Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a kedvenc kpop bandátok?

Melyik a kedvenc kpop bandátok?

Figyelt kérdés

Miért pont ő/ők?

Segített-e valamin keresztül menni?

Ki a kedvencetek? (bias)



2021. dec. 20. 10:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

SHINee


Az Ő zenéjükkel kezdődött minden. Még 2012ben hallottam először a Lucifert és a Ring Ding Dongot. Onnantól kezdve nem volt megállás. Rengeteg műsort megnéztem, amiben benne voltak, doramákat, amikben szerepeltek (mondjuk inkább csam Minho szerepelt), volt, hogy csak azért néztem meg egy sorozatot, mert a zenéjük szólt benne. Mikor 4 éve Jonghyun meghalt, valamiért nagyon megviselt. Emlékszem pont aznap volt a temetése, mikor a kislányom megszületett. Annyira megmaradt bennem az a pillanat, ahogy ott feküdtem a szülőágyon, a kislányom a mellkasomon, nevettünk, viccelődtünk a húgommal, aztán megemlítette, hogy aznap volt a temetés. Pont akkor jött be egy ápoló és megjegyezte, hogy milyen falfehér lettem, csak nincs valami baj? Azt hiszem, ezt már sosem fogom elfelejteni.


Egy ideig nem is tudtam hallgatni a zenéjüket, de aztán lassan lassan visszataláltam hozzájuk. És bár nem annyit, mint régen, de a mai napig hallgatom Őket.

2021. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%
Blackpink
2021. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

BTS a kedvenc bandám, barátnőm mutatott koreai együttes weekly idol videókat, és felfigyeltem V-re. Nem tudtam, hogy melyik bandához tartozott. De megmutatta a GOT7 fiúbandát, és azt nézegettem, de sose tudtam megtalálni azt a fiút, V-t a bandában.. (Nem tudtam akkor még megkülönböztetni az arcukat) Később a BTS-t is megnéztem, és akkor volt gyanús nekem, hogy lehet, hogy ő az a bizonyos fiú. És igen.

És elkezdtem megismerni a fiúkat a BTS-ből, illetve megtanultam ki-kicsoda, és azóta bumm. Csakis ők léteznek nekem :D


Biasom: Jungkook


Egyelőre nem segített semmit, mivel nem volt semmilyen problémám, amiben ők segíthettek volna. De remélem, ha lesz, segíteni fog <3

2021. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Twice


Miért pont ők nem tudom neked megmondani a lányok aranyosak jó számaik vannak szimpik, ennyi igazából :)


Nagyon semmilyen problámámon nem segítettek csak ha szomorú vagyok egy kis mosolyt csalnak az arcomra :))


biasom: Momo

2021. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
100%

verivery


bias: Gyehyeon


hogy őszinte legyek eleinte nem is foglalkoztam a verivery-vel mert a oneus sokkal jobban húzott magához, mert ők valahogyan (nem is tudom hogyan fogalmazzak), de mindig olyan zenéket adtak ki, amiknél úgy éreztem, hogy nekem szólnak és, hogy nem csak én gondolkodom úgy ahogy. Azonban ahogy jobban utánanéztem a srácoknak megtaláltam egy videót, amiben együtt lépnek fel egy hot debut színpadon a verivery-vel és később kiderült, hogy ugyanazon a napon debütáltak (2019.jan.9.). Mikor jobban beleástam volna magam a dolgokba, mindeközben elindult a Road to Kingdom, amiben szintén mind a két banda is részt vett és én anno csak úgy.. hát én csak a oneus-t támogattam nagyrészt, mellette a verivery-t. Ekkor még nem volt nagyon semmi más, ami köthetett volna hozzájuk. Viszont mikor véget ért a RtK rá kb. egy tíz napra verivery kiadta az új albumát, amit.. szépen fogalmazva rongyosra hallgattam és albumon lévő skydive című számukon szinte éltem-haltam. Itt még nincs vége, mert nem is tudom, hogy miért volt nekem annyira szükséges, de nagyon azon voltam, hogy biast válasszak közülük és először nagyon a kinézetet néztem, így yongseung volt az első, akit így választottam (huh most nagyon meannek érzem magam,,,). Viszont később egyre inkább érdekelt az, hogy kinek van a bandából olyan nem is tudom.. különlegesen gyönyörű és szép hangja.. (pl. a skydive-ban övé volt az első 2 refrén, amit egyszerűen iMádTaM) na igen, ő gyehyeon, akinél először nem a kinézete hanem sokkal inkább a hangja fogott meg nagyon (utána a kinézete is persze,, az a kis mole a szeme alatt sjnxjsxaj emberek T^T).. de a hangjába.. egyszerűen..beleszerettem.. és egyre inkább utánanéztem és tényleg.. ő egy..egy elképesztően imádnivaló személy és amikor a tagoknak levelet kellett írniuk a verrereknek, ő csak.. egyszerűen őszintén leírt mindent és amikor a live-okban énekelget a verrereknek (olyankor tiszta lullaby feelingem van) akkor legszívesebben sírva fakadnék, olyan gyönyörű.. Minden olyan gyönyörű.


kicsit hosszúra sikeredett,,

2021. dec. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

EXO és ATEEZ

EXO: Különlegesnek tartom őket, a zenéjük köré kidolgozott koncepciót; szeretem a dalaikat és nagyon szerethető személyiségük is van. Épp Spotify-on ment még régebben (gimis korom elején, vagy 6 éve) egy kpop lejátszási lista, amin több daluk szerepelt és nagyon megfogott Baek hangja, így kutakodni kezdtem utánuk, majd elég hamar a rajongójukként könyveltem el magam. Valamint miattuk kezdtem el koreaiul tanulni:)

Bias: Baek

A gimikezdés nem volt teljesen zökkenőmentes (megye másik vége, koli, senkit nem ismertem, kicsit piszkáltak is, szóval ilyen tipikus dolgok) és elég sokszor merítettem erőt a dalaikból. Nem tudom teljesen szépen szavakba önteni, de esténként az XOXO albumuk felért egy meleg takaróval. Végül szépen zárult az az időszak, és bármilyen képtelenségnek tűnhet, azért nekik is volt ebben szerepük, elég nagy.



ATEEZ: bár debut óta hallgattam a dalaikat hébe-hóba, mégis csak év legeleje óta mondom magam a rajongójuknak, bár kicsit bánom, hogy ilyen későn csak. Nagyon csodálom a szorgalmukat, szenvedélyüket, a személyiségükért pedig odáig vagyok és tényleg egy rossz szót nem tudnék róluk mondani.

Bias: Hwa

Idén segítettek nagyon sokat nekem. Elég cifra egy év volt, és bele sem mernék kezdeni, hogy mi minden történt. A lényeg, hogy kicsit hazavágta a mentális egészségem, és szerintem rekord mennyiségű időt töltöttem zenehallgatással, főleg az ő dalaikkal. Az i-re viszont a Turbulence daluk tette fel a pontot. Sosem volt erősségem az érzelmeimről való beszélgetés, de ez a dal egy az egyben leírta azt, ami bennem keringett hosszú hónapokon át, elfojtva. És végre úgy éreztem, hogy megértenek és nem vagyok egyedül. Egyszerűen hihetetlenül sokat jelent nekem, főleg, hogy nagyon rég volt utoljára olyan dal, ami ennyire megérintett volna és ennyire át tudtam érezni. Pár (jó pár) könnycsepp is hullott közben, de az az érzés megmaradt, hogy még ha úgy is érződik, nem vagyok egyedül.

(elnézést a kicsit melankolikusabb hangvételért)

2021. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Everglow - Sihyeon


Engem elbűvölt Sihyeon kisugárzása, meg persze az Everglow MV-k is elbűvölőek számomra.


Még szerencsére nem segítettek semmin keresztül menni, habár szerintem nekem nem is tudnának így segítséget nyújtani :D


21F

2021. dec. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

BTS

A Teen toptól volt az első koreai dal, amit hallottam, olyan fantasztikus volt hogy nem volt megállás ebbe a világba. 2 hónapig ismerkedtem különböző előadók zenéivel, hogy milyen jók, sok klipet néztem, végül a BTS egyik klipjét tartottam a legjobbnak. 2014 nyara óta az életemet jelentették és minden napomat csodássá tették. Konkrétan körülöttük forgott az életem, hiszen velük nőttem fel (15 éves voltam akkor). Minden üres percemet ők töltötték ki. Mármint, most is ugyanakkora a szerelem, csak kevesebb az időm rájuk. De majd most ünnepekkor kicsit pótlok.

2021. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Bts, stayc
2021. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Ateez


Bias: mindenki 0.0


Idén találtam csak rájuk, ahogy a kpopra is egyáltalán, viszont rögtön úgy éreztem, hogy végre megtaláltam a helyem velük.


Hongjoong: Rögtön lenyűgözött a tagok iránti szeretete, elkötelezettsége, és az elszántsága. Megtanított arra, hogy küzdenem kell a céljaimért, és nem szabad, hogy egy kis bukás romba döntse a terveimet.


Seonghwa: Egyszerűen nem is tudom leírni, mit szeretek benne~ talán az egész kisugárzását? Nem tudom egészen megfogalmazni, nem tudok kiemelni semmit sem, csak egyszerűen, amikor ránézek, érzem, hogy fontos nekem.


Yunho: Őszintén, az életemet is rábíznám. Minden habozás nélkül, és nem, nem vagyok egy fejevesztett csirke. A Code Name Is Ateez az egyik kedvenc reality-m, és az alatt éreztem úgy először, hogy benne teljesen megbízom, még ha nem is hangzik ésszerűen. És sokan mondják, hogy hasonlítunk is, még ha ezt soha nem is éreztem így.


Yeosang: Rá nagyon hasonlítok pár dologban, ezért sokszor megértem őt, és ő volt az a tag is, aki miatt rátaláltam az ateezre, ha ő nem lenne, valószínűleg sokkal később fedeztem volna fel őket.


San: Sok atiny ismerősöm mondja, hogy személyiségre nagyon hasonlítok San-ra (és Woo-ra). Valahányszor ránézek, a szívem felrobban, és nem azért, mert csordultig lennék a szerelemtől. Az utóbbi pár hétben egyfajta kötődést-vonzást érzek felé. Rengeteg nehéz napomon, hetemen átsegített, amikor senki nem tudott megmenteni, ő megtette, csak azzal, hogy láthattam, hallhattam a hangját. Megtanított rá, hogy soha ne adjam fel. Ő a példaképem. Szeretnék is ​egyszer úgy táncolni és énekelni, ahogyan ő, ezért próbálkozom nap, mint nap.


Wooyoung: Másik személy, akire hasonlítok, saját érzésem és visszajelzések szerint. Ő tanított meg arra, hogy bárki lehetek, aki lenni akarok. Nagyon sokat jelent nekem az, hogy láthatom, amint egy énekesként, táncosként fejlődik, és ez motivál, mert tudom, megmutatta, hogy én is elérhetem a fejlődést.


Mingi: Akkor lettem atiny, amikor hiátuszon volt, sajnos, viszont ez nem okozott sok problémát, ugyanis amíg visszajött, nagyon sok régi content-et néztem meg, hogy behozzam a sok lemaradást, így szinte olyan volt, mintha mindvégig ott lett volna mindenhol. Megtanította, hogy nem szégyen sosem segítséget kérni, és átélni a nehéz időszakokat ahhoz, hogy tovább lehessen lendülni. Ha valami nem jó, akkor nem szabad túlhajszolnom magam, és erre miatta ébredtem rá.


Jongho: Jongho-t pedig szintén azért szeretem, amiért Hwa-t, valahogy az egész aurája, a személyisége attraktív számomra, megnyugtató és mindig boldog vagyok, amikor meglátom.


19/L

2021. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!