Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az emberek mitől rajonganak...

Az emberek mitől rajonganak annyira a Guns 'N' Roses-ért?

Figyelt kérdés

Egy tök átlag amerikai rockegyüttes, ráadásul annak is a legalja. Nulla énekhang, nulla gitárszóló, tök monoton zene, semmi megújulás.

Erre?

Valósággal istenítik, úgy állítják be, mintha kiemelkedtek volna a többiek közül. A lemezeiket végig nyomják és tök nagy dobra verik, hogy 100 millió lemezük jelent meg. (miközben más együtteseknek akár 500 millió-egy milliárd lemezük jelent meg!)

De akkor miért nyomták fel ennyire az egész együttest?

A normális válaszokat előre is megköszönöm!



2021. febr. 6. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom savanyú a szőlő mert a kedvenc hetedosztályú magyar bandádat senki se hallgatja.. :D


Amúgy nem rajongok. 14 évesen tényleg rajongtam, szarrááztam a koncerten is anno, rongyosra hallgattam a kazettáimat azt a 4 darabot tőlük... a rajongásnak nem feltétlen vannak racionális okai, vagy bejön vagy nem. Nekem akkoriban nagyon bejött.. Az emberek százezrei miért hallgatnak lakodalmast? na ez ugyanolyan. :D


De amúgy a GnR '91 után már semmit sem tudott kezdeni magával. szétesett az egész. ott kellett volna befejezni.

2021. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert viszonylag könnyen befogadható zenét játszottak, ennyi az egész.

Nem kell ehhez mágia.

Nem mellesleg a fiatal Axl Rose azért tudott énekelni, elég csak végighallgatni a Appetite for Destruction albumot, nagyon jó hangterjedelme volt.

Slash-t bármennyire is ekézik hogy nem egy Buckehead, egy Stevei Vai vagy egy Petrucci, azért tudott jó szólókat írni és ami a legfontosabb hogy emlékezetes daltémákat tudott alkotni. Szóval mint zenész megállta a helyét.

Hozzáteszem én sem vagyok értük oda mert pl. dalszöveget nem nagyon tudtak írni de néha azért meghallgatók tőlük 1-2 albumot és azt kell mondjam hogy ők teljesen más zenét játszottak mint a kortársaik, több száz zenekar közül is fel lehet ismerni Slash szólóit ill. Axl hangját szóval szerintem ez volt az oka hogy ilyen népszerűvé vált.

2021. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#1.Azért szerintem a Chinese Democracy nagyon jó kitérő volt "tőlük".(bár inkább egy szóló album volt csak)

Érdemes meghallgatni úgy hogy nem vagy előítéletes, azért tud meglepetést okozni és iszonyat jó zenészek álltak Axl rendelkezésére.(bár csak vigyázott volna a hangjára kicsit jobban...)

2021. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 miért? az a lemez megjelent már? :D :D :D


Volt egyszer egy dal, valami amúgy jópofa bárányos reklámban, aztán lecserélték a zenét. az egyértelműen valami új GnR dal volt, de hogy milyen lemezről... Nem a sikerlemezekről az tuti.

2021. febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
32%
Még hogy monoton...igenis változatos a zenéjük, és tudtak újítani, ami hallatszik is a lemezeiken. Axlnek majdnem 6 oktávos hangja volt ami azért nem semmi, szerényebben fogalmazva. Elég szokatlan hogy egy olyan kemény banda több balladát is írt, megmutatták a másik oldalukat is. Az akkor ellaposodott glam rockba vissza vitték a hard rockot, különben miért emelték volna ki őket az amúgy elég menő klubbokból hogy aztán stadionokat töltsenek meg? Több zenekar, énekes is kiemelte tehetségüket és egyediségüket.500 millió lemez eladáshoz többet kellett volna kiadniuk csak sajnos szétmentek. Aztán jöttek a kétezres évek ahol már a CD volt a menő, de már az is ritka hisz minden fent van a neten. Akkor még igazi zene és és előadók voltak nem úgy mint manapság.
2021. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Ha ezt magyarázni kell, akkor nálad nagy bajok vannak, már ne a haragudj. Axl Rosenak hatalmas hangja (volt), a világ egyik legjobb énekese. Persze gondolom kedves siket és nagyothalló kérdező, lusta voltál utána nézni a dolgoknak, ahelyett inkább ide jöttél vetkőzni és kiröhögtetni magad. Ki lesz a következő célpont? Ah tudom is, te jobb vagy mint Freddie Mercury....csak rajtad kívül ezt senki sem hallja (szerencsénkre)
2021. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
*vergődni 😅 (nem vetkőzni!)
2021. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Waff ***** válasza:
100%
Mert jó zenészek akik jó zenéket írtak, mellesleg az előadásmódjuk is (főleg az Illusion-turné alatt) érdekes volt.
2021. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy akkor szerinted kinek van jó hangja.

Axl nagyon sok stílusban, mélységben, magassában énekelt azon a pár albumon.


Csak ezért nem rajonganak többen, mert ilyen kevés albumot csináltak.

Koncert zenészeknek abszolut menők voltak, besz.rás milyen koncerteket adtak.

Slash szólózhatott percekig ée engem az sem zavart, hogy olykot totálisan szét vannak esve, mert mindig tudtak valami újat mutatni élőben.


Én egyébként nem tartom valami sokra Freddy M.-t, nekem nem jön be és a hangja sem olyan változatos mint Axl-nek.


De... szerintem ezekkel a számokkal eleve van egy kis gubanc.

A Guns lett a mostani turnéjukkal a világ legsikeresebb turnéja.

Ezt a címet úgy tudta valameddig bitorolni, hogy Axl-nek már nincs meg a hangja és csak 3an vannak a régi tagok közül a bandában. Nekem egyébként bejön ahogy Izzy gitározik és ahogyan össze dolgozik Slash-el, illetve Steven Adler vagy Matt dobolása is hiányzik a bandában.

Stevent nem sokáig láthattuk a Gunsban, de ha követi valaki Stevent, akkor láthatja hogy nem kopott annyit mint Axl :D

És sokaknak hiányzik is a bandából, mert vele lenne kerek.

VAGY ÉPPEN Matt-el, aki szintén a Gunshoz nagyon illő stílusban játszik.


Nekem Matt az elején csak azért nem tetszett, mert "ellopta Steven helyét" :D

Gondoltam akkor.

És nem bírtam, de csak ezért :D


De amikor néztem vele a koncerteket, azt hogy más, de nem zavaróan és végülis illik a bandához, akkor váltottam egy kicsit erről a nézőpontról :D


Nekem eleve számít, ha valaki dobol nem veri szét a cintányért.

Matt nem ütötte fölöslegesen.

Míg ez a Mr.Frank...

Nagyon béna, nem jól viszi az ütemet, sokkal gyorsabb miatta a zene, amikor meg jönne egy gyors rész, az meg nem megy neki.

Egyáltalán nem illik bele a Guns-ba.

4tus-ról annyit, hogy az ő szólózása, hogy próbál gyorsan gitározni (minek??) szintén nem illik a Guns dallamos világához.

Teljesen más banda kellene neki.

Nem tudom, hogy mennyire versenyezik ő Slash-el, de Slash simán legitározza.

És ez nem a gyorsaságról szól, mert Slash is tud gyorsan nyomkodni (manapság egyre inkább, ez megint csak nem tetszik) de nem ez a Guns lényege, szerintem.


Szóval így tudtak lenni az elsők.

Viszont, itt jön a de.

Ed Sheeran...

Ki ez ? Mi ez ? Ez tényleg tetszik az embereknek ?

Ha Axl-nek be tudnak szólni a kinézetére (jogosan xD fiatal korában inkább csak irigykedésből :D :P) akkor ennek az Ed Sheeran-nek ne lehetne ?


Hogyan tudta ilyen hanggal megelőzni őket ?

Itt nem a Guns a lényeg, hogy megérdemlik e (úgy h Axl végig nyávogta a 3/4-ét) de hogy ez a Sheeran gyerek megelőzte őket ?


Elképesztő...

A Guns a korában más zenét jászott mint a többiek és mindenkinek tetszett.

Nézz meg hozzájuk hasonló bandákat (időben) hogy nekik mit sikerült elérni.

Ők akkor bizonyítottak, mások voltak és jók voltak.


Viszont ez az Ed, semennyire nem más akárki mástól.

Jobb hangja van mint Axl-nek ?

Vagy akár Freddy-nél ?

Vagy Ian Gillan-nél ?? :D


Hát nagyon nem :D


Lehet szidni, nem szeretni a Guns-t, de megkérdőjelezhetetlenül jók voltak (EGYÜTT) és nem hiába szeretik még ma is.


Ők több mint 30 éve nem merültek a feledésbe, még legalább ennyi idejük tuti hogy lesz.

A Deep Purple vagy a Led Zeppelin még régebbi bandák, ők sem fognak.


De ez az Ed Sheeran tuti nem lesz benne az emberek fejében 50 évig mint a Deep Purple.

2021. márc. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!