Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hová tűntek az olyan divatmetá...

Hová tűntek az olyan divatmetál-zenekarok, mint a BVB, Asking Alexandria, BMTH stb.? Már egy jó ideje nem nagyon hallani róluk

Figyelt kérdés

Eddig tartott a divatrockerek időszaka? Vége?


Mert ha igen, akkor a BVB semmivel se nagyobb mint pl. 1D.



2022. nov. 5. 19:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nem értem miért kell egy zenekart rögtön lenézni, mert populárisabb zenét játszik, vagy azokat, akik ezeket hallgatják, én is Metalcore-val, Nu-Metallal meg Power Metállal kezdtem, előtte inkább csak Hard-Rockos, Pop-Rockos, Blues-Rockos és Alt-Rockos voltam, azóta pedig a Meshuggah és a Tool a kedvenc zenekaraim közé tartozik, de progresszív irányba a Dream Theater vitt el, akikre amúgy egy Babymetal szám miatt kerestem rá. Ha populárisak, ha gázak, akkor is eltudják indítani az embert az erősebb, vagy akár az összetettebb irányzatok felé is.
2022. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

#21 Mert minél inkább populáris egy zenekar, annál inkább hiányzik belőle a rock egyik alapvető esszenciája: hogy a konform átlagember ízléséhez képest egy keményebb, felkavaróbb zene.

(ami persze elméletben nagyon szép, a gyakorlatban a rockzenészek legnagyobb része meg akar élni, jól akar élni, bármit is állítsanak magukról és bármit is higgyenek róluk az őket bálványozó rajongók)

Ennek ellenére viszonylag populárisabb együtteseknek is gyakran nagy jelentőségük volt a rockzenében. Egyrészt ahogy írtad, sokaknak a belépőt jelentették a rockvilágba, Másrészt úgy lehet biztosítani, hogy a rock, kulturálisan peremre szorult csoport maszturbációja helyett társadalmi relevanciával bírjon, ha megvan az erős kapcsolat a szélesebb közönségek felé is.

2022. nov. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem unalmas már ez a nyálverés azon, hogy mi true és mi divat? Az is egy buta, befolyásolható tömegember, aki az alapján szelektálja ki a számára tetszetős dolgokat, hogy ne legyenek felkapottak, mert ugyanúgy a többségi társadalom aktuális szeszélyeinek rendeli alá a működését, mint azok, akik nem trendkerülő zombik, hanem trendkövető zombik. Mindkettő állandóan azt lesi, mit csinál a többi ember, nem tudják függetleníteni magukat a csordaszellemtől, és önálló döntéseket hozni. -.-
2022. nov. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem sem a kérdést, sem a válaszokban kialakuló vitát.


Én pl gyerekkorom óta csak rockot szoktam hallgatni, szoktam járni koncertekre, fesztiválokra, stb, szóval nem érzem magam sem divatrockernek, sem egy naaagy lázadónak, csak egy embernek aki a rock zenét kedveli leginkább, mégis pl 3 BVB album van most a telefonomon.

De ugyanúgy 3 album van pl Bullet for My Valentine, 4 album Distutbed, stb


Akkor én most mi vagyok? Divatrocker?

Miért kell mindenkit kategorizálni?

2022. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
100%

Most szerintem ugyanúgy vannak egy páran ha tiktokon be írod például a keresőbe hogy metál vagy bármi elég sok lesz az olyan akiról le veszed hogy ismer egy bandától 3 számot kb:D

Mondjuk a legdurvább most a black metal mindenki azt hallgatja aki nagyon metálos akar lenni de tényleg ugyenzt tudom mondani hogy tiktokon több száz videó van a mayhemre burzumra meg sok sdm is van amit mindenki imád hirtelen.

Úgyhogy szerintem a bvb-vel meg a bfmv-nel nincs is baj

2022. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Az a mi szerencsénk
jan. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Most a Sleep Token az
jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!