Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen fémhúros akusztikus...

Milyen fémhúros akusztikus gitárt ajánlotok 300 ezer forint alatt?

Figyelt kérdés

Elment Pestre egy hangszerboltba, ahol 400 ezerért kipróbáltam egy Furch fémhúrosat és olyan minőségi hangja volt mint egy 1 milló forintos Martinnak, viszont 300 ezerért egy olyan Martinokat találtam amiknek rosszabb hangja volt mint a 15 éve, 20 000 ezerért vett nylon húros gitáromnak.


Rengeteg oldalt megnéztem, és mindenki mást ajánl, a legtöbbet a Yamahákat írták.



2023. aug. 12. 09:26
 1/8 anonim válasza:

Nekem Cort gold6-os van martin húrokkal.

A lényeg, hogy tömör sitkafenyõ a fedlap, és nekem a 43-as felsõnyereg passzol. Szép hangzàsú, nyakba akasztható.

Meg vagyok vele elégedve.

2023. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy e-akusztikus Cort van, All-Mahogany Concert méret, nekem nagyon tetszik a hangja. És nem utolsó sorban nem dögnehéz, ami álló játék esetén nem hátrány, ha nem szakad le az ember válla.

Végigpróbáltunk rengeteg gitárt az üzletben, és toronymagasan vitte a prímet. (Mellette egy sima akusztikus pici Fender volt még versenyben, arra sajnos nem pontosan emlékszem, melyik modell.)

2023. aug. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nyilván a bekerülési összeg, amiért hangszert vennél feltételez egy megalapozott ismeretet a témában-vagy nem. Miért itt kérdezed, amit kérdezel? Tele van a net szakfórumokkal. Tele a YouTube összehasonlító tartalmakkal, tele vannak a nagyvárosok hangszerboltokkal. Komolyan az a kérdés, hogy mit vegyél 299.999 Ft-ért? Itt a legtöbben azt kérdezik, hogy húszezer alatt mi a legjobb hangszer.
2023. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnézem ezeket a Cortokat is!

Kedves hármas! Régóta elektromos gitározom, de miután eltöltöttem a hangszerboltban néhány órát elbizonytalanodtam, hogy a rá fordított pénz a minőséget is jelenti-e, mert néhány olcsóbb jobb volt mint a drágább.

Sok fórumot megnéztem, és mindenki mást ajánlott, gondoltam itt is megkérdezem, szerintem egy kis újítás nem árt.

2023. aug. 14. 06:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok

17 évvel és közel ugyanennyi (bár többségében nylon húros) gitárral a dolgozószobában meg tudom erősíteni, hogy a magasabb ár nem mindig jelenti a jobb hangot vagy minőséget.

Próbáltam ki olyan egyedi gyártású double-topos gitárt kb 5500€ értékben, aminek a nyaka kényelmetlenebb volt, mint a legelső gitáromnak, ami 17ezer forint volt anno. Mondtam, hogyha fizetnének, se kellene. (Úgy nevezett ízlések és pofonok.) De a hangja sem volt olyan jó, mint a többinek, amit akkor próbáltam.


Sajnos nem lehet egyértelműen márka alapján dönteni, maximum méretben határolhatod be magad a kis testű pl parlor vagy folk testektől a nagy Jumbo modellekig, melyik lenne kényelmes.

Én azt látom, hogy sokan megpróbálják a dreadnought fazont, de visszaveti a lelkesedést, hogy már azok is meglehetősen nagyok, és sokan úgy néznek ki vele, főleg lányok, mint amikor egy alsós kap egy felnőtt méretű gitárt.



Szóval nézhetsz tesztvideókat, képeket, leírásokat a hangszerboltok oldalán, fórumokon, de akkor fog kiderülni, ha elmész és kipróbálod. Ne sajnáld rá az időt, alaposan teszteld le, ha valamelyik megtetszik. De ha úgy érzed, nem oké egyik sem, irány egy másik bolt. - És itt akár ugyanazokat a modelleket is kipróbálhatod újra, mint az előző helyen. - Lehet, hogy másik nap készült, másmilyen a hangja, a kényelmessége, anyagmegmunkálása. (Túl hétfő volt még vagy már nagyon péntek :D )

2023. aug. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket! :D
2023. aug. 15. 12:17
 7/8 anonim ***** válasza:

"Sok fórumot megnéztem, és mindenki mást ajánlott" Bizony Kedves Kérdező, itt van a cica elásva!


"Kedves hármas! Régóta elektromos gitározom" ...itt meg a quttya.


Nekem úgy tűnik, hogy itt valami szerelemnek kell születni. Ahhoz pedig idő, hangszerboltozás, próbálgatás, tartalmak nézegetése, megfelelő hőfokkal bíró vágyakozás szükséges. Csak azért, hogy legyen egy olyanod ami 300k-ba kerül, ne vásárolj, utálni fogod.


Arra a kérdésre pedig, hogy Te mire vágyakozol, senki nem tud válaszolni, szerencsére :)

(#3 voltam)

2023. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. köszi a tippeket, de én nem azt kérdeztem hogy nekem mi a jó hanem hogy kinek mik a tapasztalati és hogy ki mit vett ennyiért :D
2023. aug. 15. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!