Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lenne itt ilyen ember?

Lenne itt ilyen ember?

Figyelt kérdés

Bár lehet nem a legjobb helyen járok, de már nagyon régóta él bennem a vágy, hogy egy bandában énekelhessek. Azt tudni kell rólam, hogy nem vagyok képzett énekes, inkább amatőrnek mondanám magamat. Soha nem jártam énektanárhoz vagy zeneiskolába, viszont itthon rengeteget szoktam énekelni. Ezalatt nem azt értem, hogy néha-néha eldúdolok egy számot, mint a legtöbb ember, hanem direkt próbálom képezni és kiereszteni a hangomat. Mostanában merek nehezebb számokat is énekelni, de persze ettől függetlenül még tudom magamról, hogy közel sem vagyok profi és bőven van még hova fejlődni... viszont nyilván nem teltházas koncerteket akarok, szimplán csak valami egyszerű kis együttesben kipróbálni magamat. Ha itt nem találok senkit, esetleg tudnátok mondani olyan helyeket/oldalakat, ahol sikerrel járnék? Természetesen ez csak egyfajta hobbi lenne, szórakozásból néha énekelni-zenélni egy kisebb csapattal, meg pár számot felvenni. Nekem egyébként ehhez van felszerelésem (mármimt ahhoz, hogy dalokat vegyünk fel), szóval az sem akadály, ha a másiknak nincs.


Egyébként 21 éves budapesti lány vagyok, de ezt nyilván nem ismerkedés céljából jegyzem meg, hanem hogy legyen valami elképzelése annak, akinek felkeltette a figyelmét ez a kérdés.



2023. jan. 11. 04:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
mármint*
2023. jan. 11. 04:48
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a hangod? Mármint szoprán, mezzo, alt, mekkora a hangterjedelmed? Nagyon nem mindegy. Illetve mik az elképzeléseid stílus tekintetében? Az hogy nem jártál énektanárhoz elég nagy kizáró ok a legtöbb rendezvényen, már ha szeretnél amatőr szinten ingyen fellépni. Ugyanis te nem pontosan úgy hallod magad mint a külvilág, ha pedig egy hibát nem veszel észre és az berögzül, már a tanár is nehezen javítja ki. Szóval első körben mindenképp menj el egyhez.

Egy fontos dolog lemaradt, hogy helyileg hol lenne? Ha össze akarsz járni próbálni az nem működik, hogy heti szinten mindenki utazgat. A rendezvényekre kell, ez elkerülhetetlen, de az van legjobb esetben is havonta egyszer, de ezen a szinten inkább ritkábban, az még vállalható.

Az is lehetséges, hogy élő kíséret nélkül, zenei alapra énekelj. Azt otthon is tudod gyakorolni ha van megfelelő hangosításod és így is tudsz fellépni, dalokat felvenni. A saját dal ami probléma így, hacsak nem játszol valami hangszeren is amivel kíséred magad (egy szál gitár vagy zongora is elég), de ez fellépésre is jó zenei alap helyett vagy kiegészítéseként. Szóval nagyon sok lehetőség van. Viszont hogy bármilyen rendezvényre bejuss, egy magabiztos alap énektudás és egy ütős demófelvétel kell, nem szeretik a rendezők a zsákbamacskát - és van hogy ennek ellenére is befürödnek, láttam elég sok borzalmas produkciót amatőr énekeseket felvonultató rendezvényen.

2023. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Milyen stílusban érzed otthon magad?
2023. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz egy kórusba, ott rögtön kiderül pár dolog, pl hogy van-e hallásod, tudsz-e tisztán énekelni, intonálni.
2023. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na, látom jelenteni is tudsz, de válaszolni képtelen vagy. Nem egy jó zenész ismérve.
2023. jan. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem én jelentettelek, viszont nem értem mi okból vagy bunkó. Szerintem semmit nem ártottam neked, de szíved joga. Egyébként azért nem válaszoltam, mert privátban már megkeresett két ember is, velük próbálok meg tárgyalni.
2023. jan. 15. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
#5 Én jelentgetlek, mert egyrészt bunkó vagy, másrészt vicces nézni, ahogy hisztizel a törölt válaszok miatt.😂
2023. jan. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#7 akkor legalább volt valami haszna a valaszomnak. Neha te is irhatnál hasznosat. :)
2023. jan. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 Amúgy igen, miért hisztiznek itt állandóan, hogy lepontozzák meg őket meg törlik a válaszukat? Mint az oviban...
2023. jan. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha ettől menőbbnek érzitek magatokat. ;)"

Tényleg ovi :D

2023. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!