítenek meg is van az oka...

És az a durva hogy vissza fognak térni mert a vezetőség be lássa hogy ezzel csak a saját pénzüket pazarolják mert a gfriend ezzel nem tud sikeres lenni...! Csak hát már ekkor a lányok teljes becsületet tisztességét jó hírét mentális önértékelését kinyirtak örökre...!



#BTS #BigHit #K-kpop
2020. nov. 20. 23:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de tudsz bármit is ténylegesen a lányok 2020-as tevékenységeikről? Hogy a daloknak lényegében mi az üzenete vagy mit akar közvetíteni? Mert ha nem, az sem baj, nem lehet mindenki a banda rajongója, csak akkor ne akarjuk ennyivel leírni őket.


Az Apple sokkal inkább érettebb/nőiesebb koncepció, mintsem "szexi". A dalban bár van szexuális töltet, az is egy teljesen elfogadható módon és az a célja, hogy elfogadtassa velünk a vágyainkat. A visszatérés sem a magamutogatásról szólt és a 2019-es outfitek-hez képest az 'Apple' ruhák lenyűgözőek voltak, amiken konkrétan bokáig ért a szoknya. Igaz, volt benne felvágás, de ismét egy ilyen dalhoz és koncepcióhoz tényleg nem adhatnak rájuk a melegítőt. Mellmutogatás? Mutattak ennyit az MGT erában is, ártatlan koncepcióval és rövidebb szoknyákkal. Ha a koncept ártatlan és nem valami felnőttesebb téma, akkor azzal nincs pobléma? Nem mellesleg a lányok debüt dalánál is olyan rövid volt a szoknya, amiből simán ki lenne a fenekük.


A MAGO arról szól, hogy ne várj senkire se és a neki szánt szeretetet fordítsd magadra, ebben aztán tényleg túlteng a szexualitás. Magunkat elfogadni és nem törődni mások véleményével tényleg nagyon kirívó téma. A stage outfitek? Sok fellépésen trapéznadrág volt rajtuk, mivel diszkó koncepcióban mozogtak, a többi fellépésen is max a szoknya volt rövid és volt rajtuk dzseki a felső felett, sőt az esetek 90 %-ában hosszú ujjúban léptek fel. Ha Yuju rúdtáncára gondolsz, akkor konkrétan őt utálod egy hobbija miatt, amit ő maga választott... Ráadásul egy nagyon sztereotíp módon, mivel a rúdtánc nem egyelő a sztrippőrséggel. Az hogy ő rúdtáncol, ez legyen az ő döntése.


"Ehhez képest alig bírtak ki 4 évet..." Tisztában vagy vele, hogy idén kezdik a 7. évük az iparban? Ergo a debüt utáni 6. évben váltottak. A tagok és a CEO azt hangoztatta, hogy az elkövetkezendő 3 évben, mert a lányok fiatalok hozzá, és ezt teljesen jogosan be is tartották. Ehhez képest 5 és fél év után váltottak egy elegáns, érett koncepcióra, mivel hogy a koncepció még mindig nem szexi.


"aki a legvisszafogotabb szegyenlosebb volt" nem pontosan tudom, kire gondolsz, nekem ebből Umji ugrik be, aki nem szégyenlős volt, hanem lelkileg annyira agyon volt terrorizálva, hogy nem merte mutatni az arcát és a két fogalom között van különbség... Ő egy híresség, aki azért választotta ezt a hivatást, mert nem fél a középpontban lenni. Emellett pedig egy előadó és itt térnék ki egy olyan témára, amit nagyon sokan elfelejtenek. Nem ítélhetsz el egy előadót csak az alapján, amit a színpadon látsz tőle. Az nem ő. Ő csak előad valamit. A munkájának az a lényege, hogy képes átadni valamit, amivel én vagy te éppen több leszel. Az egész kpop-nak egy része mindig is színjáték lesz.

A lányok többször elmondták, hogy szeretnének új dolgokat kipróbálni, és nem maradni tovább az ártatlan koncepciónál, szeretnének valami mást/menőbbet kipróbálni, mint amilyen a Fever is volt. Többször említették, hogy nyitottak az új dolgokra és a változásra.


"Nem az ő ízviláguk?" Hm... Nem tudom, azt tudod-e, hogy a Walpurgis Night album egyik verziójához, a lányok dönthettek a fotósorozat témájáról...


Könyörgöm ne hasonlítgassuk őket a Blackpink-hez vagy a Twice-hoz. Semmi értelme, teljesen eltérnek mind koncepcióban, mind hangzásvilágban... Az pedig hogy azt állítod lassan Hyunát érik utol értelmetlen és semmi valóság alapja nincs. Ez már felesleges túlzás..

Hyuna koncepciója az egyik legszélsőségesebb példa az iparban, de rá ugyanúgy vonatkozik, hogy a személyisége neki is teljesen más -ismétlem: nem ítélheted el az alapján, amit a színpadon látsz tőle, mert az valójában nem ő-. A lányok nem twerkelni álltak fel a színpadra hanem egy elegáns, érett koncepcióval.


Eladások? Az első hetes eladásoknál a Song of the Sirens tartja a rekordot. Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy volt koncertjük a lányoknak (online), volt minden Memoria és CB után merch, fotókönyv és a legutolsó albumuk teljes album volt, ami drágább is. A világjárvány miatt pedig sokan elvesztik munkahelyüket vagy nem dolgozhatnak; elesnek a bevételtől, nem engedhetnek meg annyit, mint azelőtt –főleg hogy ezelőtt évi 2 visszatérés volt-.


Díjak... Általánosítasz... Love Whisper 4 díj - Apple 3 díj... Mago, Summer Rain 2 díj, Sunny Summer, Me gustas Tu, Glass Bead 0 díj...Mégis az MGT a Mago és a Love Whisper simán besorolható a legikonikusabb dalaik közzé. What's the point then?


Nem releváns, hogy felnőttek? Neked lehet nem, de igenis számít, hogy valaki 24 évesen vált érettebb koncepcióra, mint mikor alapból 16-17 évesen ezzel debütál. Ráadásul egy olyan iparban, ahol tömegszám jelennek meg újabb és újabb bandák, ezért muszáj kísérletezni a hangzásokkal, hogy az előadó releváns maradjon. Ha valakit, akkor pedig őket még 2019-ben is azzal b*szogatták, hogy minden egyes daluk totál ugyanolyan. Felnőtt nők, és nem mutattak semmi olyat, amit eddig ne láttunk volna... Nem szeretem, mikor az emberek azért hisztiznek, hogy "régi gfriend" "ezek már nem ők" "túl drasztikus a változás".


A lányok szerződése rendesen 7 évre szólt, tehár idén 2021-ben jár le (mivel 2014-ben debütáltak volna), nem volt biztos a siker, ez igaz, mert nugu banda voltak.

Zeneileg csúsztak le? Mielőtt ebbe belemennék; én is csalódtam az Apple-ben zeneileg, mert nekem hiányzik belőle valami, de a bside-ok vagy az évben a másik 2 kiadás... A Walpurgis egy ritka jó album lett és más bandák albumait is rendszeresen hallgatom. Ha komolyan vesszük a zenész témát, akkor egészen 2020-ig nem is voltak zenészek, mivel ténylegesen dalokat, csak akkor kezdtek el írni.


Nem kell egyetértenünk, nem tetszhet mindenkinek minden, de ne csak egy oldalról és ne csak ennyire felszínesen nézzük a dolgokat. Nem minden fekete fehér. Remélem azért átgondolod majd még egyszer ezt az "átmentek q*rvába dolgot".

2021. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

csak 1 valami a zenész és az író teljesen két külön dolog!

aki tud zenét írni az nem azt jelenti hogy el is tudja játszani és fordítva is igaz! ezt jó lenne észrevenni mert teljesen más adottságok kellenek hozzá!

és kösz nem gondolom át

ahogy mondtam nem releváns! 4 éve felnőttek! 4 éve nem 16-17 évesek voltak hanem a legfiatalabb tag is 18 volt a legidősebb meg 21... (igazi évben!) valamint a felnövés nem egy hirtelen dolog ami az ellaposodáskor következik mert a producerek már nem tudnak mit kitalálni...

de a te hasonlatoddal sem "zenészek" mert több mint a felét nem is ők írták csak egy kisebb részt még dolgozott másik 3-4 producer...

az hogy bele írnak 1-1 sort vagy a dal 10%-át akkor az mi is? ezzel csak cáfoltam a te meglátásodat a zenészt illetően...

hozzáteszem még mindig a zenész nem akkor lesz az ha zenét ír ahhoz teljesen más képességek kellenek! és megint más ha csak szöveget tudsz írni vagy pedig dallamot is szerkeszteni és megint más ha elő is tudod adni ezekhez mind más és más tehetség kell

a legtöbb világhírű énekes sem maga írja a zenéit de még is le vernek bárkit a hangjukkal... akkor ők sem zenészek?

de mindegy a kérdést is le fogom venni mert ebből csak vita lesz

neked van egy teljesen más akár szélsőséges meglátásod nekem is van

te neked az sem sok ha tangában táncikálnak

nekem zavaró...

az meg teljesen jogos hogy ugyan annyi bőrt cicit feneket mutatnak mint a bp vagy twice...

2021. jan. 5. 18:11
 13/17 A kérdező kommentje:

megjegyzem a nagy érett nők concept csak egy akkora nagy kamu ha nézed őket láthatód mennyire is felnőttek érettek... gumi csúzlis pisztolyt vesznek és azzal szórakoznak otthon...

és az is érdekes hogy egyből bighitnél a szeresd önmagad stb concepttel állnak elő... a bighit sajna nem tud kitalálni semmi újat igaz a mago mint zene sokkal jobb az apple csalódás de még mindig a stage outfitekkel volt a probléma amikor sok tagnál szinte minden kint volt a mellbimbot kivéve... szerintem ez már bő tulzás mikor közben meg olyan ruhákat hordanak amik teljesen takarnak... azért be lehet látni hogy mennyire is befolyásolja őket a bighit már

és 5 éven keresztül hangoztatták ők bizony nem nyulnak a szexuális koncepthez mert ők túl tudják élni anélkül is...

hát igen (lényegében ezzel van a probléma amit te nem akarsz figyelembe venni és nem is fogsz)

visszatérve bighit és conept.. kb semennyire sem erőltették meg magukat teljesen ugyan azt a conceptet és dolgokat mondják mint a bts

elfogadás mások véleménye nem számít közben meg az egész létükek mások véleménye folyásolja be...


ahogy mondtam este törlöm a kérdést mert csak felesleges vita lesz ebből

szélsőséges vagy én is

neked a zene a félmeztelenség és az írás tudás

nekem az amikor nem a magamutogatásról szol az egész hanem az énekről és táncról... ennyi

2021. jan. 5. 18:19
 14/17 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!:) csak 1 valami: az író az, aki könyveket ír (rád is férne néhány, mert elég gyér a szókincsed) tudod, zenét nem írunk, hanem komponálunk, tehát nem áll meg ott a folyamat, hogy megírjuk a dalszöveget, ahhoz még kell a dallam, a hangok a minden, ez hozzátartozik a zenész szakmájához. szóval de, ahhoz hogy RENDES dalszöveget írj (és ne egy kis versikét, amit bárki felolvashat) zenésznek kell lenned és elő kell tudnod adni

"az hogy bele írnak 1-1 sort vagy a dal 10%-át akkor az mi is? ezzel csak cáfoltam a te meglátásodat a zenészt illetően..." te hallod, beképzeled a dolgokat? neked ez honnan jött? milyen tényekkel tudod ezt alátámasztani? ez kérlek szépen rágalmazás és csak szólok, hogy komolyabb esetben perelhetnek is érte.

"igazi évben" szóval hogy nemzetközi évben lol, a koreai év neked nem igazi év? akkor az mi? játék év?

"a felnövés nem egy hirtelen dolog" hát barátom előtted még jó hosszú út áll

"a legtöbb világhírű énekes sem maga írja a zenéit de még is le vernek bárkit a hangjukkal... akkor ők sem zenészek?" nem, nem azok. énekes, ahogy te is mondtad...

leveszed a kérdést? csak az egyetértés tetszik, mi? pedig ilyen szélsőséges véleménnyel ne várj sok mindent.

"te neked az sem sok ha tangában táncikálnak" ne forgasd ki más szavait, nem áll jól;)

"nekem zavaró..." akkor minek vagy még itt? minek nézed őket? alexa play obsession by exo. minek jösz fel ide vagy akárhova háborogni, mint egy megkeseredett vénember? mert ez már nem vélemény, hanem háborgás és sértegetés...

"az meg teljesen jogos hogy ugyan annyi bőrt cicit feneket mutatnak mint a bp vagy twice..." nanana az előbb még több volt, most már ugyanannyi?

"megjegyzem a nagy érett nők concept csak egy akkora nagy kamu ha nézed őket láthatód mennyire is felnőttek érettek... gumi csúzlis pisztolyt vesznek és azzal szórakoznak otthon..." wow igen, megtapsoljalak? a koncepció egy nagy kamu, egy téma, amiben belül kiállnak a színpadra és előadják a táncot, megcsinálják az mv-t, te jó ég, még jó hogy nincs köze a valósághoz...

egyébként meg ne tegyünk már úgy, mint nem maradna minden ember gyerek a szíve mélyén...

"és az is érdekes hogy egyből bighitnél a szeresd önmagad stb concepttel állnak elő..." te hol voltál az elmúlt fél évben? Crossroads? dereng valami? kérlek mutasd meg, hogy hol volt ott a love yourself koncepció

"visszatérve bighit és conept.. kb semennyire sem erőltették meg magukat teljesen ugyan azt a conceptet és dolgokat mondják mint a bts" inkább te nem erőltetted meg magad, hogy utána nézz a dolgoknak. még a 2 love yourself koncepció is ég és föld. a bts azt adja át, hogy szeresd magadat a sebeid és gyengeségeid ellenére is, míg a gfriend azt, hogy magadra fordítsd az idődet és ne másra... úgy látom nagyon nehezen megy neked az értelmezés (és a gondolkodás)

"neked a zene a félmeztelenség és az írás tudás" írástudás az neked is kéne barátom;)

"nekem az amikor nem a magamutogatásról szol az egész hanem az énekről és táncról... ennyi" lol, ha az ének és a tánc a lényeg, akkor minek kötsz bele a kinézetükbe? mellesleg elmondom neked; a tánc lényege a magamutogatás. szerintem is a zene a lényeg, épp ezért nem nézem, hogy hogy néz ki vagy milyen ruhát visel az, aki előadja... nagyon nagy nálad ez a kettős mérce, az értelmetlen gondolataid és érveid mellett nagyon nehéz vitatkozni, mert nem látom az összefüggéseket, azért gondolkozol is mielőtt elkezded csapkodni a billentyűzetet vagy ilyenkor jön minden?

excuse me, you dropped this. your brain;)

2021. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
illetve a tánc lényege is az, hogy megmutatom magam (előző voltam)
2021. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Atya világ... Úgy látom nagyon nem jött át mit akartam mondani, ráadásul olyan dologba kötöttél bele (hibásan), ami nem a lényege volt a véleményemnek... Talán ahelyett, hogy becsukod a szemed, mikor valaki nem ért veled egyet, adsz esélyt annak, hogy minden történetnek 2 oldala van, sokkal hasznosabb lenne...

Igazán köszönöm, hogy eldöntötted helyettem, hogy nekem mi zene, meg mi sem. A kinézetüket ecseteltem, mert a kinézetüket hoztad fel... Attól, hogy az elegáns Apple outfittek nekem kifejezetten tetszettek, nem jelenti azt, hogy az is tetszene, ha a lányok ténylegesen tangában táncolnának... Mindenesetre örülnék, ha nem forgatnád ki a szavaim...

Nem hozok fel több érvet, mert előzőekre se tudtál mit mondani, csak próbáltál engem lemínősíteni és veszekedést kezdeményezni.. (a vitának lehet értelme, a veszekedésnek nem és céljük, lemenetelük is más)

Kedves 14. Köszönöm, hogy úgymond kiálltál mellettem, de nem biztos megérte, az erő és az energia, mikor ő sem fog erőt és energiát fektetni a válaszba...

Köszönöm ezt a tartalmas nézőpontváltást, nem feltétlen lettem gazdagabb tőle...

2021. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jézusom, már megint ez a téma, kezdem már unni, hogy mindig valamelyik lánycsapatot szapulod, kedves Kérdező.
2021. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!