Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen kezdő gitárt érdemes...

Milyen kezdő gitárt érdemes vennem?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni gitározni, és érdekelne mit ajánlotok hozzá?

Milyen hangszert érdemes venni 2021ben olyan 20.000 környékén/ melyek a jobb márkák ebben a kategóriában?(185cm magas vagyok ha ez számít) Meg gondoltam veszek még mellé egy „hangoló műszert”. Ez szerintetek elég, vagy még más is kéne?

Illetve a húrok milyen könnyen szakadnak? Eddig egyszer volt gitár a kezemben, de az masszívnak tűnt. Érdemes rögtön póthúrokat is venni?



2021. jan. 27. 10:08
1 2
 1/20 Mojjo ***** válasza:

Hát, ha csak nem hagytál le egy nullát az összeg végéről, akkor a "jobb márkák" meg az "érdemes venni" kifejezések nem nagyon használhatóak itt.

Egy nagyon abszolút minimum 40-50 ezerrel érdemes számolni, ha akusztikussal akarsz kezdeni, és jelentősen többel, ha elektromossal.

2021. jan. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Hali. Én 2 hónapja kezdtem el gitározni, és azt gondolom, tudok írni a benyomásaimról.

A mai világban full fölösleges, felmész play áruházba, Guitar Tone appot leszeded, ami egyrészt ingyenes, másrészt sokkal egyszerűbb használni, mint egy hangológépet. (de ez csak saját vélemény)

Gitárból meg érdemes megcélozni egy 40000-es kategóriát. Mindenképp, szívből javaslom neked, hogy gyűjts még hozzá. Több ok miatt is.

Egyrészt, ha neadjisten' nem válna be gitár valamiért, könnyebben el lehet adni egy jó középkategóriás gitárt. Másrészt, hamarabb visz előre, nagyobb sikerélményt ad egy jobb, középkategóriás gitár. Az első gitár, azt gondolom, szentimentális okos miatt is fontos.

Márkákba én nagyon beleástam magam és a sokak által ajánlott Cort Ad810-re esett a választás, amivel egyébként maximálisan meg vagyok elégedve és nagyon szeretem.

Még egy dolog. Már most érdemes elképzelned magad a jövőben, stílus, zene irányában. Nem kell pontosan meghatároznod, csak érdemes egy irányt kitűzni. A köv. ok miatt.

Mégpedig, hogy nylonhúros vagy fémhúros gitár felé húz a szíved. A nylonhúros nem vágja annyira az ujjaid, könnyebb lefogni, míg a fémhúrosnak kicsit erőteljesebb hangzása van, picit vágja az ujjad -kb az első két hétben. Mindenképp nézz videót a kettőről, hogy milyen hangzása van. Ha a későbbiekben elképzelsz a kezedben elektromos gitárt, mindenképp fémhúrosat ajánlok. Ill. érdemes még gitártanfolyamon is elgondolkodni, én Számadó Csabához (gitaroznijo.hu) iratkoztam be és maximálisan elégedett vagyok, de erről privátban mesélek tovább.

Összességében remélem, hogy a haladó gitárosok nem fognak leszólni, én ezekben tudok neked segíteni. :D

2021. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Waff ***** válasza:

Még 1 pont a hangoló appoknak, precizebb, meg általában metronóm is van az alkalmazásban, ami jól jön majd a gyakorlásokhoz...és ingyenes is.

Én is azt mondom hogy tegyél még pár ezer forintot ahhoz a huszashoz és vegyél akár használtan egy Fender, Cort vagy Epiphone márkájú, belépő szintű akusztikusat. Egy húrkészlet sosem árt pluszban, tartaléknak.

Ezeketha gondolid nézd meg:

Fender CD 60

Epiphone DR1

Cort AD 810

2021. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont inkább a hangólóra szavak, 1-2 ezres tétel viszont számomra mindig az volt a precízebb és pontosabb.(telefonos app-t is használtam, többfélét, de bőven kellett még utána korrigáljak)

Egy puhatokot érdemes venni utazáshoz.

Előtte javaslom hogy döntsd el mit szeretnél játszani, amennyiben klasszikus zenét akkor nejlon húrost vegyél, ha balladákat szeretnél illetve olyan zenéket ahol telt hangzás szükséges akkor akusztikus, amennyiben egy sokoldalú gitárt szeretnél elektromos gitár de ez nyilván drágább is.

Cort Ad810 +1, illetve a CD60 is nagyon jó akusztikus gitár.

Nejlon húrosból nem vagyok otthon, elektromosból annál inkább.

Kezdetnek SuperST-t mondanám mert eleinte azzal is sokfélét lehet játszani, kipróbálni, elég univerzális. Használtan Yahama Pacifica 112 vagy Cort KX5-t, de feltétlen kérj meg valakit hogy menjen veled kipróbálni hogy milyen állapotban van.

Az biztos hogy legalább 40-50 ezres tétel minimum + a kiegészítők, elektromos gitár esetén gitárkombó stb.

Pengetőből vegyél többfélét és próbálgass, eleinte érdemes vastagabbat hogy szokjad magát a pengetést.(idővel a vékonyabbak előnyösebbek lesznek bizonyos műfajokban)

2021. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Gyerekek, a forintárfolyam a béka segge alatt, 20 ezerért a büdös életben nem kaptok ma használható gitárt, de még 40ért se.

40ért kapsz egy tüzifát, 60 körül talán már vannak használhatóak.

2021. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Mojjo ***** válasza:
100%
@5: 40 körül indulnak jelenleg a már használható, de még full rétegelt fából készült akusztikusok. Én sem vagyok oda értük, a fedlap legyen tömör, de ha nagyon nem meg, akkor ezekkel a rétegelt hangszerekkel el lehet lenni és elkezdeni tanulni. Aztán majd úgyis jön jobb, ha valakit beszippant a gitározás :)
2021. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
13%

2-nek: jó látni, hogy a kéthónapos csecsemő hozott pár egész jó döntést, ami vállalhatóan osztható. A hangoló nem stimmel, mert tessék megtanulni fülre hangolni, valamint venni egy csíptetőset. A nylon, illetve fém húros összehasonlítás sem stímmel, mert aki nylon húrost vesz, van fogalma a témáról, hiszen klasszikus elképzelései vannak, ami mögött nem Ő áll egyedül, mint egy levizelt tábortűz a buli után.


A többit megírták: szar Ft árfolyam, nullákkal zsonglőrködés, menő márkák, hatvanezer, stb. Volt egy tanítványom, még a pándémia előtt, jött egy rémes gitárral. Olyan hansgzer volt, amiről nem is hittem, hogy ma még létezik. Több volt, mint játszhatatlan. Még azt is eladta-jelzem nem értettem egyet vele, hogy ezt a zombi gitárt bárkire testálja-negyvenezerért. Hogyan lenne lehetséges, akkor húszért venni bármit, ami leszámítva indián totemoszlopi pozícióját, bármire jó lehet. Még a tábortűzre sem dobjuk rá, mert festett, lakkozott, mérgező a füstje.


Kérdező: nézz YouTube videókat-Számadó Csaba szuper slowman-olvass a témában. [link]


Igazából lehet látni, hogy a kérdés felvetése nem komoly, mert egy csöppet sem néztél a téma után. Szerintem inkább valami más hobbit találj magadnak. Nézd a kettest! Így kell gitárossá válni. Csak szerelemből, elvakult odaadással lehet!

2021. jan. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Waff ***** válasza:
100%
7@: hát te valami ritka megkeseredett ember lehetsz, jobbulást kívánok neked és lelki békét.
2021. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
13%

8@nak a legkevesebb szeretettel: Te magadon gyakorold a vallásos jóindulatot, ne rajtam!


Szerinted aki beír egy ilyen kérdést, miféle motivációval bír?


2@-es válaszadó, aki igazi segítséget érdemel, mert érdeklődik, nem a levegőbe lövöldöz kérdéseket, önállóan is megtesz magáért mindent, ami lehetséges.


Te is megtetted magadért, amire képes vagy. Talán önmagad lelkibékéje miatt kellene aggódnod!

2021. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mojjo ***** válasza:
100%
@9: Az a szomorú, hogy ilyen mentalitással még tanítasz is...
2021. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!