Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek, metálosok, punkok!...

Rockerek, metálosok, punkok! Meséljétek el a sztoritokat, ti, hogyan és miért zártátok a szívetekbe ezt a zenei stílust?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok :)


Kort, és nemet is írjatok légyszíves :)



2022. júl. 6. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
5-6 évesen találtam itthon egy Ossian - Acélszív bakelitet, és sikerült lejátszani egy hifin amin volt lemezjátszó, a többi ment magától...
2022. júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint meghallgattam az elektromos gitárt, szerelem volt első hallásra. Pedig akkor még azt sem tudtam, hogy létezik olyan, hogy szerelem. Ez az én hangom, az én zenei nyelvem, ami hozzám szól. A gitár nélküli zenék - nagyon kevés kivétellel - nem tudnak lekötni.
2022. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és 39f, bár nem tudom, miért releváns :)
2022. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tom Benko ***** válasza:
100%
Édesapámtól kaptam a Black Sabbath aktuális kazettáját. Napikig nem mertem meghallgatni, mert micsoda sátánista csörömpölés lesz. Aztán, csak hogy nehogy azt higgye, hogy nem tetszik az ajándéka, betettem a magnóba. És nem összevissza üvöltözés meg kalimpálás volt.
2022. júl. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Több film és videojátékban felfigyeltem nu metal, alternative metal számokra, és utána a Rammstein, Disturbed, Slipknot trió fokozatosan magával ragadott 2007-09 között. 28/F
2022. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vallom magam rockernek/metálosnak/punknak, de hallgatok annyi rockzenét, meg volt/van annyira fontos számomra a műfaj, hogy szerintem van értelme, ha válaszolok:

Mivel úgy nőttem fel, hogy szüleim nem nagyon hallgattak zenét, sokáig nem is volt része az érdeklődési köreimnek az aktív zenehallgatás. A legtöbbet zenének kitéve videojátékozás közben voltam; ez ugye eleinte régi játékok chiptune, meg midi zenéit jelentette (amik szintén nagy hatást gyakoroltak rám), később viszont elkezdtem játékokból megismerni olyan zenéket, amik nem a játékhoz íródtak, hanem ismert előadók meglévő dalai voltak. A zenei ízlésem alapköveként a Grand Theft Auto San Andreas soundtrack-jét szoktam mondani, aminek a legtöbb rádiócsatornája hatással volt az ízlésemre, de a legjobban a hardcore/gangsta rap-et játszó Radio Los Santos, meg a grunge-ot és alternatív metált játszó Radio X fogtak meg - a kérdéshez most nyilván inkább utóbbi a releváns. Zenebolondságomat a Green Day diszkográfiájának tinédzserkoromban való feltérképezésétől datálom, ők voltak az első zenekar, akiktől nem csak egy-két számot hallgattam, hanem szinte minden tetszett, amit csináltak, és ők állítottak rá arra, hogy aktív hobbiként tekintsek a zenehallgatásra, meg zenéről szóló információ fogyasztására. Az egyik fő dolog, ami megfogott bennük, az a Warning c. lemezen elég prominensen jelen lévő műfaj-ötvözés, így nem csak a punk zenébe vezettek be, hanem az olyan zenekarokba is, mint a GTA San Andreas-ban már hallott Faith No More. Erősen meghatározó zenekar volt még számomra a Tool, akiknek a szokatlan dalszerkezeteik teljesen újragondoltatták velem a zenéhez való hozzáállásom, és szerintem egy elengedhetetlen része voltak nem csak annak, hogy a progresszívebb rockzenét megszeressem, hanem hogy nyitottá váljak a popdal-struktúrát mellőző műfajokra is. Valamint időben már a Green Day után, de még a Tool előtt érdemes megemlíteni a System Of A Down-t, akik az első olyan banda voltak, akiknek egy számától (B.Y.O.B.) konkrétan megfájdult a fejem, de valamiért mégis megfogtak annyira, hogy napokon belül már aktívan hallgattam őket.


26/F

2022. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Apukám nagy zenehallgató, kocsiban, tévén, valahol mindig szólt valamilyen rockzene. Kellett némi idő, hogy ebből megtaláljam azt, amit szeretek és amit nem, hogy apukám stílusából kialakuljon a sajátom. Mostanában érzem azt, hogy sikerült. Eddig is imádtam a (régi)P. Mobilt, de mást is szerettem, sőt, inkább mást, külföldi rockzenéket, most viszont sokkal inkább elmentem ebbe az irányba(P. Mobil, TRB, Mobilmánia) zenehallgatás ügyben, és nem bántam meg. Nekem Tunyogi Péter hangja volt a szerelem első hallásra(egész kicsi gyerekkoromban)és ez azóta nem változott. Nincs még egy olyan hang, mint ő.
2022. júl. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Punk vagyok, és apámtól és nagybátyámtól hallottam először kiskoromban (CPg, 88-as, Tizedes, QSS, ETA, Kretens ment legtöbbször), de aztán el is felejtődött, hallgattam időközben rockot, metált is (black, folk, viking, ilyesmiket). Utána magamtól, de véletlenül bukkantam rá újra, és ahogy hallgattam a dalokat rá kellett jönnöm hogy szinte mindent ismerek már igazából a régiek közül, és hogy mennyire imádom :D kiderült hogy nekem ez az ami hiányzott 😁 azóta számtalan koncerten fordultam meg és egy csomó jó emberrel ismerkedtem össze, és úgy érzem megtaláltam a helyem. 17L
2022. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A rockerek csak más műfajok elitélésére képesek. Csak a metál tetszik nekik.


Szűklátókörűek!

2022. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
XDD a rockereknek csak a metál tetszik?
2022. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!