Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sima gitár vagy elektromos?

Sima gitár vagy elektromos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék megtanulni gitározni, abszolút semmit nem értek hozzá. Először használtat lenne jó ezért venni, hogy ha mégse tetszik annyira, ne dobjak ki százezreket az ablakon. Milyen egyéb költségei vannak a gitároknak? Mennyibe kerül egy húr, milyen gyakran kell cserélni, én is kitudnám-e, és mi mást kell még tudni? Tényleg semmit nem értek hozzá, úgyhogy valami "igénytelenebb" gitár lenne jó, de azért legyen normális. Melyiket javasoljátok, és miért? 11 évig zongoráztam, csak mindig is meg akartam tanulni ezt is.


19/L



2021. márc. 21. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/user/gitaroznijo

[link]

[link]


Legolcsóbb kezdés egy akusztikus hangszer. Nem kell más hozzá, csak maga a gitár és egy pengető.


Ez egy teljesen vállalható "elsőgitár": [link]

2021. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előzőhöz: ne vegyél használtat. Ebben az árkategóriában nem lehet "jóljárni".
2021. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

El kell döntened, hogy milyen típusú zenét fogsz játszani.

Sokan monják, hogy akusztikussal jó kezdeni, de aki rockot, metált (bármit ami elektromosra van írva eredetileg) szeretne játszani döntő többségben, az nehezebben foga az örömét lelni egy akusztikusban/klasszikusban.


Költségek: Hangszer (jelen esetben 50-100 eFt)

ha elektromos akkor

+ kábel 4000Ft

+erősítő 15 000-40 000, attól függ mennyit szeretnél rászánni


esetleg egy hangszerész általi beállítás (5- 15eFt) de akár nélküle is el lehet lenni csak nehezebb, vagy használtan vett hanszerre odafigyeltek stb.


hangoló 2000Ft (telefonra is letölthető ingyenes alkalmazás)


Tok ha szeretnéd hordozni 5000 - 15 000Ft de megteszi az elcsóbb is, főleg ha csak ritkán átugrasz vele valakihez


FOGYÓESZKÖZÖK


húr 2500-4500Ft/ 2-6 hó attól függ milyen a kezed, mennyit játszol, letrörlöd-e a gyakorlás végeztével.

húr példa: Ernie ball/d addario belépő szintű, kerzeletlen húr vagy egy nálam kitűnően bevállt elixir bevonatos szett, ami 2-3x tovább vírja a kezem pH-ját de 4000Ft+


Pengető: pár 100Ft, játéktól függ szintén, akusztikushoz a vékonyabb jó, elektromoshoz Jazz III-at használok ami gyors és precíz játékhoz kitűnő választás.

2021. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok, mennnyi szánnál rá az egészre?
2021. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha alapból úgy állsz hozzá hogy "lehet h mégse fog tetszeni" akkor nehéz dolgod lesz, mert a gitározás az elején elég szpás. Talán nem annyira mint ha hegedülni kezdenél.

Én emlékszem amikor kezdetem, akkor egy húrt is alig tudtam lefogni, de mégis csesztettem a gitárt több óráig minden nap, és így jött ki az, h pár hónap múlva már le tudtam fogni ezt-azt, de azét szrul szólt a dolog.

2021. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg az elektromos gitározástól. Sok csaj kezében látok mostanában ilyet szerencsére. Természetesen picit drágább beruházás mint egy akusztikus de több mindent ki tudsz hozni belőle. Kezdésnek inkább már egy affinity stratocaster-t tudnék javasolni (vannak csajos színben is) és valami Fender vagy Boss modellezős kis kombó erősítőt hozzá. A húr lesz a legolcsóbb alkatrész effelől nem kell aggódni. :-)
2021. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a részletes válaszaitokat! So
2021. márc. 22. 23:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Upsz az a So elírás, ez a smiley akart lenni 😊
2021. márc. 22. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!