Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt...

Milyen elektromos gitárt válasszak?

Figyelt kérdés

3-400eFt árkategóriában keresek elektromos gitárt (csak azt, erősítős hangkártya, füles, kábelek és apróságok vannak). Ha van értelme, 500eFt-ig is felmegyek!

Strat és superstrat forma, ami tetszik.

EDM, hardcore, house, trance fog rajta menni, az előadók közül Skrillexet emelném ki, akinek a számaira jó kis dallamokat lehet tenni. Szóval nagyon vegyes a paletta. Azt a vékony, nyekergős klasszikus elektromos gitár hangot és a hosszan kitartott vinnyogást nem szeretem, amit a rockerek használnak.

Melyek azok a modellek, amikkel nem lövök mellé? Melyiket vennétek?



2023. jan. 2. 18:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10

Én az #1-es vagyok, az a gityó amit ajánlottam még mindig áll.

Itt videóban is megnézheted más színben:

https://www.youtube.com/watch?v=KRoN39Od6rM


Kézzel készült gityó, sokkal minőségibb mint amit ennyiért kapsz. Arra a műfajra amire neked kell tökéletes, oda csak egy híd pickup kell és akkor van egy egyedibb cuccod nem egy tömeggyártott valamid.

2023. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy néztem, de nem tetszik a hangja!

Fracionado nagy kedvencem, de 8 húrost nem szeretnék így elsőre!

2023. jan. 14. 10:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Ezekre a mosógép sz*rokra nem mindegy, hány húros gitárod van?
2023. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

12

Ezeknél a műfajoknál amire neked kell nem a gitár hangja a lényeg, hanem az effekteké. Egy bemutató videóban értelemszerűen a tisztább hangokat mutatják be főleg meg az enyhén torzítottat.

2023. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hogy értelmes választ is adjak, egy olcsóbb Fender Stratocaster kópiával (Squier) is elérheted azt, amit akarsz. A 14-es leírta a lényeget, te meg szereted a Strat-formát, amit meg javasoltam, még kedvezőbb árú is.
2023. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az egyedi gitárt én nem ajánlanám ennyi pénzért mert az életben nem tudod eladni mivel ilyen típusról még nem is hallott senki. Egy jó kis kommersz Fendert vagy Gibsont bármikor el tudsz adni ha esetleg mégse kell.
2023. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem valamiért az jön le, hogy ez "első gitár" lesz. Utána meg az, hogy felesleges fél millát eltapsolni az elsőre. Utána meg az, hogy miért ne? Ha van pénz lóvéra, hagy menjen!


Alapvetően H/S/S hangszedő kiosztású hangszert javasolnék elsőre. Kinyitod a bármelyik hangszerbolt weboldalát és megnézed, mi tetszik ebben a kategóriában. Minél egyszerűbb-tehát nem satus, floydroseos-hangszert szoktam ajánlani, de van pénz, ha elromlik, vagy örökké állítgatni kell, ki tudod fizetni a hangszerészt.


Nem ördögtől való körülnézni a GS-en sem. Beállítod, hogy dobja ki neked a félmilla körüli gityókat és szemezgetsz.


Van még egy olyan út is, hogy tanult, gyakorló gitárosok támogatását veszed igénybe. Kóródi Tomi nagyon jó videókat csinál. Az egész csatorna kezd a gitárosok mekkájává válni, de ezt különösen ajánlom, mielőtt bármit veszel: https://www.youtube.com/watch?v=TFFOU2zWp6s&list=PLH3ZVBf6lV..


Kóródinak is "csak" egy vintage Ibije van, szóval nem kell azt gondolni, hogy a félmillás gitáron jobban lehet játszani, mint a fele, vagy annak a felébe kerülőn, ha jól be van lőve.


Hajrá, remélem segítettem!

2023. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!