Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként, otthoni tanulásra...

Kezdőként, otthoni tanulásra klasszikus vagy fémhúros akusztikus gitárt érdemesebb venni?

Figyelt kérdés

Ugyan több más hangszeren tudok jászani, ezeket zeneiskolában tanultam, most elhatároztam hogy szeretnék csak úgy a magam örömére (később esetleg baráti társaságban) gitározni. Teljesen kezdő vagyok, csak itthon tanulgatnám internetről stb...

Nem szeretném azt csinálni hogy a világon a legkezdőbbet, legolcsóbbat megveszem és majd lecserélem, örülnék ha ez hosszabb távon maradna. Szóval valami olyat szeretnék ami nem túl profi, és nem is drága (lehetőleg 50 000 alatt), de azért elfogadható, szép a hangzása, és nem csak addig jó amég megtanulom az alapokat.


Nem tudom pontosan mi a fent említett két fajta között a különbség, ezért érdekelne hogy melyiket ajánlanátok nekem, illetve hogyha ezek alapján van valami konkrét fajta amit ajánlotok annak is örülnék:)



2019. szept. 21. 19:55
 1/6 Mojjo ***** válasza:
100%

Nincs tuti recept, ez csak és kizárólag rajtad, a te szubjektív preferenciáidon múlik.


Az általad megadott átkategóriában olyan hatalmas választék nincs, legalábbis olyan értelemben, hogy nagyjából egy kaptafa szerint épített nylonosokat és fémhúrosokat fogsz találni.


Két lényeges különbség van: az egyik a hang, a másik a kényelem.

Hangra a nylonos gitárok kerekebbek, lágyabbak, húsosabbak, a fémhúrosok fényesebbek, ércesebbek, csilingelőbbek. Persze a hangzásvilágot szavakkal körülírni elég béna dolog, de hát ez van :D Hallgass minél többet mindkét fajtábók youtubeon :) Illetve menj el pár hangszerboltba és kérd meg az eladókat, hogy pengessék meg neked mindkét fajta gitárd és döntsd el, melyik tetszik neked. Illetve melyik illik ahhoz a zenéhez, amit játszani szeretnél.


Ami a kényelmet illeti, a nylonosok nyaka - ebben az árkategóeiában gyakorlatilag mindig - sokkal szélesebb, mint a fémhúrosoké, a húrtávok nagyobbak, teljesen más érzés a pengető kéznek, meg a húrokat lefogónak is. Hogy kinek melyik a kényelmesebb, totál szubjektív, mindenkinek más.

2019. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Nylon húros: klasszikus, ujjal pengetős cucc. Nem igazán javasolom kezdő hangszernek, főleg abból kiindulva, amiket leírtál.

Fémhúros: westerngitár, elektroakusztikus, akusztikus. Formavilágában is változatos lehet.

50.000 Ft: az általad kigondolt kondíciókkal nem fog menni.


Összegzés: vegyél használtan bármit, aminek neve van. Úgyis el fogod adni, feljebb lépsz, ha igazán érdekel. Játssz, hibázz, tanulj! A kérdéseidre mind meg fog jönni a válasz menet közben. Jó móka lesz!

Üdv a klubban :)

2019. szept. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt én marhagyorsan megvenném első hangszernek. Ötszázezres sem fog jobban szólni egy kezdő kezében, mint ez a húszezres!

2019. szept. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Waff ***** válasza:
100%
Az első válaszoló valójában minden lényegeset leírt, a hármas válaszhoz csak annyit tennék hozzá, hogy az az Aria tényleg jó választás lenne, főleg 20 ropiért. Évekig megtenné.
2019. szept. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előzőt.)
2019. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2019. szept. 23. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!