Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tényleg rosszul hangzik, ha...

Tényleg rosszul hangzik, ha egy szál elektromos gitárra ráénekelek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem tanárral elektromos gitáron tanulni. Korábban klasszikus gitáron tanultam és a tábortűzi, akkordozós szintig jutottam. Saját dalaim vannak klasszikus gitárral és szeretnék ismét saját dalokat írni, de mivel rock zene kedvelö vagyok, ezért szeretném rockosan, torzítva már. Egyik gitáros ismerősöm szerint viszont az egy szál elektromos gitárra ráéneklés nem hangzik jól, mert a dob meg a basszusgitár hiányzik. Én viszont nem akarom elhinni, hogy nem hangzik ez jól. Ha klasszikus gitárra is szokás ráénekelni, akkor elektromos gitárra miért ne lehetne? Együttest nem szeretnék alapítani, solo produkcióban gondolkodok. Nekem ez egy önkifejezési forma és számomra a dalszövegeim a legfontosabbak, de szeretném, hogy rockos, jobb zene legyen alatta.

2022. nov. 21. 08:34
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De én akkor is egy szál elektromos gitárral szeretnék dalokat írni. Én nem szeretnék zenekart. Minek fizetek akkor ki pénzt tanárra, ha ez nem hangzana jól? Vagy amit megtanulok, azt átvihetem sima gitárra? De én nem akarok sima klasszikus gitárra, dalokat írni, mert jobban szeretem az elektromos gitárt.
2022. nov. 21. 12:22
 12/25 anonim ***** válasza:
86%

A rock hangzást nem fogsz elérni egy darab torzított gitárral, mivel a rock hangzásnak része a dob, és a basszus is.

Ettől függetlenül még lehet jó is az amire gondolsz, lehet, hogy valami zseniális dolgot találtál ki, de egyelőre nem tudom elképzelni, azért kérdeztem, van-e már felvételed.

2022. nov. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Még nincs, 3 hónapja csinálom csak, még nem írtam dalt vele, csak most elbizonytalanodtam, hogy mennyi értelme van, ha sokak szerint nem hangzik jól, mert úgy képzeljétek el, hogy basszus, meg dob nincs, csak torzított gitárra éneklés. Én ilyet még nem láttam senkitől. De miért ne lehetne? Én szerintem rock zenében a gitár a fő hangszer. De olyasmi ez, mintha valaki csak dobra vagy csak basszusgitárra énekelne. (bár szerintem azok kevésbé hangzanak jól, mint a sima torzított gitárra éneklés)
2022. nov. 21. 12:32
 14/25 anonim ***** válasza:
78%
Hát akkor hajrá! Csináld meg, kíváncsian várjuk! Ha mégsem szól jól, még csinálhatsz gépi alapot hozzá, ha nem akarsz zenekart, azt viszont sokan csinálják.
2022. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Gépi alapot hogy lehet? Mesterségesen basszus meg dob alá? Milyen programmal?
2022. nov. 21. 12:47
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom bármilyen zeneszerkesztő vagy midi programmal
2022. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 harebell ***** válasza:
100%
Csináld úgy, ahogy gondolod, ahogy érzed. Kereshetsz YouTube-on olyanokat, akik szintén elektromos gitárral énekelnek (van ilyen!), inspirálódhatsz tőlük, de a lényeg, hogy megtaláld, ami szerinted jól hangzik. Aztán ha mégsem elég vagy mégsem működik, majd kitalálsz valamit :)
2022. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
72%

Azt csinálsz, amit akarsz. Hogy van-e rá keereslet, az majd kiderül.

Viszont "rock hangzás" így nem lesz.

2022. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Számomra ez is rock hangzás már, mert nekem a rock hangzás alapja a torzított gitár. Ott van pl. a kovbojok. Akik kamera előtt adtak elő torzított gitárral, meg kukán dobolással dalokat. Ott pl a basszusgitár hiányzott, meg a dob is érdekes volt. Amúgy tudtok olyan videót küldeni ahol egy elektromos gitárra énekelnek? Ez érdekelne, mert én még nem láttam ilyet.
2022. nov. 21. 14:12
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehetetlen jó rockzenét csinálni egy szál gitárral, de mivel a rockot főleg együttesek játsszák, ki kell tudni lépni a klisékből és jó érzékkel-ízléssel lavírozni olyan vizeken, ahol nagyon kevesen szoktak.

Alapvetően azt javasolnám, keress olyan rock nótákat, ahol önmagában is határozott ritmust ad a gitártéma, a basszus pedig együtt mozog a gitárral. Ezeket viszonylag csekély módosítással át tudod dolgozni olyanra, hogy egyetlen gitárral is jól eljátszható legyen. Tipikusan ilyen például a Metallicától a Master Of Puppets, egyedül a második szóló helyett kell kitalálni valamit (de az kb. fél perc egy 8 percnél is hosszabb nótából), leesett az állam, amikor haverom nyomatta.

A lényeg, hogy nem emelhető át egy az egyben a gitártéma, elkerülhetetlen valamennyi átdolgozás - pl. ahol a dob adja a ritmust, ott mindenképp kicsit zakatolósabban kell játszani még akkor is, ha az eredeti számban kitartott gitárhangok vannak. Illetve a fő nehézség a más hangszerekkel együtt jelentkező dinamikát pótolni. Ez utóbbi az, ami miatt a gitárszóló nélküli rock számokat sokkal könnyebb átültetni akusztikusra, mint elektromosra.

2022. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!