Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik Fender Squier Bullet...

Melyik Fender Squier Bullet Stratot válasszam?

Figyelt kérdés
Abszolút kezdőként szeretnék beruházni egy elektromos gitárra, nincs pénzem drágábbra, ezért a Fender Squier Bullet Stratocastert néztem ki, viszont nem tudom, hogy mit jelent a nevében a "HT IL" vagy a "HSS" kifejezés, így nem igazán tudom eldönteni, hogy majd melyiket válasszam. Nézzétek el nekem a tudatlanságomat, nem vagyok otthon (még!) a témában, és remélem, hogy valaki, aki ért hozzá, elmagyarázza, hogy mi a különbség! :) Köszönöm előre is!

#zene #kezdő #hangszer #elektromos gitár #Fender Squier Bullet Stratocaster
2021. jan. 30. 14:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Egyiket sem
2021. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A HSS azt jelenti, humbucker-single-single, és a pickupok típusát jelöli. De én is azt javaslom hogy szánj rá időt és ha már Squier, inkább vadássz le használtan egy Standardet. Ha mázlid van, nem kerül többe mint egy új Bullet és szinte biztos hogy jobb minőséget kapsz.
2021. jan. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
ennyire rosszak? :(
2021. jan. 30. 21:56
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A Squiernél is vannak fokozatok, a Bullet a belépő kategória, utána jön az Affinity, a Standard és talán a csúcs most a Classic Vibe. Nem biztos hogy rossz, de minél olcsóbb a széria, annál kisebb gondot fordít a gyártó a minőségellenőrzésre, így nagyobb eséllyel fogsz ki problémás darabot, mint egy felső modell esetén.

Ezért fontos, hogy alaposan nézd át azt a gitárt, amelyiket el akarod vinni, a lehetőségekhez képest nyúzd, próbáld ki minden funkcióját, ellenőrizd a bundozást, a potikat.

2021. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem okvetlen az a probléma, hogy a legolcsóbb modelleket kevésbé ellenőrzik. Hanem ugyan az, mint amikor bármit/akármit veszel, ami egy azonos funkciót teljesít, egyazon márkanév alatt. Mondjuk kávédaráló. A gyártónak érdeke, hogy kiszolgálja a kisebb pénzű ügyfeleket és azokat is, akik egy magasabb minőség-szerteágazóbb szolgáltatás-reményében hajlandóak többet fizetni a termékért.


Rizikós belépő szintű hangszer legolcsóbb tagját megvenni. Nem azért, mert a gyártó direkt használhatatlant produkál ebben az árfekvésben, hanem azért, mert a használhatóság ebben az esetben kellene, hogy boldogítsa a tulajdonost. Ahogy fenti hozzászóló is írta, érdemesebb körülnézni a témában, mielőtt vásárolsz.


Ha már kiderül, hogy új hangszert vennél mindenképp és szeretnéd a legkevesebbet költeni rá, ezt javaslom: [link]


Ettől használtan sem veszel jobbat olcsóbban, főleg, ha arra is gondolunk, hogy ez is egy használati tárgy, ami a működtetése közben ugyanúgy kopik, mint egy markoló.


HSS azt jelenti, hogy a húrláb felöli hangszedő dupla, míg a másik kettő szimpla tekercses. A dupla tekercsra azért van szükség, hogy amikor csak az a hangszedő állás van használatban, zajtalan legyen a gitár és kiszolgálja a vaskosabb hangot, ami egy esetlegesen hozzákapcsolt torzítót hajt.


Olvasd el ezt is: [link]


[link]


Nem kell szabadkoznod, jó volt a kérdés, legyen örömöd a zenélésben :)

2021. jan. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zörög egyik bundnál sem akkot jó az. Én is ilyenen kezdtem, hibátlanul be lehetett állítani alacsonyra a húrokat, és még ma is használom.
2021. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Esetleg ezek közül valamelyik jobb ötlet lenne?

[link]


[link]

2021. jan. 31. 14:31
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mind 2 jó lehet. Nekem a yamaha kevésbé tetszik. Én a squiert venném, és a hídnál lévő pickupot kicserélném egy singlesizehumbuckerre. 25-30 ezeért már jót lehet kapni. Vagy használtan gondolom van olcsóbban is. Sztem az ilyen pici humbuckereknek van a legjobb hangjuk.
2021. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem JB Jr van, de amikor én vettem akkor még sokkal olcsóbb volt mint most. Használtan kéne vmi hasonlót venni sokkal olcsóbban.
2021. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

[link]

és ő? :)

2021. jan. 31. 19:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!