Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tényleg rosszul hangzik, ha...

Tényleg rosszul hangzik, ha egy szál elektromos gitárra ráénekelek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem tanárral elektromos gitáron tanulni. Korábban klasszikus gitáron tanultam és a tábortűzi, akkordozós szintig jutottam. Saját dalaim vannak klasszikus gitárral és szeretnék ismét saját dalokat írni, de mivel rock zene kedvelö vagyok, ezért szeretném rockosan, torzítva már. Egyik gitáros ismerősöm szerint viszont az egy szál elektromos gitárra ráéneklés nem hangzik jól, mert a dob meg a basszusgitár hiányzik. Én viszont nem akarom elhinni, hogy nem hangzik ez jól. Ha klasszikus gitárra is szokás ráénekelni, akkor elektromos gitárra miért ne lehetne? Együttest nem szeretnék alapítani, solo produkcióban gondolkodok. Nekem ez egy önkifejezési forma és számomra a dalszövegeim a legfontosabbak, de szeretném, hogy rockos, jobb zene legyen alatta.

2022. nov. 21. 08:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
47%
Tehát akkor Samantha Fox a 80-as években az ROCK volt, mert volt benne torzított gitár, meg az Első Emelet is. :D :D
2022. nov. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Tényleg rosszul hangzik, ha egy szál elektromos gitárra ráénekelek?" - Attól függ, hogy tudsz-e jól énekelni, gitározni, meg hogy milyen a dal, stb...


Magában az egy szál elektromos gitár is szólhat jól. Itt egy példa:

[link]

(Bár nagy többségében szoktak valami alapot tenni alá a YouTube gitárosok is. De nem is kell feltétlenül rock ütemnek lennie: [link] )


"Ha klasszikus gitárra is szokás ráénekelni, akkor elektromos gitárra miért ne lehetne?" - Senki nem mondta, hogy nem lehet. A "rockos" hangzáshoz elég lehet egy gitár, bár az elektromos gitárt legtöbbször zenekarban használják. De attól lehet jó egy produkció, ha nem feltétlenül mindent sablon szerint másol mondjuk a P.Mobilról (ha ez viszont pont ez a cél, akkor a dob meg basszus mellé egy billentyűsön és akár egy második gitároson is elgondolkodhatsz...)


"Ha rock hangzást szeretnék, de együttest nem, akkor miért ne lehetne, mi a baj vele?" - Semmi baj nincs ezzel. Ha kb. 3 hónapja tanulsz, az még nem sok. Szerezz be nyugodtan elektromost is, játszhatsz felváltva mindkettőn. A különböző technikák tanulása közben majd rájössz, hogy mi inspirál igazán.


"Akkor hagyjam abba a gitár tanulást tanárral?" - Semmiképp se!


"Én nem szeretnék zenekart. Minek fizetek akkor ki pénzt tanárra, ha ez nem hangzana jól?" - Kicsit fordítva ülsz szerintem a lovon. Először célszerű megtanulni a hangszeren, és énekelni is (!) és utána gondolkodni saját dalokon, majd a legvégén a formáción vagy a fellépéseken. Még nincs semmi produktum, csak egy nagyon alap zenetudás - ha jól értem. Teljesen felesleges még gondolkodni, hogy milyen hangszereléssel, milyen formában adod elő a még nemlétező dalokat. :)


"Amúgy tudtok olyan videót küldeni ahol egy elektromos gitárra énekelnek?" - Nem igazán találok ilyet. Az egyszemélyes énekes gitáros videókon legtöbbször fémhúros akusztikust, ritkábban nejlonos klasszikust használnak. Ott általában a gitár csak akkordozik, kíséretként szól. Az elektromosnál pedig dallamhangszerként használják, alatta az egyéb hangsávokkal.


Olyasmi van, ahol egy ember gitározik és énekel is, de összevágva, de itt is van alatta dob. (És tényleg semmi közöm a csatornához, nem direkt reklámozom :P )

[link]

2022. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
64%

Itt van példa, az első 30 másodperc csak gitár és ének.. üres az egész.

https://www.youtube.com/watch?v=OwbBz59lIQo

2022. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Még egy példa a csak elektromos gitár+énekre. Nem etalonként írom, de sok éve egy tehetségkutató első körében is megjelent.

[link]


De talán az előző válaszoló Megadeth intrója jobb példa.

2022. nov. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Végigolvastam az egészet! Önálló produkciót a mai világban létrehozni házi körülmények közt, már nagyon könnyű és szórakoztató.


Mi kell hozzá? Számítógép, külső hangkártya, fejhallgató és/vagy közeltéri monitor, DAW. Ingyenesen elérhető, teljes értékű zeneszerkesztő-DAW-például a Cakewalk. Dobok pár linket, döntsd el kezdesz e vele valamit.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=apSBJJEBmlI

https://www.youtube.com/watch?v=1nukc4uJBtI&t=1179s

[link]

A face oldal tulajával bátran beszélgetésbe kezdhetsz, segíteni fog, ahogy a tagság is, ha a közösbe írsz.

2022. nov. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!